Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Policisticni jajnici

Kako sam ja skužila pcos i nije neki problem, čak ni za začeče, osima ako menzes tvarno ne izostaje kronično. A kako je anamajic 14 gore rekla, mnogo je žena da im se nakon porođaja ciklus sam regulira. S menom žena u rodilištu rodila treće dijete, a ima menzes tri puta godišnje, zamislite! Ja sam kao imala pcos, ful dlakava ali sa red. menstruacijom na 32 dana, i bez problema čim smo skinuli zaštitu zatrudnila, kad sam prestala dojiti prvo nakon 15mj. odmah drugo. Sada menzes na 28 dana, dlakavost ful smanjena. Cure koje znam da su pile horm tablete, kad su prestale pit nikako uravnotežit ciklus. Ne znam koji to problem te tablete rješavaju, osim da su učinkovita kontracepcija.... a tek popis nuspojava i upozorenja na njima. Jako je bitna prehrana i stres. Pogotovo je bitno uravnotežiti razinu šećera u krvi, dakle složeni ugljikohidrati bniskog glik indeksa, što manje kave. Barem je moj problem bio u tome jer mi je šećer užasno nizak, što sam otkrila u trudnoći, ali što nije nastalo tada nego me nekako oduvjek pratio a da to nisam znala... Mislim da soja baš i nije dobra, po najnovijim preporukama ona je isto ksenoestrogen, tj. strani estrogen koji remeti proizvodnju prirodnih hormona. Treba dopustiti tijelu da se samo izbori, bez stranih hormona. Pomoći mu možda preparatima da se smiri, da nije pod stresom, čajevima, tinkturama da uđe u ravnotežu, da se oslobodi od toksina i zaljeći postojeće upale tako da bude u stanju samo proizvesti hormone...
2016 04 13
> anamajic14: > imam policistične jajnike već 20g,nikad nisam ništa htjela piti iako su me nagovarali na sve,govorili su mi da nikad neću moći imati djecu osim umjetnom oplodnjom(u dvije godine dobila dvoje) nakon drugog djeteta ciklus 30dana već 4g Znaci ista stvar. I nisu mi davali nikakvu terapiju. Rekao dr.da se javim ako budem nekad htjela djecu. Nisam se javila a imam ih 3oje. I ciklus na 24 d. Hvalabogu imam odličnog dr.koji je u startu rekao da svaka 3.zena ima ovaj "problem" i da je to u biti - ništa! Mozda bi vam bilo lakse da prestanete misliti kako imate problem ili ste bolesne. Ionako je "sve u glavi".
2016 04 13
Nije problem ako imate pcos, a relativno uredne cikluse. Ja nisam dobivala m po pola godine i vise, sto ipak mislim da i nije bas tako mali problem. Ginekolog je bio jedino dobar jer je bio dosta pozitivan, pa je oduvijek govorio da se za trudnocu ne brinem. 😊 al evo, sad se vise ne stitim i bas ni ne pazimo pa jos nista. Mislim, nije da trenutno zelim silno dijete, al da se dogodi bili bi hepi. Soda nije krivo napisana. Kupuje sodu u ljekarni i to razmuti svaku vecer u vodi i popije jednj casu. Navodno jako zdravo opcenito, ne za policisticne. Za pcos su ove kapi stvarno odlicne, a biljne pa ne mogh valjda stetiti. Ulje nocurke mi je preporucila teta u ljekarni i ginekologica potvrdila da je to odlicno ga pcos... Uz to prehrana, tjelovjezba, b kompleks i jos sam uzimala jedno vrijeme cink i kalcij... Od prehrane bi trebalo izbjegavati slatko, mlijecne proizvode, tjestenine i sl., sto je meni iznimno tesko, no ogranicila sam to na nekj razumnu kolicinu.😊
2016 04 15
Policisticni jajnici su najcesce posljedica(a ne uzrok i dijagnoza samo po sebi)inzulinske rezistencije. Do cega dolazi zbog nepravilne prehrane i nedovoljno tjelesne aktivnosti. Izbaciti secer i jednostavne ugljikohidrate, umjesto njih konzumirati slozene ugljikohidrate i hranu niskog glikemijskog indeksa. I rezultat nece izostati, garantirano. 15 godina sam muku mucila s cistama na jajnicima dok nisam naletila na dobrog endokrinologa koji mi je napravio sve pretrage koje su se mogle napraviti da bi iskljucio sve ostalo(iako mi je odmah u startu rekao da sumnja sta je uzrok, jer je to najcesci uzrok pcos-a). Tako da, cure moje, malo truda i zdravijeg zivota i bit ce to ok.
2016 04 24
1 2