Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Ubodi komarca, nemoguca bol

Dobar dan drage moje, otvorih ovu temu jer vec dva tjedva vucem kao male opektotine na nogama tocnije ugriz komarca za glezanj Na obadvije strane vec dva tjedna me pece, ne svrbi me vise sad samo pece, cesala se nisam, bar trudila sam se ne... Mazala sam sudocrem masti, ali iskreno nicemu nije mi pomogla pa tako i tome.... ne znam vise sto staviti na kozu, ljeto je, a ne mogu u dugackom bitii...
2016 06 21
u nedostatku iceg drugog probala bih octom mazati sok cesnjaka pomaze protiv svrbeza,da se razgradi taj otrov i splasne oteklina, samo treba namazat barem 3x dnevno ulje lavande, ulje cajevca, ulje kantariona, sok ili gel aloje vere, sok cuvarkuce mozda bi cak i soda bikarbona mogla biti od pomoci nesto sto inace koristis za lice, neka krema protiv pristica i upala na licu... kreme poslije suncanja znaju biti dobre i za ubode insekata, mozda i krema/gel poslije depilacije za ublazavanje crvenila
2016 06 21
Najbolja je Synopen krema ali ona ide kad te komrac ubode, ne smije ići na već raščešano.
2016 06 21
> daky77: > Najbolja je Synopen krema ali ona ide kad te komrac ubode, ne smije ići na već raščešano. da Synopen i meni pomogne jedino
2016 06 21
Može Synopen ako nije rana, to zbilja pomaže . Možda te i nije komarac piknul, pauk recimo. Opet Synopen. A možda si alergična... Mene je sad za vikend nekaj spikalo da imam plikove od uboda po vratu i dekolteu, preeekrasno izgledam, ti si s gležnjem još dobro prošla :D
2016 06 21
mi smo otkrili bepanderm kremicu, baš protiv svrbeža i nama djeluje
2016 06 21
Ako je baš strašno kod liječnika ili bar ljekarnu. Moram reći da su kod mene ove godine opasni, reakcija nije daleko od opisanog i ima ih puuno više. Poneki uđe u prostoriju i kad ga ubijem, vidim da su ogromni i tromi. Ne znam što će biti kad krenu još više temperature. Sudocrem je inače za rane koliko znam, nadam se da ih nemaš.
2016 06 21
Probak staviti tyrosur antibiotik u gelu, moze se stavljat na otvorene rane. U ljekarni oko 30 kn.
2016 06 21
Ezri <3 Za prvu pomoć, izdrobi trputac, ako imaš kakvu dobru sjeckalicu, napravi kašu od njega i sa tim obloži . Ili ako imaš sokovnik, iscjedi sok iz njega. Možeš kapnuti u sok/kašu i kap lavande , još bolje. U dva-tri mazanja, nema više ni "O" od otekline i svrbeža. Mozda i nije komarac, takvi ugrizi znaju biti i od pauka.
2016 06 21
Meni synopen baš ništa ne pomogne, pogotovo kad mi se stvori takva kvrgetina :( , ali zato uglavnom prođe s octom ;)
2016 06 21
Hvala vam drage moje
2016 06 21
Iskreno, najbolje je gel za poslije uboda... Pomaže i kad vas osa upikne, komarci... Stvarno odlično djeluje.. Mogu poslat besplatne testere ako vas zanima ;-))
2016 06 22
Probaj sa Synopenom, stvarno je dobar, ja "posudila" ampulice synopena u bolnici pa se sad mazuckam kad me ubodu i prođe, iako su ove god. neki mutantski komarci nezz do kad ce mi i ovo pomagat .. Bog dragi nek nam pomogne
2016 06 28