Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Vinted pomoć

Bok cure, htjela bih prodavati svoje stvari preko Vintedu, pa me zanima kako to funkcionira. Još nemam profil, niti sam skinula aplikaciju, ali sam proučila pravila i ima pitanja. Do sada sam prodavala isključivo preko Krpica, pa se ispričavam ako su neka pitanja banalna, svaka pomoć će mi dobro doći. Dakle, stavite svoje stvari, netko kupi, novci su u saldu na čekanju, ispunite podatke za slanju bilo hr pošta ili Box Now, odete tamo predati pošiljku, kada kupac podigne mora označiti da je s paketom sve ok, i tek tada novci sa salda postanu dostupni da ih prebacim na svoj račun? 🔹SLANJE Piše da se dobije pin i s time ide u Hr poštu da isprintaju naljepnicu s podatcima za slanje, da li su vam to znali napraviti u Hr pošti? Meni je Hr pošta gubila pisma, pa bih ih radije zaobišla. Druga opcija slanja za Hr je Box Now, oni negdje imaju cjenik, zato jer ovo što sam brzinski pogledala njihovu str nisam ga vidjela. 🔹VRIJEME JE ZA ISPLATU Dakle ne sjednu mi novci sve dok kupac ne dobije pošiljku i kaže da su stvari ok, da li ste s time imale problema pogotovo ako ste slali u Poljsku, pr da vam netko vraća stvari ili vas zafrkavati itd? Da li su vas tražili osobnu? Da li možda imate još neke savjete ili da li sam nešto predvidjela tj ne znam?
2024 07 07
Meni je Vinted super jednostavan. Većina posluje preko Boxnow paketomata (bar za sada, dok je pt besplatna...vidjet ćemo šta će biti poslije...). Kada prodate artikl, dobijete kod (ja ga inače ispišem na paket za svaki slučaj iako piše da ne treba) i samo utipkate taj kod na paketomat i pošaljete...odmah stigne obavijest da je paket na putu i kada stigne, prodavač ima rok u kojemu potvrdi da je sve u redu (ja sam imala samo pozitivna iskustva), a ako prodje taj rok, Vinted-u je automatski to u redu pa Vam tada sjedaju novci na saldo na aplikaciji, a Vi birate hoćete li ih iskoristiti za kupnju na stranici ili isplatu na karticu :)
2024 07 07
facebook. com/vintedhrvatska Postoji i stranica na fejsu, i tamo također možete pitati što god Vas zanima 😊
2024 07 07
Ima velika tema ovdje, pa je proučite -> https://mojekrpice.hr/forum/t/282658/vinted-aplikacija-za-prodaju-rabljene-odjece I tko bi nas tražio osobnu? Mislite Vinted? Ma kakvi, nikome se ne daje osobna. I da to zatraži stranica radi verifikacije, radije bih zatvorila profil. Nije mi toliko stalo do prodaje. Neke platforme npr. Upwork doista traže neki dokument za provjeru identiteta, ali vozačka dozvola ili putovnica mogu poslužiti. No, i to je rizik.
2024 07 07
Koliko sam skužila besplatna pt je bila samo do svibnja. I nama su dali da šaljemo samo po Hr i Poljskoj, ali vidjela sam na forumu da jednoj curi stoje paketi za Poljsku jer da još nisu doradili slanje do tamo, na Boxnow mislim. Vidjela sam u da je neka cura stavljala svoje stvari u vrećicu. To se dobije paket kao na Tisku ili u sandučić stavljam svoje pakete / pisma? Hr poštu želim izbjegavati u što većem luku, nažalost! Pručiti ću si link, hvala! Da na Vintedu piše da imaju pravo tražiti osobnu ako se u jednoj godini proda bilo do 1000e ili do 5000e. Da imaju pravo tražiti ispis iz banke. I da ako se dokumenti ne dostave onda idu sankcije, pr onemogućavaju neke opcije korištenja njihove platforme a u rijetkim slučajevima blokiraju profil. Pa, ako je istina da za otvaranje salda traže datum rođenja, dakle traže IBAN i datum rođenja, to već traže previše. I zato imam ovoliko pitanja, ne da mi se zafrkavati i ići u neke skoro pa ugovore, a sve da rasprodam odjeću, neke tenisice i par komada nakita i možda vratim dio novca. Hvala cure što ste mi odgovorile, baš ste super!☺️😘🥰 Još ću malo pričekati da vidim da li će se još netko javiti sa svojim iskustvima, ali mislim da ću si i ja otvoriti profil. ☺️☺️☺️
2024 07 07
Krivo sam napisala, išla sam sada pogledati link, hvala VALERIJA DM, i tu temu sam očito čitala ali nisam vidjela da ima toliko str, i da cura koja se žalila na slanje u polj to slala u 4. mj; i da slanje je besplatno za Hr do kraja rujna a za polj do kraja 7. mj. Samo mi još pomognite s pakiranjem.
2024 07 07
Besplatno slanje je produzeno i za hrvatsku i za poljsku, nisam sigurna do kada ali negdje sam vidjela obavijest :") Ja sam samo 3 puta slala preko hr poste i prva dva puta je bila komplikacija i nisu znale tete to napraviti ali pretpostavljam da su se sve vise susrele sa time pa su sada shvatile jer zadnji put kada sam isla bilo je sve uredu!
2024 07 08
> SugarPie: > Krivo sam napisala, išla sam sada pogledati link, hvala VALERIJA DM, i tu temu sam očito čitala ali nisam vidjela da ima toliko str, i da cura koja se žalila na slanje u polj to slala u 4. mj; i da slanje je besplatno za Hr do kraja rujna a za polj do kraja 7. mj. > Samo mi još pomognite s pakiranjem. Pakirate u svoju ambalažu, kad objavljujete artikl odmah nudi i način slanja odnosno dimenzije paketa (boxnow ili hp) i ovisno o veličini artikla izaberete i veličinu paketa - o tome morate voditi računa. Ja sve uglavnom pakiram u kuverte s jastučićima raazličitih veličina ( imate ih za kupiti u Tedi-ju, manji izbor veličina ili u Narodnim novinama gdje imaju ogroman izbor veličina kuverti) jedino cipele sam slala u kutiji koju sam zamotala u onaj obični pak papir. A iz Poljske par narudžbi koje sam dobila su bile svkako zapakirane - u crnoj običnoj vreći za smeće, u papirnatoj vrećici obljeljenoj selotejpom i tako.......
2024 07 08
Da, i ja sam mislila slati u kuvertama s jastučićima. Koliko sam vidjela ako tete na hr pošti ne znaju za slanje s Vinteda onda im se treba reći da šaljem kao plaćeni povrat?
2024 07 08
Mislila sam koristiti svojte kući ers te, da li ste imali problema s time?
2024 07 08
> SugarPie: > Da, i ja sam mislila slati u kuvertama s jastučićima. > Koliko sam vidjela ako tete na hr pošti ne znaju za slanje s Vinteda onda im se treba reći da šaljem kao plaćeni povrat? Do sad sam imala 2-3 slanja preko Hp-a i nije bilo problema, dala sam tetama kod (tj. ja ga napišem na paketić) i kažem da je kao plaćeni povrat (kao aboutyou i sl). one utipkaju kod i ispišu naljepnicu s podacima i to je to... (još dobijete potvrdu da je paket zaprimljen). Što se tiče tekućeg rn, ja sam u Zabi, i nikakvih problema nema, sa Vinted salda kad prebacim, novci sjednu u roku dan dva. Do sad pozitivna iskustva jedino što su se dva paketića izgubila ali sa strane poljskog Inposta (boxnow je sve odradio) ali kupac dobije povrat a ja kao prodavač odštetu u vrijednosti u kojoj sam prodala jedino što se to čeka na potvrdu da je paket izgubljen cca 25 radnih dana od slanja
2024 07 08
Ok, devozni ne treba koliko kužim? Puuuuno hvala svim curama na pomoći, super ste!!! 🥰🥰🥰 😘😘😘🤗🤗🤗 Idem si i ja otvoriti Vinted, jej! ☺️☺️☺️
2024 07 08
> SugarPie: > Ok, devozni ne treba koliko kužim? > Puuuuno hvala svim curama na pomoći, super ste!!! 🥰🥰🥰 😘😘😘🤗🤗🤗 > Idem si i ja otvoriti Vinted, jej! ☺️☺️☺️ Sretno! 👍
2024 07 08
Hvala!! 😘
2024 07 08
Napravila sam si profil! Imam još samo pitanje, da li se saldo mora odmah aktivirati, jer bih radije pričekala s davanjem info ako mi se neće prodavati?
2024 07 09
1 2