Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Mame pomoc!

To ti je dosta često, meni je pedijatrica objasnila da se radi o nezrelim kapilarama koje su kod neke djece sklone pucanju. Moj mlađi ima taj problem i svako malo se probudi u krvi, ali kako raste problem se smanjuje. Bitno je ne raditi paniku i prihvatiti to. Istina otkako intenzivno roni u čistom moru sve se rjeđe ponavlja
2016 08 13
Pa "puknuta mu je kapilara u nosu" nije pojasnjenje uzroka, nego opis problema. 😂 😂 Smiješno. Imala sam osobno svakodnevna obilna krvarenja u nosu kao dijete, nije se znao uzrok dok sam bila mala (malen grad, malo strucnjaka). Doslo je do te mjere da su nagovarali majku da me odvede na spaljivanje kapilara u nosu, sto povlaci veoma velik rizik gubitka osjeta njuha. Nije me odvela. U malo starijoj dobi se ustvrdilo da imam kronično visok tlak (da, da, i djeca mogu biti visokotlakasi 😛), u kombinaciji s anemijom koja oslabi stijenke zila. Pogledajte i te uzroke, nikad se ne zna... Iako i ja mislim da je sasvim lako moguće da je prolazno dječje krvarenje u nosu. Često je to kod klinaca. Izgleda strasno a ne ostavi nikakve posljedice osim mamama par uspomena na šokove. ;) Vitamin C je je odlicna ideja, no vrijedi samo ak ima bioflavonoide skupa sa sobom. Jer bioflavonoidi su ti koji jačaju stijenke krvnih žila. Rutin, hesperidin, blabla. Nemojte skrtariti. C vitamin od 10 kn u ljekarni je sr... za ovaj problem.
2016 08 13
> Uljeshura: > Pa "puknuta mu je kapilara u nosu" nije pojasnjenje uzroka, nego opis problema. 😂 😂 Smiješno. > Imala sam osobno svakodnevna obilna krvarenja u nosu kao dijete, nije se znao uzrok dok sam bila mala (malen grad, malo strucnjaka). Doslo je do te mjere da su nagovarali majku da me odvede na spaljivanje kapilara u nosu, sto povlaci veoma velik rizik gubitka osjeta njuha. Nije me odvela. > U malo starijoj dobi se ustvrdilo da imam kronično visok tlak (da, da, i djeca mogu biti visokotlakasi 😛), u kombinaciji s anemijom koja oslabi stijenke zila. Pogledajte i te uzroke, nikad se ne zna... > Iako i ja mislim da je sasvim lako moguće da je prolazno dječje krvarenje u nosu. Često je to kod klinaca. Izgleda strasno a ne ostavi nikakve posljedice osim mamama par uspomena na šokove. ;) > Vitamin C je je odlicna ideja, no vrijedi samo ak ima bioflavonoide skupa sa sobom. Jer bioflavonoidi su ti koji jačaju stijenke krvnih žila. Rutin, hesperidin, blabla. Nemojte skrtariti. C vitamin od 10 kn u ljekarni je sr... za ovaj problem. Da zato cemo ici kod pedijatrice sve jos provjeriti. Tlak i napravit krvnu sliku. Ma kakvi skrtarit za djetetovo zdravlje..nikad
2016 08 13
Meni prvo u ljekarni dali za to Operil i nakon toga doktor rekao ni slucajno nego samo Aqua Maris i ta neka mast Nisrit i more. Operil samo bio pojacao krvarenje zato se tu noc i zakrvario sav. Uzas. Ali evo sinoc je sve bilo u redu i danas hvala bogu...nema krvi..
2016 08 13
Najcesce krvare kapilarice, i to se ponavlja. Cesto iz obje nosnice, otorinci to uglavnom premazuju (nesto tipa kurenja kapilara), nemogu obje istodobno da hrskavica ne propadne. To je najcesci razlog. Svejedno, djetetu bi trebalo ucini lab. nalaze, posebice koagulogram, iako rijetko, da nema poremecaj grusanja krvi.
2016 08 13
Hvala svima na savjetima. Kad se doktorica vrati obaviti cemo za svaki slucaj sve potrebne pretrage.
2016 08 13
javi kad obavite sve
2016 08 14
Hocu... Evo nocas opet malena lokvica krvi na plahti. :/ Taman sam mislila da ce proci...
2016 08 14
1 2