Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Suha problematična koža, dermatitis

Evo ovako, treba mi pomoć ako neto zna ponešto o ovome. Od puberteta su mi se javili neki problemi s kožom i to jako suha koža. Mažem ju otprilike 3-4 puta dnevno i to sa masnim kremema i sa masti od smilja. Hidratantne ni ne dolaze u obzir jer ih moja koža upije kao spužva i za 10 min se vrati u isto stanje. Ove godine se stanje nekako pogoršalo i počeo se policu pojavljivati osip, crvenilo i nekada nešto što izgleda otprilike kao ubodi komaraca. sada se već godinu dana s time patim i dalje ne znamo uzrok toga i kako uopće smiriti. Uz to tjeme mi je katastrofa, tek što operem kosu već se počne užasno ljuštiti. Najgore je što mi se u zadnje vrijeme to počelo događati na očima i znam se ujutro probuditi da jedva uspijem otvoriti oči koliko budu otečene i isušene. Dobila sam tablete Desloratadin Actiavis i kremu maxidex koji mi uvijek pomognu kada su u pitanju oči. Doktorica je rekla da je vjerojatno dermatitis poslali su me i da provjere da nisu neke gljivice ili nešto slično jer imama životinje pa je bila velika mogućnost za to. Kod dermatologa sam dobila uputnicu da mi vide i krv, sve je u granicama. Vadila sam i krv da vidimo je li možda kakva alergija, ali i to je u granicama. Sada me zanima je li to iz krvi sasvim pouzdano da nemam nikakvih alergija ili svejedno moram ići na one tetstove da bi se to potpuno ustanovilo. Prošle godine sam počela piti i kontracepciju i pila sam ju godinu dana iz zdravstvenih razloga. Pošto se ovo javilo za vrijeme dok sam ih pila, zali netko je li to moglo biti uzrok svemu ovome čak i ako sam prestala s njima. Zanima me ima li netko ovakvih problema, da ne zna uzrok i što koristite za kožu kako bi ju smirili i ublažili nekako isušivanje kože? Ja sam odbacila i kozmetiku koju sam prije koristila, kupila sam si većinom iz melvite i nikela. Stvari su prilično skupe za mene kao studenticu pa me zanima ima li uopće smisla trošiti novce na takve stvari ili tu jednostavno nema pomoći?
2016 11 23
što se tiče pilula i alergije znam da kolegica koja ima alergije na dosta toga nije smjela piti pilule...baš iz razloga što mogu izazvati alergijsu reakciju.
2016 11 23
dermatitis mi se povukao kad sam otisla na lchf prehranu...,nisam si htjela unistavati lice kremicama a doktorica mi to nije predlozila sama sam pokusala..ona je bila za masne kreme prvo a poslije mi je htjela uvesti beloderm
2016 11 23
Meni se taj dermatitis redovno poceo javljati namjestima pregiba pogotovo preko ljeta i kad krene sezona grijanja Vjerojatno od znoja.. I masne kreme su mi kao da stavljam ulje na ispecenu kozu, ogavna iritacija. Jedino sto mi pomogne je beloderm u belobazi, namazem koji put mjesecno i prode. Drugacije ne ide :| probala sam s milijun prirodnih pripravaka i kremica i dok nisam stavila kemiju.. 0 bodova
2016 11 23
Kreme/losioni na bazi zobi...meni uvijek pomogne kad bukne i naravno mazanje 100x dnevno sa sto masnijom kremom...meni su smetali obicni samponi, deterdzenti i slicno, tako da sam presla na blage preparate...zimsko vrijeme je najgore...
2016 11 24
Za seboroični dermatitis koristim čisto maslinovo ulje. Operem kosu blagim dječjim šamponom,onda utrljam u vlasište ulje. Treba vremena,ali kortikosteroidi su napravili dar mar,tako da sam izbacila sve i sad samo koristim maslinovo. Nećak ima pyris nešt, uglavnom blaži oblik psorijaze. Isto tijelo mu mažu maslinovim,te ga kupaju u kupki i dodaju ulje. Izrazito suha koža,pogotovo zimi. Što se tiče prirodnog, za vlasište za koristila čistu svinjsku mast i salicilnu kiselinu. A mast ko mast, na suhim nogama se pokazala super i prođe perutanje za čas.
2016 11 25
Slažem se s Purple, kreme na bazi zobi su odlične. Preporučujem da sve što koristiš od krema i preparata za čišćenje bude hipoalergeno (bez boja i mirisa) I ja sam imala problema s dermatitisom, ali ne toliko po licu. Jedna dermatologica mi je preporučila liniju od A-derme Exomega i to mi je stvarno pomoglo. Ima kod nas gotovo u svim ljekarnama. Postoji više vrsta krema, ulje za tuširanje, šampon... Imaju čak i neki stick kojim mažeš kad ti izbije nešto jače. Ne znam ima li kontracepcija veze, i ja sam ju uzimala, ali nisam primijetila da utječe na dermatitis. Zimi je najgore, i stres pojačava problem :(
2016 12 09