Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

TRAŽIM MACU ZA UDOMITI :)

Tražim macu za udomiti. Poželjno na području Splitsko-dalmatinske županije ali ubrzo idem u Zagreb pa bi je mogla i tamo uzeti. Imam nažalost nekoliko uvjeta koja su većinom viša sila. - Maca bi trebala biti odrasla u kući. Imam jako mali stan i mačka koja je navikla na vanjski prostor ne bi bila sretna u mom stanu. Osim toga, imam autoimunu bolest i dosta zdrastvenih problema. Nemam ništa protiv maca spašenih s ulice ali meni svaki parazit ili bakterija može stvoriti velike probleme. Molim vas, javljajte mi se samo ako imate macu koja je odrasla u kući :) - Trebala bi biti mazna. Ja sam jednostavno takva,volim se maziti. Ako se maca ne želi maziti,ja bi je stalno pokušavala voljeti i to bi rezultiralo ogrebima i mačka bi me vjerojatno mrzila :D Mislim da je bitno izabrati karakterno sličnog ljubimca na obostranu sreću :) Pod mazna mislim da je mogu nkada uzeti u ruke a da me ne ugrize i ogrebe. Mačku bi sterilizirala. Bilo bi poželjno da je cjepljena ali nije uvjet. Maca ne bi izlazila iz stana i ne živim kraj prometnice. Stavila bi mreže na prozore i pazila bi na macinu sigurnost. Kod mene bi dobila puno,puno ljubavi. Bile bi jedna drugoj Božićni poklon. Boja,vrsta i spol mačke me ne zanimaju,dok god je mačka odrasla u kući i dok je mazna :) Hvala :)
2016 12 03
Udruga Prava sapa i SOS cat ima ih na fejsu, tamo bi trebala naci macu :) Sretno :)
2016 12 03
Blago miceku koji dođe k tebi... želim ti da uživaš! Ja uživam četverostruko :)
2016 12 03
Cure hvala. Evo gledam :D Muci me to sta ljudi uglavnom kad kazem da ne bi macu spasenu s ulice nedavno misle da sam razmazena i da ne volim mace :( Ako me maca s ulice ogrebe a ima bakterije na kandzama meni ta rana nece zarasti mjesecima. A o ugrizima da ne pricam. A toga ce sigurno biti, jer spasene mace trebaju neko vrijeme prilagodbe. Inace, ulicne mace hranim i zimi im stavim deku u veliku rupu u deblu ispred zgrade :D Sve su moje okolozgradne macke uhranjene :D Nekad mi je zao sto me mogu jednu takvu jednostavno ponijeti kuci. Ali valjda ima neka maca koja se okotila u kuci :D Zasad mjerkam jednu, odhranjena na bocicu i ima 3 godine. Ne znam zasto je nitko do sad nije udomio, bas je lijepa, zuta sa zelenim ocima.
2016 12 03
> PetiElement: > Blago miceku koji dođe k tebi... želim ti da uživaš! Ja uživam četverostruko :) Baš tak :") :") :") Pozdrav od još jednog mačkoljupca :) :")
2016 12 03
> FashionStoreSt: > Cure hvala. Evo gledam :D Muci me to sta ljudi uglavnom kad kazem da ne bi macu spasenu s ulice nedavno misle da sam razmazena i da ne volim mace :( Ako me maca s ulice ogrebe a ima bakterije na kandzama meni ta rana nece zarasti mjesecima. A o ugrizima da ne pricam. A toga ce sigurno biti, jer spasene mace trebaju neko vrijeme prilagodbe. Inace, ulicne mace hranim i zimi im stavim deku u veliku rupu u deblu ispred zgrade :D Sve su moje okolozgradne macke uhranjene :D Nekad mi je zao sto me mogu jednu takvu jednostavno ponijeti kuci. > Ali valjda ima neka maca koja se okotila u kuci :D Zasad mjerkam jednu, odhranjena na bocicu i ima 3 godine. Ne znam zasto je nitko do sad nije udomio, bas je lijepa, zuta sa zelenim ocima. Nemoj se zamarati sa tudjim mišljenjima. Evo meni djeluješ jako iskreno uz to vrlo brižno, znaš šta i na šta treba pripaziti sa micekima i dosta toga u pisanju otkriva koliko ljubavi imaš za njih. Ja sam svog udomila iz grmlja na vikendici sa 2tj tek je progledao valjda, ( ostao je siroće, mamu smo našli par sto metara pegaženu) Malen toliko da mi je na pola dlana stao. Od tada to mi je sinek i volimo se ko bedaci :') :") Svakako sretno u potrazi :)
2016 12 04
Sretno, ima i puno kućnih maca koje se daju na udomljavanje..i baš lijepo što si se odlučila na udomljenje s obzirom na bolest :")
2016 12 04
Ja ti dam svog mrguda. Uopće ne trebaš kutiju s pijeskom jer je genije skužio kako se služiti wc-om. Samo vodu ne zna pustiti. Ali problem je u tome što je stalno nešto nadrkan i ne libi se gunđanja po kući. Hoda okolo i priča si u bradu kak je sve u banani. Kad se želim maziti, onda reži i prede istovremeno. Nikad, ali NIKAD me nije ogrebao, ugrizao ili mi na bilo koji način nanio fizičku bol. Samo emocionalnu. Jednom me htio ugristi jer sam ga provocirala pikajući ga prstom dok je bio nervozan (što je stalno), na kraju me slučajno polizao umjesto ugrizao. Naj namčorastiji mačak ikad, grumpy cat je nasmiješeno sunčeko za njega. Naravno, ne dam ti ga, kakav god da je - moj je, to jest ja sam njegova. Samo iskorištavam priliku da pričam o svojoj mački (mačkoljupci će razumjeti) :D
2016 12 04
Obzirom na Vasu bolest, nemojte udomiti nista na "poklanjam", iskljucivo macu iz udruge koja je pod vet. nadzorom i cijepljena. Ja sam pokupila macu s ceste, nisam ju odmah odnijela vetu i za par dana dobila mikrosporozu. Ne ja, sve skupa nas osmero, i prijatelji koji su kratko bili s macom :( Skoro 2 mjeseca lijecenja, generalki u kuci ni ne znam koliko, a lijecenje mace je bome kostalo. Da ne spominjem izolaciju i mace i ukucana, a dvoriste mi puno zivotinja. Srecom se nije prosirilo na "stare" mace i pse. Pazljivo birajte :) I ne obazirite se na tudja misljenja, macu uzimate za iducih 10ak godina i birajte sto god hocete, pa i boju dlake :) A u ovoj fb grupi Zakaj volim mice su vecinom fanatici i popljuvat ce Vas cim imate i jedan zahtjev. Moj savjet, trazite u udrugama. Sretno :) PS mislim da ni jedan macak nije umiljat kao macka
2016 12 04
Kad sam bila mala, na Korčuli gdje ljetujemo, dida je našao macu za mene kao velikog, odnosno malog (imala sam 9 godina) obožavatelja životinja. Maca je bila bijela i mjestimično joj je falila dlaka, što je moj dida objasnio time da se maca zalijepila u onu traku za lovljenje muha. Nakon mjesec dana mom je mlađem bratu otpalo pola kose s glave, a sva šira i daljnja familija je počela dobivati ogromne šugave krugove po koži. Kad smo se vratili u Zagreb, brat je završio u bolnici, a iz sestrinske solidarnosti i ja, iako meni, koja sam najviše navlačila macu, nije bilo apsolutno ništa. Prognoze su bile da mu više nikad na tom mjestu neće narasti kosa. Svi ostali su se morali detaljno svakih par sati mazati s razno raznim kremama... Bratu je kosa čudom narasla, ali otad moja obitelj ima fobije od mačaka. Sve dok moje dvije pesice nisu odlučile udomiti malo crno gunđavo napušteno mače. I tako je Fritz završio kod nas.
2016 12 04
> MeriPopins: > Ja ti dam svog mrguda. Uopće ne trebaš kutiju s pijeskom jer je genije skužio kako se služiti wc-om. Samo vodu ne zna pustiti. > Ali problem je u tome što je stalno nešto nadrkan i ne libi se gunđanja po kući. Hoda okolo i priča si u bradu kak je sve u banani. > Kad se želim maziti, onda reži i prede istovremeno. Nikad, ali NIKAD me nije ogrebao, ugrizao ili mi na bilo koji način nanio fizičku bol. Samo emocionalnu. Jednom me htio ugristi jer sam ga provocirala pikajući ga prstom dok je bio nervozan (što je stalno), na kraju me slučajno polizao umjesto ugrizao. Naj namčorastiji mačak ikad, grumpy cat je nasmiješeno sunčeko za njega. > Naravno, ne dam ti ga, kakav god da je - moj je, to jest ja sam njegova. Samo iskorištavam priliku da pričam o svojoj mački (mačkoljupci će razumjeti) :D :)
2016 12 04
MeriPopins ti ogromni sugavi krugovi su mikrosporoza, jezivo izgleda. Najgore sto se na maci nista ne mora primjetiti, normalno jede, igra se, zapravo ona ne mora uopce oboljeti, ali prenosi bolest. Fashion, nadam se da Vas nismo uplasili, nije to bas tako cesto kod maca :) Cini mi se da se dugodlake mace manje linjaju, nema sitnih kratkih dlaka zabijenih posvuda, uvijek je to malo klupko pa je lakse cistiti za njima.
2016 12 04
> bakuca: > MeriPopins ti ogromni sugavi krugovi su mikrosporoza, jezivo izgleda. Najgore sto se na maci nista ne mora primjetiti, normalno jede, igra se, zapravo ona ne mora uopce oboljeti, ali prenosi bolest. > Fashion, nadam se da Vas nismo uplasili, nije to bas tako cesto kod maca :) > Cini mi se da se dugodlake mace manje linjaju, nema sitnih kratkih dlaka zabijenih posvuda, uvijek je to malo klupko pa je lakse cistiti za njima. Nee, dugodlake se jednako linjaju, samo su im dlake vidljivije od kratkodlakih. I bude ih poprilično. A većini se duga dlaka i petlja u čvorove ako ih se ne timari non stop. Tak da... Također ne stoji ono da nijedan mačak nije umiljat kao mačka, to je zbilja individualno.Ja imam 4 mušketira, ne znaš koji je šmajhlaviji. A moja frendica ima ženku koja se ne da šmajhlati, neće presti čak ni kad joj paše, i tak.Kad sam davno uzimala svetu birmu, odmah su mi rekli da su mužjaci umiljatiji od ženki. Nema pravila! Ak ti se sviđa koruzni, zemi koruznog :)
2016 12 04
I ja mislim da to ovisi o karakteru. Imam ženkicu od već nekih 10 ak godina i ona se nikada nije htjela maziti, niti dok je bila bebica a niti sada.. eventualno kada je vrijeme za jesti ili spavati, onda me pusti da je malo podragam. Ali u ostalim situacijama, odmah počinje režati i gristi. Dok sam jedno kratko vrijeme imala i muškog mačka i uvijek bi se bunio i počeo mijaukati kada bi ga makla iz svoga krila, a znala sam ga maziti i po sat vremena :D
2016 12 04
Cure hvala na odgovorima. Ma nisam ja bas smrtno bolesna da ne bude zabune :D ali imam dosta oslabljen imunitet i svaki vrag se za mene lijepi a kad nesto pokupim treba mi vjecnost da prodje. Nisam se prepala, znam da mace imaju nekad tu bolest :( Nedavno mi je brat koji zivi sam ostavio na cuvanje svog macka mjesec dana dok je on na putu. Macak je genijalan ali se mrzi maziti. Ja sam pokusala sto puta i sto puta me ogrebao :D Tako da sam shvatila da ja i macke koje mrze mazenje nismo dobar par. Meri Popins, ovo je bilo okrutno! Zasad su u igri tri mace. Na sto sam muka.
2016 12 04
1 2 3 4