Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

Tocno tako, krivi font, inspektoru se nije svidio... a nigdje nije propisano koji mora biti ili koji ne smije niti velicina... Nikad ne znate na kakvog idiota mozete naletit.. i uvijek ste u nekakvom prekrsaju. Na cjeniku ne racunu.
2017 01 21
A žalba? :/ Traženje očitovanja na koji člančić zakona ste se ogriješili? :/
2017 01 21
> Uljeshura: > A žalba? :/ Traženje očitovanja na koji člančić zakona ste se ogriješili? :/ Ne isplati se, dodjete im na zub i tek onda su stalno kod vas. Nesto MORATE platiti, da im sefovi vide da oni kao nesto rade, da opravdaju dnevnicu i terenski rad. a pogotovo sto imamo lokal totalno van svake ceste, pristup iskljucivo morem, od najblizeg naseljenog mjesta udaljeni sat vremena putovanja barkom....
2017 01 21
Inače, po pravilima facebooka se ne smiju stavljati teme. Zato jako puno stranica javlja cijenu u inbox. Protiv njihovih pravila su i one nagradnjače da moraš lajkat, šerat i komentirati. Pogotovo za šeranje. Dozvoljen je recimo kviz, ali bez šeranja, napiši u komentar odgovori i to je to. A što se svih ovih programa s licencama tiče, postoje open source programi za koje ne treba licenca i potpuno su besplatni. npr. linux umjesto windowsa, open office umjesto microsoft office-a i slično, samo se treba malo raspitati, izguglati i informirati se :)
2017 01 21
> darydary: > Tocno tako, krivi font, inspektoru se nije svidio... a nigdje nije propisano koji mora biti ili koji ne smije niti velicina... > Nikad ne znate na kakvog idiota mozete naletit.. i uvijek ste u nekakvom prekrsaju. > Na cjeniku ne racunu. kaj sad imate za fiskalnu?
2017 01 21
> angelwings: > kaj sad imate za fiskalnu? Tu istu opremu, notebook sa novim instaliranim win i kao druga blagajna mobitel sa aplikacijom. Mozete uzeti i tablet. Taman je uvedena fiskalizacija kad smo otvarali pa smo izabrali ovu opciju, ne znam kakva im je ponuda sad, uglavnom imala sam otplatu na rate za notebook i dva printera na dvije godine, aplikacija svaka 60 kn mjesecno za mjesece kad se koriste, van sezone ide u mirovanje i placam ukupno 20kn/mj. Ako imate dostupan internet super, ja sam morala uzeti jos stik za internet i pretplatu, takoder samo na tih par mjeseci. zgodno je jer sami uredujete artikle, cijene, ma cijelu blagajnu, preko njihove stranice. Inace bi za svaku promjenu trebali kontaktirati administratora odnosno onoga gdje ste unajmili opremu, ili program. za mali obrt je ovo idealno. A i nakon otplate uređaja, oni ostaju u vasem vlasnistvu ;)
2017 01 21
> darydary: > > angelwings: > > kaj sad imate za fiskalnu? > Tu istu opremu, notebook sa novim instaliranim win i kao druga blagajna mobitel sa aplikacijom. Mozete uzeti i tablet. Taman je uvedena fiskalizacija kad smo otvarali pa smo izabrali ovu opciju, ne znam kakva im je ponuda sad, uglavnom imala sam otplatu na rate za notebook i dva printera na dvije godine, aplikacija svaka 60 kn mjesecno za mjesece kad se koriste, van sezone ide u mirovanje i placam ukupno 20kn/mj. Ako imate dostupan internet super, ja sam morala uzeti jos stik za internet i pretplatu, takoder samo na tih par mjeseci. > zgodno je jer sami uredujete artikle, cijene, ma cijelu blagajnu, preko njihove stranice. Inace bi za svaku promjenu trebali kontaktirati administratora odnosno onoga gdje ste unajmili opremu, ili program. za mali obrt je ovo idealno. A i nakon otplate uređaja, oni ostaju u vasem vlasnistvu ;) ček,to je ona oprema iz vip-a? ajme kak se sad ja tučem po čelu...kupila sam laptop...hjajj kak sam se bezveze zaletila...bemu!
2017 01 21
Pa mozete koristiti taj laptop, samo uzmete printer i aplikaciju. samo pazite d vam je laptop "cist" ;)
2017 01 21
> darydary: > Pa mozete koristiti taj laptop, samo uzmete printer i aplikaciju. samo pazite d vam je laptop "cist" ;) jeste čist, imam printer, nije problem. ali neznam koji program uzeti. uzela bih nekaj na kaj dobim licencu na 12mj. ali neznam koji...
2017 01 21
softver je skup, za kucnu radinost bi vam ovo bilo najpovoljnije. kod njih uzmete aplikaciju, certifikat u fini koji unesete u sucelje blagajne kod postavljanja. Za certifikat , duljinu trajanja se raspitajte u fini. Ja bi vam predlozila da pogledate vise ponuda, jer ima blagajni puno, samo vip. ja sam zadovoljna s njima, nije skup a jednostavno za postaviti sam . a i sluzba za korisnike je uvijek tu za pitanja i pomoc.
2017 01 21
> darydary: > softver je skup, za kucnu radinost bi vam ovo bilo najpovoljnije. kod njih uzmete aplikaciju, certifikat u fini koji unesete u sucelje blagajne kod postavljanja. Za certifikat , duljinu trajanja se raspitajte u fini. > Ja bi vam predlozila da pogledate vise ponuda, jer ima blagajni puno, samo vip. ja sam zadovoljna s njima, nije skup a jednostavno za postaviti sam . a i sluzba za korisnike je uvijek tu za pitanja i pomoc. certifikat traje 5god. pa gledam več tjedan dana, licenece su od 500kn na višse...sada definitvno razmišljam o opcijji najma uređaja...
2017 01 21
Imam još jedno pitanje, tiče se kućne radinosti, a ne obrta... Tehnički, ako vaši kupci isključivo plaćaju na žiro račun, a ne gotovinskim plaćanjem, vama fiskalna blagajna niti ne treba? Naime, ona služi samo za gotovinska plaćanja (u što spadaju i kartična, čekovi, ali ne po transakcijskim računima u bankama).
2017 01 22
> hanami: > Imam još jedno pitanje, tiče se kućne radinosti, a ne obrta... > Tehnički, ako vaši kupci isključivo plaćaju na žiro račun, a ne gotovinskim plaćanjem, vama fiskalna blagajna niti ne treba? > Naime, ona služi samo za gotovinska plaćanja (u što spadaju i kartična, čekovi, ali ne po transakcijskim računima u bankama). da, ali uskoro će svi trebati u fiskalizaciju. to ima smisla kaj pričaš.. ali ja kad budem imala uplatu na žiro račun moram tiskat bezgotovinski račun. tako mi je rečeno. što se tiče fine, cijena certifikata je cca 380kn. to je certifikat ne fiskalna, fiskalnu treba posebno kupovat
2017 01 22
> angelwings: > > hanami: > > Imam još jedno pitanje, tiče se kućne radinosti, a ne obrta... > > Tehnički, ako vaši kupci isključivo plaćaju na žiro račun, a ne gotovinskim plaćanjem, vama fiskalna blagajna niti ne treba? > > Naime, ona služi samo za gotovinska plaćanja (u što spadaju i kartična, čekovi, ali ne po transakcijskim računima u bankama). > da, ali uskoro će svi trebati u fiskalizaciju. to ima smisla kaj pričaš.. ali ja kad budem imala uplatu na žiro račun moram tiskat bezgotovinski račun. tako mi je rečeno. što se tiče fine, cijena certifikata je cca 380kn. to je certifikat ne fiskalna, fiskalnu treba posebno kupovat Naravno da moraš tiskati račun za uplate na žiro, ali ne mora biti fiskalni (pa ti za to ne treba fiskalna blagajna). Hoćeš reći da će se taj dio mijenjati u budućnosti? 380kn na 5 godina za certifikat je sitniš. Fiskalna blagajna kao takva ne postoji, to je računalo, printer i aplikacija za fiskalne račune (kojih, kao što sam rekla, ima i besplatnih). Mene zanima zašto plaćati "fiskalne blagajne" kada možete proći maltene mukte.
2017 01 22
I za gotovinsko i bezgotovinsko placanje mora biti izdan racun na kojem je naznacen oblik placanja. Potreban je ziro racun, poslovni, na koji ce sav novac sjedati. Vodi se samo knjiga prometa, znaci ukupni iznos dnevnog prometa, po danima. Sta se knjigovodstva tice, najbolje bi bilo da se raspitas u nekom knjigovodstvenom servisu.
2017 01 22
1 2 3 4 5 6 7 ... 10