Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

(PRE)prodaja robe

Pozdrav cure, nova sam na Vašoj stranici i imam jedno pitanje. Nisam dovoljno upoznata s zakonskom regulativom oko prodaje robe. Moja situacija je da imam markiranu robu koju sam kratko nosila, (pojedine komade odjeće max 3. puta, ostalo sve gotovo nenošeno), a pojedini komadi odjeće su i novi s etiketom, te ih želim prodati. S obzirom da ne želim "nadrapati" zbog nekoliko stotina kuna potencijalne zarade. Stvari su kupljene preko internet shopova, ali mi jednostavno ne odgovaraju. Općenito odjeću nosim relativno kratak period, te kupim novu, pa me zanima mogu li svojim potencijalnim oglasima biti sumnjiva.
2017 06 20
Puno cura na stranici prodaje gotovo nenosenu robu pa cak i sa etiketom, ne znam da je netko od njih nadrapao zbog toga..tako da samo naprijed :)
2017 06 20
Mislim da ne bi trebalo biti problema :)
2017 06 21
Naravno, ako prodaješ novu krpicu s etiketom u brojevima S,M,L i XL, onda stvari stoje malo drukčije.
2017 06 21
Da li je preprodaja kada cura kupi u vas artikl za 50 kn pa ga prodaje za 150? x-) x-) salim se, ali slučajno naletih na svoj artikl, znam da može s njim radit što hoće ali opet..morala sam reći naglas x-) x-) x-)
2017 06 21
Marta to je vec bezobrazno. Mozda da joj posaljes poruku.
2017 06 21
Hvala vam svima na odgovorima. Što u slučaju da neka curka poželi nešto iz moje ponude, ali joj ne odgovara veličina. Da li podliježem nekim zakonima ako joj naručim tu stvar u veličini koja joj odgovara za recimo 20-30% iznad vrijednosti? Primjer: Majica je 100kn u veličini S, djevojci odgovara majica M, ja joj naručim tu majicu i prodam kad dođe za 120kn. Da li sam time izloženija nekome tko vodi računa o "preprodaji"
2017 06 21
Marta, ne smatram to bezobrazlukom. Kupim od tebe npr košuljicu jake marke po povoljnoj cijeni (ja znam da vrijedi puno više i sviđa mi se, a tebi su pak hitno potrebni novci pa si stavila za smiješne pare) i meni ne odgovara.. Svoje sam platila pošteno koliko si tražila, stvar je moja, ja stavljam cijenu za koju smatram da artikl vrijedi i to je to.
2017 06 21
> gitadevi: > Naravno, ako prodaješ novu krpicu s etiketom u brojevima S,M,L i XL, onda stvari stoje malo drukčije. Do kakvih "problema" može doći u tom slučaju?
2017 06 21
> Neofen07: > Marta, ne smatram to bezobrazlukom. > Kupim od tebe npr košuljicu jake marke po povoljnoj cijeni (ja znam da vrijedi puno više i sviđa mi se, a tebi su pak hitno potrebni novci pa si stavila za smiješne pare) i meni ne odgovara.. Svoje sam platila pošteno koliko si tražila, stvar je moja, ja stavljam cijenu za koju smatram da artikl vrijedi i to je to. Nece ici tako..ja prodam haljinu za 150 kn..nosila sam je cak sam i masnu koja je naprijed "klapala" rucno zasila za tijelo haljine..opet "slucajno" naletim na nju cura je prodaje po 500 ..pise nova nenosena -narucena iz "inozemstva"..ovakvu haljinu necete naci u HR.. Onda se i ta moja moze braniti logikom tom sad je moja i mogu s njom sto hocu, zaraditi na njoj pa cak i lagati o stanju
2017 06 21
> clipper: > > gitadevi: > > Naravno, ako prodaješ novu krpicu s etiketom u brojevima S,M,L i XL, onda stvari stoje malo drukčije. > Do kakvih "problema" može doći u tom slučaju .. Bit ces blokirana..i to su inda ti problemi
2017 06 21
Ja sam npr na krpicama kupila novi ruksak. Nisam ga nosila,samo skinula zastitni najlon i prodala ga za 20 kn manje . Ne shvacam ove koje kupe po nizoj cijeni sa namjerom da zarade . Sta nije smisao ove stranice da se nadu artikli po povoljnjijim cijenama .
2017 06 21
Ja sam dala primjer u slučaju da naručim željenu veličinu, željenog modela za krajnjeg korisnika.. Svatko je pojedinac na tržištu i ima pravo izlaganje cijene za koju smatra da taj proizvod vrijedi. Stvar je individualnog pristupa. Mene samo zanima mogu li snositi kakve sankcije u tom slučaju.
2017 06 21
> clipper: > Pozdrav cure, > nova sam na Vašoj stranici i imam jedno pitanje. Nisam dovoljno upoznata s zakonskom regulativom oko prodaje robe. Moja situacija je da imam markiranu robu koju sam kratko nosila, (pojedine komade odjeće max 3. puta, ostalo sve gotovo nenošeno), a pojedini komadi odjeće su i novi s etiketom, te ih želim prodati. S obzirom da ne želim "nadrapati" zbog nekoliko stotina kuna potencijalne zarade. Stvari su kupljene preko internet shopova, ali mi jednostavno ne odgovaraju. Općenito odjeću nosim relativno kratak period, te kupim novu, pa me zanima mogu li svojim potencijalnim oglasima biti sumnjiva. Ja sam dala primjer u slučaju da naručim željenu veličinu, željenog modela za krajnjeg korisnika.. Svatko je pojedinac na tržištu i ima pravo izlaganje cijene za koju smatra da taj proizvod vrijedi. Stvar je individualnog pristupa. Mene samo zanima mogu li snositi kakve sankcije u tom slučaju. Aj se odluči dali imaš doma te artikl s etiketama koji ti jedostavno ne odgovaraju ili bi ipak naručivala u željenoj veličini??
2017 06 21
> zaralexyy: > > clipper: > > Pozdrav cure, > > nova sam na Vašoj stranici i imam jedno pitanje. Nisam dovoljno upoznata s zakonskom regulativom oko prodaje robe. Moja situacija je da imam markiranu robu koju sam kratko nosila, (pojedine komade odjeće max 3. puta, ostalo sve gotovo nenošeno), a pojedini komadi odjeće su i novi s etiketom, te ih želim prodati. S obzirom da ne želim "nadrapati" zbog nekoliko stotina kuna potencijalne zarade. Stvari su kupljene preko internet shopova, ali mi jednostavno ne odgovaraju. Općenito odjeću nosim relativno kratak period, te kupim novu, pa me zanima mogu li svojim potencijalnim oglasima biti sumnjiva. > Ja sam dala primjer u slučaju da naručim željenu veličinu, željenog modela za krajnjeg korisnika.. Svatko je pojedinac na tržištu i ima pravo izlaganje cijene za koju smatra da taj proizvod vrijedi. Stvar je individualnog pristupa. Mene samo zanima mogu li snositi kakve sankcije u tom slučaju. > Aj se odluči dali imaš doma te artikl s etiketama koji ti jedostavno ne odgovaraju ili bi ipak naručivala u željenoj veličini?? Puno stvari imam kod sebe spremno za prodaju, ali kao primjer sam navela potencijalnu situaciju, a primjer je naveden u postu iznad: Majica je 100kn u veličini S, djevojci odgovara majica M, ja joj naručim tu majicu i prodam kad dođe za 120kn. Da li sam time izloženija nekome tko vodi računa o "preprodaji". 8-)
2017 06 21
1 2