Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Što mislite? Kupiti ili ne kupiti?

Pozdrav krpičarke, pomagajte! Večeras napokon ugledam na krpicama artikl koji si već dugo želim kupiti. Korisnica ima 0 povratnih, ali svejedno pošaljem upit jer svi smo jednom bili na nuli. Nakon kratkog dogovora tražim podatke za uplatu. Korisnica šalje IBAN i ime i prezime. Krenem s uplatom internet bankarstvom i provjerim primatelja jer uvijek to radim i izbaci mi potpuno drugo ime i prezime. Javim joj se ponovo, ona odgovara: "Joj krivo sam Vam poslala. Htjela sam na dr racun, a dala sam moj, pa onda možete na njega. Samo moje ime je _______" (ime koje je bilo ime vlasnika računa kad sam provjerila primatelja prilikom plaćanja). I još uz sve to naziv njenog profila na Krpicama sadrži još jedno, treće ime (bez prezimena) . Što sada napraviti? Ne želim odustati od artikla, glupo mi je sada odjednom odustati i od kupovine nakon uzimanja podataka, na crnoj listi nema niti jednog imena niti IBAN-a, ali opet mi je sumnjivo ili je korisnica samo nespretna prilikom prve prodaje. Provjerila sam profil, nema slika s interneta, sumnjivih artikala, profil je nov, od zadnjih par dana i ima 5 artikala, još ni jedan nije rezerviran ili prodan. Radi se o iznosu od 185 kn Hvala unaprijed na savjetima :)
2018 01 18
Nadjite u gradu iz kojeg je nekog pouzdanog za primopredaju, ako vec ne zelite odustati
2018 01 18
Ne znam da li je sigurno ili ne, ali sam htjela reci da ja uvijek dajem muzev iban za uplatu, jer imam njegov mbanking na svom telefonu pa da ne trcim u banku. Vjerojatno je nekome cudno jos kad vidi musko ime, ali uvijek napomenem da je muzev tekuci
2018 01 18
Neka vam posalje artikl pouzecem postom i to vam je najsigurnije.
2018 01 18
S nula povratnih, ovo vam je najrizicnije sta mozete uciniti makar i da se radi o 20kn, ili primopredaja ili pouzece, u protivnom ne bi riskirala
2018 01 18
Joj kad se sjetim svojih početaka, i ja sam bila jako zbunjena... I za uplatu sam davala broj bratovog računa jer sam još išla u srednju školu i nisam imala svoj :D Ugl, da, možda cura isto ne zna kako to sve funkcionira i koje točno podatke treba dati, a možda je baš suprotno ,:) Ja sam od jedne krpičarke koja je tada bila na 0 kupovala artikl za 250 kn. Zamolila sam ju da mi ga pošalje pouzećem i sve je prošlo super. Jednu drugu sa 0 sam zamolila da mi prvo pošalje artikl, a da ću joj ja uplatiti novac naknadno. Tako je i bilo. :) Doduše, nekoliko puta sam tako zamolila nove korisnice, ali su me i odbile pa ni nisam kupila to što sam namjeravala. Za neke od njih bilo se ispostavilo da je bila prijevara. Da ja imam 0 povratnih i da mi se javi netko sa 157 pozitivnih, poput tebe, i ljubazno me zamoli uz objašnjenje zašto želi tako, ja bih mu poslala artikl.
2018 01 18
kada se opečemo - pušeno i na hladno! to je nažalost slučaj sa svima nama ovdje na krpicama, poučene lošim iskustvom mnogih cura (i ja sam među njima) povjerenje u nove članice potpuno je išćezlo. tu nažalost stradavaju poštene članice koje se niti ne stignu dokazati iz upravo navedenih razloga. ja sa baš prošli tjedan ugledala jedan artikl koji želim kod nove korisnice sa 0 povratnih. predložila sam da mi prvo pošalje paketić a ja ću naknadno kada ga primim platiti, a kako imam 554 povratne u to ne treba sumnjati. iako sam mislila da cura neće pristati, paketić je očito poslala jer sam dobila šifru za pračenje. s nestrpljenje očekujem paket i sretan ishod suradnje. I naravno, bit će mi jako žao ako sam iskazala sumnju prema djevojci koja to ne zaslužuje jer mi njena rečenica stalno zvoni u ušima: "ja ljudima vjerujem"! Eto, nadam se da će ovo moje iskustvo biti pozitivno!
2018 01 18
I ja sam kupovala od cure sa 0 ali sam tražila pouzeće..ne bih drugačije riskirala. Možda bi cura pristala i poslati prva ko vi već imate neku
2018 01 18
to kaj je ona zaboravila kako se zove je vec znak da tu nekaj ne stima, nakon ovoga bih odustala od kupnje pa da je ne znam koliko nesto jeftino, a kamoli 200kn ako nesto kupujem na krpicama uvijek idem u banku i da se desi da se broj racuna ne slaze s imenom i prezimenom odustala bih od svega i ne bi uopce razbijala glavu jel to namjerno ili slucajno
2018 01 18
Ne riskiraj...ja sam se opekla i nikad vise.
2018 01 18
Ja sam do sad uvijek imala samo pozitivna iskustva s curama s 0 povratnih-nisam trazila da salju pouzecem niti da platim tek kad mi dode roba-mozda sreca, ali i ja kad sam bila na 0 nitko me nije tako nesto trazio...vidim da ima svasta sad na krpicama i s curama koje imaju puno pozitivnih povratnih tako da nista nije garancija, cinjenica je da svaka kupnja ovdje predstavlja odredeni rizik
2018 01 18
nemoj tak baš.. u ovakvim situacijama moraš sebe osigurati.. ili nek pošalje pa ti uplatiš ili pouzeće.. ovak uplata pa slanje.. i još takav zaplet kod uplate.. neznam baš
2018 01 18
Ja bi ju pitala da pošalje prva pa bi joj novce upatila naknadno ili još jedna opcija a to ako baš nemam nikoga od poznatih u blizini nje zamolila bi neku od ostalih krpičarka s kojima sam imala odličnu suradnju da obavi primopredaju umjesto mene. A ako sve to skupa nije od opcije uvijek ostaje pouzećem.
2018 01 18
S obzirom na situacije na krpicama, s osobama s 0 povratnih bi surađivala jedino primopredajom. Makar se moram osvrnuti da taj pozitivni broj povratnih isto ništa puno ne znači jer bar jednom tjedno čitam kako je korisnica sa puno pozitivnih povratnih poslala oštećeni artikl ili nije poslala tako da ni to nije garancija nikome. Same smo svjesne rizika ovdje i treba procijeniti ima li smisla nešto plaćati što je 100kn jeftinije nego u dućanu, a artikl može doći svakakav ili uopće ne dođe. Osobno ovdje nisam imala ne znam kak velike transakcije i ne mislim jer su ljudi nekada smeća.
2018 01 18
To što netko ima nula povratnih je iskreno njegov problem. Nijedna neće propasti ako obavi nekoliko kupovina ovdje da stekne bar 5 povratnih kao kupac, već to ulijeva povjerenje. E sad, to što neke ne bi kupovale negosamo prodavale, a cure su ionako nepovjerljive zbog svega što se dogada, je samo njihova stvar. Ja sam posljednju suradnju imala s curom koja ima 0 povratnih, iznos je bio 100 kn. Dogovorile smo pola uplate odmah, pola nakon primitka pošiljke. Sve je prošlo lijepo i dragi mi je što sam joj ostavila prvu povratnu kao prodavaču.
2018 01 18
1 2