Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Žene, majke, krpičarke, molim savjet!

Pozdrav! Nisam "nova" korisnica u pravom smislu te riječi, profil imam od prošle godine, ali ga nisam previše koristila do prije par dana kada sam se odlučila ohrabriti i staviti neke artikle na prodaju, no još uvijek mi je sve ovo novo. Prva stvar koju sam napravila je da sam škicnula na forum i pročitala savjete iskusnijih prodavača i kupaca, jer nisam imala pojma o nekim stvarima, priznajem i sama da još uvijek ne znam sve, ali se trudim sve odraditi kako spada. Pomalo su me prepale neke priče o prevarama, i baš zato sam se odlučila na isključivo slanje pouzećem ili primopredaju artikala, bez uplata na račune i slično s čim vidim da su ljudi imali gadnih problema. Moja želja je izvršiti korektnu suradnju, i prodaju i kupnju i svima olakšati cijeli proces. Ne znam što drugo da napravim da ulijem povjerenje ljudima? Jedna korisnica mi je već spočitnula to što nemam niti jednu povratnu i nazvala me trolom jer sam rekla da Krpicama nedostaje transparentnosti u obavještavanju korisnika o problemima u radu stranice, kako da imam povratnu kad nisam još ništa prodala i zašto ja ne bi smjela reći da nije okej što nismo znali da će Krpice pasti dva dana kad sam ja baš neposredno prije toga stavila svoje artikle i nisam imala pojma što se događa i morala sam čekati bez da sam mogla igdje provjeriti kada će problem biti riješen (kao i svi ostali korisnici i vjerujem da nisam jedina koja je bila na iglama zbog toga)? Kako da se dokažem starijim korisnicama? Mislim da ipak nitko ne zaslužuje takav animozitet od ustaljenih lica, svi ste vi jednom bili novi, zar ne? Šaljem dodatne informacije svima koji mi pošalju upit o mojim artiklima, dodatne slike, mjerim ako me se traži, mislim da sam svima pristojno odgovorila, ne znam što da više napravim bez da me se proziva... Koji je vaš savjet, vi što imate više iskustva, koji je najbolji način da se "dokažem"? edit: isprike, napisala sam roman
2018 08 31
Za početak budite kupac i tako steknite koju povratnu za suradnju. Većinom tako cure rade. I nemojte očekivati čudo s tri artikla. Što više robice imate na profilu, veći je izbor i veća mogućnost da nešto prodate. Cijene su isto bitne. Mnoge cure u samom početku drastično snize cijene na 15-20-30 kn i za nove stvari i tako ih brže prodaju, a povratne su tu.
2018 08 31
> Lunass: > Za početak budite kupac i tako steknite koju povratnu za suradnju. Većinom tako cure rade. > I nemojte očekivati čudo s tri artikla. Što više robice imate na profilu, veći je izbor i veća mogućnost da nešto prodate. > Cijene su isto bitne. Mnoge cure u samom početku drastično snize cijene na 15-20-30 kn i za nove stvari i tako ih brže prodaju, a povratne su tu. Hvala na savjetu, bio mi je vrlo koristan! Odmah ću ga poslušati.
2018 08 31
Da, najbolji vam je početak da nešto kupite. Malo kome uspije da svoj kpičarski staž započne kao prodavač. Osim toga, nije najbolja opcija da šaljete samo pouzećem. To nema nikakvog smisla kad ste vi prodavač: kad vam kupac uplati dogovoreni iznos, i kad vi provjerite da su novci na računu, nema nikakvog razloga da ne pošaljete putem Tiska ili poštom preporučeno. Mnogima je Tisak najbolja opcija jer ljudi rade, u vrijeme kad poštar dolazi nema nikoga kod kuće, a ovako preuzmu paket na kiosku u bilo koje vrijeme.
2018 08 31
Tisak je jeftiniji i jednostavniji od poste. Prvo sto imaju svoje kutije tako da se ne morate maltretirati sa pakiranjem, drugo vrlo jednostavan nacin slanja i ispunjavanja obrasca. Dodes na Tisak, teta skenira kod preko weba, ti upakiras paket za 2min i gotovo. Nema trazenja odgovarajucih kutija, pa pakiranje, ljepljenje itd. pa na kraju cekanja po 3sata u posti i onda ne rijetko paket jos i kasni na odrediste. Na posti paket mozete ostaviti da stoji max 5 dana i za to vam jos naplate lezarinu a na Tisku stoji 10 dana bez ikakvih dodatnih troskova. Poslala sam stotine paketa Tiskom i nikad problema. Postom sam u zadnje vrijeme slala 2 puta. Jednom pouzecem i jednom hpekspresom. Obje skupe opcije. Pouzecem uvjek nabiju razno razne provizije, pa cesto niti ne ostave obavijest da je paket u posti. A hpekspresom mi nije doslo na vrijeme, onako kako je trazeno i placeno. Tako da sam preljuta na postu. A cesto mi i paketi iz poste znaju doci ko da su prosli 3 rata tako da sam postu prekrizila skroz. Svakako preporucam Tisak, ima ih na svakom uglu.
2018 08 31
Mozete se i dogovoriti sa potencijalnim kupcem da vam uplati pola iznosa na tekuci prije slanja ,a ostatak kad dobije artikal.
2018 08 31
Pa eto, prodali ste nešto, a niste ostavili povratnu :) Ako vam je uplaćeno sve uredno, možete to napravili i bez da roba stigne do kupca.
2018 08 31
Slazem se s Vedranom, ja sam puno puta ostavila povratnu cim je kupac izvrsio uplatu jer je svoj dio dogovora obavio..Tako mozete i vi, time cete steci neko povjerenje ostalih kad vide vasu povratnu ostavljenu kupcu..☺
2018 08 31