Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Molim vaše mišljenje, sastavak na temu - najbolji prijatelj.

> RocknRoll: > Ta nastavnica je go*no. > Meni će uvijek ostat trauma iz OŠ kako sam ratovala sa svojom profesoricom iz eng. Jednom prilikom mi je dala 1 jer "sam pričala na satu". Pričali su svi oko mene, ja sam sjedila, šutila i bila u svom filmu; ali eto, meni je dala 1, nikome drugom nije, a ja ni kriva ni dužna. > Jednom prilikom sam dobila iz testa 4. Rekla je "ja ne vjerujem da si ti to napisala i ja ti neću dat 4. Evo ti 3 i evo ti i 1 jer si prepisivala. Nisam jednu riječ prepisala. > Bilo je još podosta situacija s njom, i zbog tog sam u OŠ imala 2, max 3 iz engleskog, a moji roditelji su "nastavnik je uvijek u pravu" tip ljudi i uvijek imali izljeve ljutnje prema meni zbog loših ocjena, pa zamislite kakve mi je to frustracije donosilo... Kad sam došla u srednju, imala sam čvrstu četvorku bez problema. Bez obzira na to, zbog nje sam i dan danas sumnjičava prema svom znanju engleskog i iskompleksirana, pa ga uvijek izbjegavam pričat. > Nastavnici su nekad stvarno go*na. Idite u školu i zauzmite se za svoje dijete. "stori of maj lajf"
2018 10 12
Radim s djecom i u pitanju je samo stav profesorice. Meni osobno brat je uvijek bio najbolji prijatelj. Po njoj on to ne moze biti 🙄 Slazem se s curama da se ocjenjuje pravopis, gramatika i sl., no ocjenjuje se i sadrzaj (prvenstveno), a u ovoj prici tema svakako nije fulana.
2018 10 12
> HappySeal: > Ako je to jedina dvojka, cemu panika. > Prosla voda ispod mosta. A i malo mi je to banalna tema za drugi srednje. To se pise u osnovnjaku kad tek krecu s ucenjem engleskog. Za nekog tko ne barata s stranim jezikom, svaka bi tema bila banalna pa čak i ovog naslova. ;)
2018 10 15
Dobro vam jutro! Isprika kaj se i prije nisam javljala, baš sam bila u velikoj gužvi ovih dana. Klinki je bio 15.-ti rođendan, trebalo je sve prirediti, pospremiti, dočekati i otpremiti ekipu. Škicnula sam krpice na kratko i prek moba, al za pisanje komentara baš i nisam imala vremena.... i našljakala sam se sam tak, jednostavno nisam imala nit snage. Pričala sam s sinom, onak malo opširnije na tu temu, i sama sam se iznenadila kad mi je rekao da je opisivao oca i baš me zanimalo pored svih prijatelja i ekipe koja ga okružuje da je napisao njega. Eeee, tu me je također iznenadio: mama, jel se sjećaš kak je naša baka (moja mama) tebi pričala da su roditelji najbolji djetetovi prijatelji....da roditelj nikad neće iznevjeriti svoje dijete i uvijek je tu za njega :o :o Zbunila sam se na tu izjavu, pa to je bilo prije sigurno deset godina....i on to pamti....baš zanimljivo. Pa nije mi sad niti čudno zakaj je napisal baš takav sastavak.
2018 10 15
> teehee: > Winxica, u koju je rubriku biserka upisala tog labuda? Jutro :) I to sam provjerila, upisano u rubriku: izražavanje :o Sad sam dodatno iznenađena i baš ljuta. Dvojka u rubriku izražavanja djetetu koje možda ne barata jezikom, ne snalazi se najbolje u pisanju sastavaka, napiše eventualno par rečenica o prijatelju s kojim putuje do škole, zajedničko vrijeme provode svaki na svom mobitelu i to je to...tek toliko da nije nedovoljan. i dvojka mom sinu koji se odlično izražava u govoru i pismu, zadaćnice odličan, piše pjesme, sklada pjesme...repa, skida Eminema sam tak....i nedugo je napisal takvu pjesmu za pokojnu baku, da smo muž i ja ostali bez teksta, zanijemili, a suze su sam curuile niz obraze...ma daj...nije fer niti pošteno. i da nije kakti fulana tema, bila bi ocjena 5.
2018 10 15
> KreativnoSelo: > Također se slažem sa komentarima ispred da nastavnica nije u pravu. > Jako me zanima ishod pa pišite svakako! :) Jutro :) Ovih će dana muž ići u školu pa ću javiti kaj je bilo. Pusek :")
2018 10 15
Hm da... Dakle, kad muž ode u školu neka traži na uvid kriterije ocjenjivanja. Tamo neka pogleda što točno piše pod "izražavanjem" odnosno što učenik za koju ocjenu treba realizirati. Ukoliko ne nađe napisano da se pod terminom prijatelja ne podrazumijeva član uže obitelji (a neće), tada njezina ocjena nema uporište. Neka vidi sve odrednice. Pretpostavljam da će pisati nekaj vezano uz sastavljanje rečenica i sl. To neka usporedi s njegovim ispitom ili, još bolje, neka ga nastavnica usporedi prema kriterijima. To je cijela mudrost.
2018 10 15
1 2 3