Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zubni implantanti - HZZO

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz stomatološke usluge. Naime, mlada sam, a genetski imam lošije zube...bila sam na vađenju 3 zuba...i sada me zanima kako ide s implantantima - ne protezama, već onim zamjenskim zubima na vide...koliko to dodje, postoji li mogućnost da to ide preko hzzo pa da ispadne jeftinije...imam dopunsko, ali nisam upoznata s cjenikom niti što ono pokriva vezano uz stomatološke usluge. Voljela bih pomalo početi s time, ali me strah da ne bude preskupo jer nisam u financijskoj mogucnosti si priustiti privatnika ukoliko se cijene krecu oko 5000 kn po zubu, kao sto mi je poznanica rekla (iako, nije bila sigurna...). Molila bih, ako netko zna da mi napise...puno bi mi pomoglo. Hvala unaprijed <3
2018 10 23
Koliko znam hzzo ne pokriva keramicke krunice niti implantate,bez obzira na dopunsko sve je potrebno platit iz vlastitog đepa Mene ceka endodoncija 2 zuba,te nakon toga ugrađivanje keramickih krunica na te lijecene zube Cijena keramicke krunice od 1500-2500 po zubu,ako nije i skuplje,ovisi s kojim materijalom se radi Implantati su jos skuplji,jer se ugrađuju vijci ,pa na njega keramicka krunica Najbolje se raspitati kod svog zubara,jer oni to svi rade Ili pitati nekog privatnika kako se krecu cijene
2018 10 23
Ako se ne varam, mislim da hzzo pokriva samo 30% ili prva 4 zuba
2018 10 23
ja bih se raspitala na stomatološkom faksu trebaju li modele za izradu krunica i ako da gdje, kada, kako i tko
2018 10 23
Hvala puno svima na odgovorima. Rapitat cu se naravno i kod svoje zubarice jer znam da to radi, ali cisto da pitam i ovdje, da znam sto da ocekujem i na sto da se pripremim. Poslije cu sve malo usporediti i nadam se da cu uspjeti skombinirati da i kvaliteta i cijena budu u redu koliko mogu biti...
2018 10 23
Ukoliko imate mogucnost odite do neke dobre ordinacije u BIH. Ja nisam isla zbog toga jer jos uvijek imam sve svoje zube no kako znam nekad tamo otici na pregled znam zateci puno stranaca koji dolaze jer je daleko jeftinije. Cca 100eura po zubu.. malo se raspitajte..mislim da je svakako isplativo
2018 10 24
Iskreno, ne znam da li uopce postoji koji stomatolog koji je partner od HZZO-a i da radi implantate. Koliko sam ja u dentalnoj struci to nisam jos cula. To Vam rade samo privatnici. Savjetujte se sa svojim stomatologom. Mislim da vam je "most" rijesenje. HZZO pokriva sam frontu (gornja i donja celjust), znaci prednje zube do 4. zuba u nizu pocevsi od 1. sjekutica. Cijene variraju, ali svi imaju odredenu minimalnu cijenu koju je odredila Dentalna komora, ispod koje ne mogu ici. Sretno.
2018 10 24
Sto se tice usluga u BIH.... Pazite se jer rijetko koji stomatolog ce popravljati tudi rad. Sto to tocno znaci.... Ako recimo ispadne krunica koju ste radili u BIH, nemate vremena i novaca samo zbog toga ici reklamirati taj rad ponovno u BIH, postoji mogucnost da Vam to vas stomatolog nece htijeti "popraviti". Ne brojeno puta sam na vlastite usi cula tipa : " Idite tamo gdje ste to i radili !" I onda su ljudi primorani otici privatniku i platiti da on popravi neciji los rad ili raditi sve ispocetka. Oprezno.
2018 10 24
Po meni vam je najbolje da se raspitate kod svog stomatologa neka vam kazu cijenu koja bi bila i kad skupite novac onda se upustit u to A ne ici u Srbiju ili Bosnu radit zube Sve to mozete obaviti i tu,i to kvalitetno,a usput da ne zavrsite na prosjackom stapu Najbitnije se dobro raspitati
2018 10 24
> avi666: > Iskreno, ne znam da li uopce postoji koji stomatolog koji je partner od HZZO-a i da radi implantate. > Koliko sam ja u dentalnoj struci to nisam jos cula. To Vam rade samo privatnici. postoje privatnici kojji su ugovorni djelatnici HZZO, ali isto je kao i kod zubara koji su cisti HZZO, nista ne rade preko HZZO sto HZZO nebi odobrio, a implatanti ne idu preko HZZO preko HZZO od krunica idu samo metalne krunice, ali pitanje je kako to izgleda, valjda ko srebrni zub u ustima ,:(
2018 10 24
> tratinchica123: > > avi666: > > Iskreno, ne znam da li uopce postoji koji stomatolog koji je partner od HZZO-a i da radi implantate. > > Koliko sam ja u dentalnoj struci to nisam jos cula. To Vam rade samo privatnici. > postoje privatnici kojji su ugovorni djelatnici HZZO, ali isto je kao i kod zubara koji su cisti HZZO, nista ne rade preko HZZO sto HZZO nebi odobrio, a implatanti ne idu preko HZZO > preko HZZO od krunica idu samo metalne krunice, ali pitanje je kako to izgleda, valjda ko srebrni zub u ustima ,:( Metalna krunica je krunica koja se sastoji od metalne baze presvucene keramikom.
2018 10 25
> thecount: Metalna krunica je krunica koja se sastoji od metalne baze presvucene keramikom. I ne ide preko hzzo-a
2018 10 25
> thecount: > > tratinchica123: > > > avi666: > > > Iskreno, ne znam da li uopce postoji koji stomatolog koji je partner od HZZO-a i da radi implantate. > > > Koliko sam ja u dentalnoj struci to nisam jos cula. To Vam rade samo privatnici. > > postoje privatnici kojji su ugovorni djelatnici HZZO, ali isto je kao i kod zubara koji su cisti HZZO, nista ne rade preko HZZO sto HZZO nebi odobrio, a implatanti ne idu preko HZZO > > preko HZZO od krunica idu samo metalne krunice, ali pitanje je kako to izgleda, valjda ko srebrni zub u ustima ,:( > Metalna krunica je krunica koja se sastoji od metalne baze presvucene keramikom. nije,to je metalo keramička krunica, piše u tablici lijepo metalna krunica "DM607 52344 Potpuna krunica od kovine D0007 brušenje D0008 uzimanje otisaka D0009 cementiranje"
2018 10 25
> ProdajaOdjece7: > Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz stomatološke usluge. > Naime, mlada sam, a genetski imam lošije zube...bila sam na vađenju 3 zuba...i sada me zanima kako ide s implantantima - ne protezama, već onim zamjenskim zubima na vide...koliko to dodje, postoji li mogućnost da to ide preko hzzo pa da ispadne jeftinije...imam dopunsko, ali nisam upoznata s cjenikom niti što ono pokriva vezano uz stomatološke usluge. > Voljela bih pomalo početi s time, ali me strah da ne bude preskupo jer nisam u financijskoj mogucnosti si priustiti privatnika ukoliko se cijene krecu oko 5000 kn po zubu, kao sto mi je poznanica rekla (iako, nije bila sigurna...). > Molila bih, ako netko zna da mi napise...puno bi mi pomoglo. > Hvala unaprijed <3 Koje zube si izvadila i koji su ti ostali?
2018 10 26
> tratinchica123: > > avi666: > > Iskreno, ne znam da li uopce postoji koji stomatolog koji je partner od HZZO-a i da radi implantate. > > Koliko sam ja u dentalnoj struci to nisam jos cula. To Vam rade samo privatnici. > postoje privatnici kojji su ugovorni djelatnici HZZO, ali isto je kao i kod zubara koji su cisti HZZO, nista ne rade preko HZZO sto HZZO nebi odobrio, a implatanti ne idu preko HZZO > preko HZZO od krunica idu samo metalne krunice, ali pitanje je kako to izgleda, valjda ko srebrni zub u ustima ,:( Hrpu gluposti ste napisali. Ako nesto ne znate, nemojte lupati bezveze. Stomatolozi mogu biti djelatnici domova zdravlja (hzzo), koncesionari - privatne ordinacije koje imaju ugovor s Hzzo-om i iskljucivi privatnici. U domu zdravlja, kao i u koncesijskim ordinacijama rade se i usluge koje hzzo ne pokriva osiguranicima, ali ih osiguranici moraju platiti. Kod domova zdravlja postoji problem opremljenosti i motivacije djelatnika za edukacijom za npr. ljuskice i implantate jer im je raspored zakrcan osiguranicima koji trebaju hzzo usluge, a placa im je bez obzira koliko privatnih radova(to su ovi koji se naplacuju jer ih hzzo ne pokriva) napravili uvijek ista. Neke se stvari rade i tamo (mostovi, krunice) , a neke ne, treba pitati u svakom slucaju. Uvijek ima i iznimki. U koncesijskim ordinacijama cesce se puno vise rade te privatne usluge jer koncesionar tako poveca i svoja primanja, nije limitiran opremom i materijalima doma zdravlja i moze u drugoj smjeni raditi privatne radove. To na koncu i jesu privatne ordinacije, ali zbog ugovora s hzzom osiguranicima ne naplacuju usluge koje pokriva hzzo kosarica za stomatoloske usluge. Hzzo ne pokriva mostove i krunice, ni implantate, pokriva eventualno po dvije krunice u sklopu djelomicnih proteza (te krunice imaju metalnu osnove i presvucene su materijalom slicnim onom za bijele ispune).
2018 10 27
1 2