Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

korisnice koje bi htjele probu..

> sonja90: > Imala sam i ponudu da ona i dečko dođu kod mene na probu, naravno tad i tad kad njima odgovara.. Je, luda sam evo sve trčim ugostiti nepoznati par sama u domu. svašta nekima ovdje pada na pamet... nažalost.... :s
2018 11 13
Primopredaja sluzi da bi se vidilo stanje artikla, isprobavanje jedino ako je tako dogovoreno s prodavacicom, da se moze isprobati bez obaveze kupnje. Za one koje su uopce voljne takve usluge raditi, naravno. Jer tome sluze mjere i broj odjece. Pa valjda znas koje mjere imas i koji broj nosis. Malo je bezobrazno od nekoga traziti da nesto donosi na probavanje. Ako pojedine zele isprobavati bez obaveze neka setaju po trgovinama. I obicno te koje zele isprobati ne kupe. Jer isto rade i po trgovinama. Setaju i isprobavaju. Bez kupnje, naravno.
2018 11 13
> nefertiti111: > Primopredaja sluzi da bi se vidilo stanje artikla Stanje artikla je bolje predočiti fotografijom nego činjenicu pristaje li nekome artikl, napisanim mjerama. Često su mi i draže primopredaje kako se ne bi dogodilo da korisnici ne odgovara komad. Događalo se i da im odgovara, ali i da im ne odgovara. Dogovarala sam primopredaju na potezu koji mi je odgovarao i uvijek tamo odlazila sa stavom kako stvar nije prodana do onog trenutka kada ne izvršimo kupoprodaju. Kada bih dobila upit od osobe čiji je hobi isprobavanje krpica po gradu, vjerojatno bih ga ignorirala. Možda je korisnica samo htjela vidjeti kako stvar izgleda uživo, s obzirom da je u oglasima otvaračice teme nekoliko prvih slika s interneta. Velim, možda.
2018 11 13
Najprije, ne mozes bas na poruku znat jel to nekome hobi ili ne. Ja sam znala dobivat upite od korisnica sa jako puno pozitivnih povratnih koje na moj odgovor na njihova pitanja, slanje detaljnih mjera, slika iz svih kuteva, snizavanje cijena ili ukljucivanje postarine se nisu udostojile niti napisati "hvala, ali ipak ne bih". I ista stvar bi bila i sa isprobavanjem jer kultura je nesto sta imas ili nemas. Tako da stojim pri tome da je nemoguce na poruku procijeniti jel nekome cilj maltretirat nekog bezveze ili stvarno isprobati i kupiti. Ja osobno ne bi nikome nosila na probu pa da onda odluci oce li kupiti. Sorry, ali za to imaju trgovine. Saljem detaljne mjere, uslikane, tako da se uvjere na svoje oci da to jesu te mjere, slike iz svih kuteva i na dnevnom svjetlu, dalje neka procijene same, valjda znas koje su ti mjere. To je sta se velicine tice, a ako nekoga zanima estetski kako ce nesto stajati onda internet kupovina nije za tu osobu. Iznimka jedne cure koja se dvoumila za jednu haljinu koju sam prodavala, a ja sam svakako isla u city center one, pa sam joj rekla ako zeli da dode tad i tad u city-a, da mi je usput i da joj mogu ponit da proba jer mi je auto odma tu i necu tu haljinu poslije nosat okolo ako je ne kupi. Normalno, nije je kupila, ali sama sam ponudila jer mi je bilo usput i rekla da ako zeli probat da se prilagodi ona meni. Dalje, stanje artikla bi se moglo predociti fotografijama da nema onih koji te iste fotografije obrade, slikaju iz kuteva di se ostecenja ne vide, slikaju kad tek kupe, pa prodaju kasnije iznoseno i sl. Po meni je to, a i sigurnost uplate direktno na licu mjesta prodavacu glavna poanta primopredaje. Da smanji mogucnost prevare u bilo kojem smislu, a ne da se nesto isporobava. Sorry, al meni "probala bi pa ako mi bude stalo, kupila bi" nije dovoljno da nekome nesto nosam na probu. Jer ta ista osoba moze nac sto razloga iz kojeg ce rec da joj se ne svida kako joj stoji, a moje vrime nitko nece platit.
2018 11 13
Je li se ti to meni ispričavaš nekoliko puta s ovim "sorry..."? Dakle, razmišljamo različito pa za time nema potrebe. Iz perspektive prodavačice radije bih da korisnici koja kupuje pristaje artikl kojeg kupuje. Iz perspektive kupca, ukoliko ne mogu baš sve informacije dobiti, isprobat ću na primopredaji s prethodnim pitanjem je li to moguće, uz prilagodbu prodavačici. Jednom mi se dogodilo da nisam kupila ono po što sam išla na primopredaji jer mi nije odgovaralo. Naravno, djevojci sam se ispričala i ostavila koju kunicu za kavu. Što se tiče stanja artikala prikazanih fotografijama, nastojim ne stavljati ružičaste mašnice na govanca i za sada mi to sasvim dobro ide. Jasno mi je da to ne rade svi, a najčešće oni koji primopredaje izbjegavaju. Pišem iz osobnog iskustva, dakako.
2018 11 13
Ja sam imala situaciju da sam prodavala novu haljinu s etiketom, skuplju, i dogovorila se s curom naci da je proba. Bilo mi je nekako zao jer se radilo o skupljoj haljini, pa sam je i razumila i pristala na to. Dosla je zena od 40+ (za haljinu koja po nicemu nije za njene godine) i koja definitivno nije bila M velicine. Ali eto, inzistirala je, i ja sam poslusala. Na kraju nije kupila, a ja sam dobila novu haljinu s etiketom natopljeni znojem i s tragovima pudera i sminke, koju sam naposljetku i bacila. Jednostavno ovo nije trgovina, i nije nikako higijenski barem po meni. Bi li vi kupili artikl da vam prodavacica kaze novo je ali su je isprobale xy osobe 😉
2018 11 13
> teehee: > Je li se ti to meni ispričavaš nekoliko puta s ovim "sorry..."? > Dakle, razmišljamo različito pa za time nema potrebe. Iz perspektive prodavačice radije bih da korisnici koja kupuje pristaje artikl kojeg kupuje. Iz perspektive kupca, ukoliko ne mogu baš sve informacije dobiti, isprobat ću na primopredaji s prethodnim pitanjem je li to moguće, uz prilagodbu prodavačici. Jednom mi se dogodilo da nisam kupila ono po što sam išla na primopredaji jer mi nije odgovaralo. Naravno, djevojci sam se ispričala i ostavila koju kunicu za kavu. > Što se tiče stanja artikala prikazanih fotografijama, nastojim ne stavljati ružičaste mašnice na govanca i za sada mi to sasvim dobro ide. Jasno mi je da to ne rade svi, a najčešće oni koji primopredaje izbjegavaju. Pišem iz osobnog iskustva, dakako. Kad god nešto prodajem primopredajom podrazumijeva mi se da će kupac željeti isprobati. Zašto ne bi? Da kupuje u dućanu, pa čak i u second shoppu imao bi tu mogućnost. Obično se nađemo pred nekim shopping centrom i prigodno iskoristimo garderobu u nekom dućanu s odjećom. Isto tako, ako kupujem primopredajom, očekujem da ću krpicu moći isprobati i svaki, ali SVAKI put do sada prodavač bi mi isprobavanje i ponudio. Koliko puta vam se dogodilo da ste nešto naručili iz web shoppa ili s Krpica, sve su mjere točno navedene, nema ni jednog krivo naznačenog podatka i prema njima krpica bi vam trebala odlično odgovarati, ali - stoji kao žabi štikle. Zašto to ne izbjeći isprobavanjem pri primopredaji? Bogu hvala da surađujem s normalnim, ljubaznim i susretljivim kupcima/prodavačima. Teehee, pozdravljam!
2018 11 13
> ivana5436: > Ja sam imala situaciju da sam prodavala novu haljinu s etiketom, skuplju, i dogovorila se s curom naci da je proba. Bilo mi je nekako zao jer se radilo o skupljoj haljini, pa sam je i razumila i pristala na to. Dosla je zena od 40+ (za haljinu koja po nicemu nije za njene godine) i koja definitivno nije bila M velicine. Ali eto, inzistirala je, i ja sam poslusala. Na kraju nije kupila, a ja sam dobila novu haljinu s etiketom natopljeni znojem i s tragovima pudera i sminke, koju sam naposljetku i bacila. Jednostavno ovo nije trgovina, i nije nikako higijenski barem po meni. Bi li vi kupili artikl da vam prodavacica kaze novo je ali su je isprobale xy osobe 😉 Bih, tako je i u dućanu. Tko zna koliko ljudi isproba artikal prije nego ga ti kupiš i zamisli - u dućanu ga ipak prodaju kao novi !
2018 11 13
> gitadevi: > > ivana5436: > > Ja sam imala situaciju da sam prodavala novu haljinu s etiketom, skuplju, i dogovorila se s curom naci da je proba. Bilo mi je nekako zao jer se radilo o skupljoj haljini, pa sam je i razumila i pristala na to. Dosla je zena od 40+ (za haljinu koja po nicemu nije za njene godine) i koja definitivno nije bila M velicine. Ali eto, inzistirala je, i ja sam poslusala. Na kraju nije kupila, a ja sam dobila novu haljinu s etiketom natopljeni znojem i s tragovima pudera i sminke, koju sam naposljetku i bacila. Jednostavno ovo nije trgovina, i nije nikako higijenski barem po meni. Bi li vi kupili artikl da vam prodavacica kaze novo je ali su je isprobale xy osobe 😉 > Bih, tako je i u dućanu. Tko zna koliko ljudi isproba artikal prije nego ga ti kupiš i zamisli - u dućanu ga ipak prodaju kao novi ! Slazem se, ne mozes ni u ducanu biti siguran koliko je nesto isprobano, ali u ducanu kao sto si napisala i kada netko vrati artikl oni samo naljepe etiketu i dovidenja, pa ko kupi kupi. Ja sam primopredajom izgubila 600kn, A nisam si ni mogla dopustit da tako nesto vratim u prodaju. Da, svaki kupac ima pravo trazit da nesto proba, naravno, na prodavacu je hoce li pristat. Ja sam prije bila vise otvorenija toj ideji, ali sam pehist i imala sve samo ne pozitivne susrete. (Podrazumijeva se primopredaja s probom, ne obicna primopredaja) ✌🏻
2018 11 13
> ivana5436: > > gitadevi: > > > ivana5436: > > > Ja sam imala situaciju da sam prodavala novu haljinu s etiketom, skuplju, i dogovorila se s curom naci da je proba. Bilo mi je nekako zao jer se radilo o skupljoj haljini, pa sam je i razumila i pristala na to. Dosla je zena od 40+ (za haljinu koja po nicemu nije za njene godine) i koja definitivno nije bila M velicine. Ali eto, inzistirala je, i ja sam poslusala. Na kraju nije kupila, a ja sam dobila novu haljinu s etiketom natopljeni znojem i s tragovima pudera i sminke, koju sam naposljetku i bacila. Jednostavno ovo nije trgovina, i nije nikako higijenski barem po meni. Bi li vi kupili artikl da vam prodavacica kaze novo je ali su je isprobale xy osobe 😉 > > Bih, tako je i u dućanu. Tko zna koliko ljudi isproba artikal prije nego ga ti kupiš i zamisli - u dućanu ga ipak prodaju kao novi ! > Slazem se, ne mozes ni u ducanu biti siguran koliko je nesto isprobano, ali u ducanu kao sto si napisala i kada netko vrati artikl oni samo naljepe etiketu i dovidenja, pa ko kupi kupi. Ja sam primopredajom izgubila 600kn, A nisam si ni mogla dopustit da tako nesto vratim u prodaju. Da, svaki kupac ima pravo trazit da nesto proba, naravno, na prodavacu je hoce li pristat. Ja sam prije bila vise otvorenija toj ideji, ali sam pehist i imala sve samo ne pozitivne susrete. (Podrazumijeva se primopredaja s probom, ne obicna primopredaja) ✌🏻 Apsolutno ne kužim priču u kojoj si 'bacila u smeće' haljinu jer je bila zaprljana i znojava i tako 'izgubila' 600 kn. Pranje haljine ti nije palo na pamet?
2018 11 13
> gitadevi: > Apsolutno ne kužim priču u kojoj si 'bacila u smeće' haljinu jer je bila zaprljana i znojava i tako 'izgubila' 600 kn. Pranje haljine ti nije palo na pamet? Isto sam pomislila. 600kn vrijednu haljinu baciti jer je isprobana? Malo glupo, nije li?
2018 11 13
> gitadevi: > > ivana5436: > > > gitadevi: > > > > ivana5436: > > > > Ja sam imala situaciju da sam prodavala novu haljinu s etiketom, skuplju, i dogovorila se s curom naci da je proba. Bilo mi je nekako zao jer se radilo o skupljoj haljini, pa sam je i razumila i pristala na to. Dosla je zena od 40+ (za haljinu koja po nicemu nije za njene godine) i koja definitivno nije bila M velicine. Ali eto, inzistirala je, i ja sam poslusala. Na kraju nije kupila, a ja sam dobila novu haljinu s etiketom natopljeni znojem i s tragovima pudera i sminke, koju sam naposljetku i bacila. Jednostavno ovo nije trgovina, i nije nikako higijenski barem po meni. Bi li vi kupili artikl da vam prodavacica kaze novo je ali su je isprobale xy osobe 😉 > > > Bih, tako je i u dućanu. Tko zna koliko ljudi isproba artikal prije nego ga ti kupiš i zamisli - u dućanu ga ipak prodaju kao novi ! > > Slazem se, ne mozes ni u ducanu biti siguran koliko je nesto isprobano, ali u ducanu kao sto si napisala i kada netko vrati artikl oni samo naljepe etiketu i dovidenja, pa ko kupi kupi. Ja sam primopredajom izgubila 600kn, A nisam si ni mogla dopustit da tako nesto vratim u prodaju. Da, svaki kupac ima pravo trazit da nesto proba, naravno, na prodavacu je hoce li pristat. Ja sam prije bila vise otvorenija toj ideji, ali sam pehist i imala sve samo ne pozitivne susrete. (Podrazumijeva se primopredaja s probom, ne obicna primopredaja) ✌🏻 > Apsolutno ne kužim priču u kojoj si 'bacila u smeće' haljinu jer je bila zaprljana i znojava i tako 'izgubila' 600 kn. Pranje haljine ti nije palo na pamet? Naravno da sam oprala haljinu, ali takav je materijal, da jednostavno taj vonj nije napustio niti nakon kemijskog ciscenja izvjetravanja, raznih omeksivaca. Puder i sminka je otisla, al realno haljina je smrdila. Pa sto sam doista mogla s tom haljinom? 😕
2018 11 13
Haljina je od jednog isprobavanja toliko smrdila da je vonj nije napustio niti nakon pranja i kemijskog čišćenja?! Ma daj, molim te.....
2018 11 13
> ivana5436: > Naravno da sam oprala haljinu, ali takav je materijal, da jednostavno taj vonj nije napustio niti nakon kemijskog ciscenja izvjetravanja, raznih omeksivaca. Puder i sminka je otisla, al realno haljina je smrdila. Pa sto sam doista mogla s tom haljinom? 😕 Na tvome bih se mjestu žalila na plaćenu uslugu kemijskog čišćenja.
2018 11 13
Nisam se trebala zaliti jer mi je zena prije rekla da je stvar do materijala (ocito ne reagira dobro sa znojem), i da mozemo pokusat. Ne zelim biti bezobrazna niti imam potrebu nekoga uvjeravati, sto je bilo bilo je. To je bilo moje iskustvo, ne razumijem sto vam je cudno? Haljina je poprimila vonj, oprana je i sam intezitet je smanjen, ali na blizinu (kad se pomirise)je i dalje smrdila. Ne bi mi bilo zao odnijeti nesto na probanje, ali kad vidim trgovine sa stvarima sa flekama, razbacanoj robi po garderobi, budu mi jasnije neke stvari.
2018 11 13