Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Hranjenje bebe

Pozdrav! Mala ce sada u subotu tocno 7mjeseci. Dovro napreduje ali Prosli tjedan u srijedu dobila je temperaturu i davala sam joj svakih 6 sati lupocet cepice koji nisu previse pomogli. U petak smo otisli pedici, vadilli joj krv i na kraju se pokazalo da ima virus, dala nam je paracetamol sirup te rekla da nitko kod nas nesmije dolazit par dana dok joj imunitet malo ne ojaca. Dosli smo doma ja joj dala sirup, te nakon 6 sati opet i temperatura se skroz smanjila. Zaboravila sam napisat da joj je grlo malo nateceno i upaljene su joj zlijezde. U petak nije spavala cijeli dan, jednostavno se samo vrtila po krevetu..ja sam ju pokusavala uspavat ali nisam uspjela,sva je iscrpljena bila i nije previse jela, malo kasice i nakon toga sam ju dojila. E sad kako je temperatura skroz nestala ja joj opet dam kasicu u subotu a ona ju odbija. Prije nego se razbolila pojela je koliko joj stavim bez problema,stalno je otvarala usta kao da zeli jos....vec treci dana muku mucim sa tim jer ne zeli jest...pojede par zlicica i to je to. Ona je i dalje veselo djete, stalno puze,prevrce se,guguce i ne daje mi naznake da je gladna. Ali naspram koliko je prije pojela i koliko sad jede je ogromna razlika. Kada je krenem dojit, vuce bez problema i sada bi samo sisat htjela(imamo 5,6 podoja u 24h) Dali zna netko u cemu je problem? Naravno ja cu joj i dalje nudit kasicu, valjda ce ju prihvatit opet kao prije Svaki savjet je dobrodosao! Lp.
2018 12 17
To je normalno,svako dijete kad je bolesno nema apetit,bitno da doji da dobiva dovoljno tekućine da ne dehidrira a apetit će joj se vratiti,bez brige.
2018 12 17
Pozdrav, mi smo imali istu situaciju prosli tjedan s mladjom, jedino moja je starija malo od Vase... Odnosno sad ce godinu dana 28.12. Nista nije htjela jest osim par zlica vocne kasice, a inace je mali terminator sto se tice hrane. I ne bira nikakve namirnice. Najvaznije je da je nutkate, a ako odbije, probajte kasnije. Vjerojatno je i boli to grlo trenutno. Podoj na zahtjev, odnosno cim vise da ne dehidrira. Mi smo svojoj davali jos i caja i vode, pored podoja. Trajalo nam je nekih 7 dana i bas sam bila ocajna, ali proslo je kako nam je i pedijatrica rekla i sad je sve OK, kako je bilo i prije. Puno maze, paze, nunanja, nutkanja i ljubavi... Spavala je na nama popodne jer se isto mucila zaspat. Motrite je i gledajte sto joj pase, Vi najbolje znate njene navike i zelje i naravno ukoliko pocne odbijat i piti, onda se javite svojoj doktorici ili na Hitnu, jer smo imali i tu situaciju sa starijom pa su joj dali bocu infuzije zbog dehidracije. Kod nje se na kraju ispostavilo da je imala ROTA virus i bronhitis u isto vrijeme... Sretno! :")
2018 12 17
Vode i caja joj dajem, popije bas dosta..barem nesto 😅 Skuzila sam da ju zubno meso jako muci, stalno gura sakice i sve sto stigne u usta. Kad ju nosim meni trlja meso o rame i bas se vidi da ju svrbi a jos nema nijedan zubic pa sam pomislila prvo da je i to mozda razlog. Jucer sam joj juhice dala i to je bez problema pojela, tako namjeravam i danas. Sada je pojela jos malo kasice od mrkvice i pojela je skoro sve ali na dva puta... znaci moram se naoruzat strpljenjem 😋😋 hvala na pomoci!! ❤
2018 12 17
probajte kupiti FitoBalm. moje je pišulinac već s 2 mjeseca prebolio virozu i streptokok, isto je teško spavao jer mu je bilo teško disati, i pedijatrica nam je preporučila da pokušamo i s tim. znači, malko namažete na prsa i na leđa između lopatica prije spavanja. fino miriše i pomaže im lakše disati, a skroz je blag. rekla nam je i da zubi nisu nikada razlog za temperaturu, nego kad oni idu padne im imunitet pa se mogu nakalemiti razno-razne viroze (a nama bome i bakterija). izbjegavati velike gužve (dućane i slična mjesta) i (kad je beba zdrava) svaki dan prošetati po svježem zraku, makar petnaestak minuta. sretno :-)
2018 12 17
Evo bili smo kod pedijatrice, ponovno vadili krv jer je dobila osip po trbuhu i nesto malo na ledjima. Pedica kaze da je to normalno poslije viroze. Ali smo skuzili da je malo zutkasta u faci i nalazi su bili dobri, ali cemo pricekat do iduceg tjedna da vidimo dali je to povezano s jetrom pa cemo opet ponoviti nalaze. Nista, moramo biti domeka dok sve ne prodje i imunitet joj ne ojaca. Dal mozda znate zbog cega bi mogla biti zutkasta u faci? Pedica rekla da neko vrijeme izbjegavamo mrkvicu jer i to moze biti uzrok. A ja joj taman danas dala papati mrkvice...ko ce ga vise znat hjooojjjj🤨🤨 Mirnaz hvala na odgovoru i pomoci🤗
2018 12 17
> Tincybaric: > Evo bili smo kod pedijatrice, ponovno vadili krv jer je dobila osip po trbuhu i nesto malo na ledjima. Pedica kaze da je to normalno poslije viroze. Ali smo skuzili da je malo zutkasta u faci i nalazi su bili dobri, ali cemo pricekat do iduceg tjedna da vidimo dali je to povezano s jetrom pa cemo opet ponoviti nalaze. Nista, moramo biti domeka dok sve ne prodje i imunitet joj ne ojaca. > Dal mozda znate zbog cega bi mogla biti zutkasta u faci? Pedica rekla da neko vrijeme izbjegavamo mrkvicu jer i to moze biti uzrok. A ja joj taman danas dala papati mrkvice...ko ce ga vise znat hjooojjjj🤨🤨 > Mirnaz hvala na odgovoru i pomoci🤗 suosjećam, znam kako je jezivo gledati ih tako malecke i bolesne :-( bit će curka ok, samo treba neko vrijeme da se skroz oporavi (mom je trebalo skoro 5 tjedana, ali bio je zbilja jako malecki)
2018 12 17
> Tincybaric: > Evo bili smo kod pedijatrice, ponovno vadili krv jer je dobila osip po trbuhu i nesto malo na ledjima. Pedica kaze da je to normalno poslije viroze. Ali smo skuzili da je malo zutkasta u faci i nalazi su bili dobri, ali cemo pricekat do iduceg tjedna da vidimo dali je to povezano s jetrom pa cemo opet ponoviti nalaze. Nista, moramo biti domeka dok sve ne prodje i imunitet joj ne ojaca. > Dal mozda znate zbog cega bi mogla biti zutkasta u faci? Pedica rekla da neko vrijeme izbjegavamo mrkvicu jer i to moze biti uzrok. A ja joj taman danas dala papati mrkvice...ko ce ga vise znat hjooojjjj🤨🤨 > Mirnaz hvala na odgovoru i pomoci🤗 Isto se dogodilo prijateljici, mali joj je bio zuckast i onda je pedijatrica rekla da izbjegava mrkvicu neko vrijeme, odnosno da je smanji. Nakon toga je bilo sve ok... Osip moze biti i reakcija na neku novu namirnicu koju ste mozda uveli... Moja je tako npr reagirala na rajcicu. Iskreno nisam znala da moze biti i nakon viroze. Svakako, najbolje bi Vam bilo da je pratite i po potrebi se javite svojoj doktorici ili u Klaicevu jer svako dijete je individualno i ne treba se igrati previse doktora preko interneta. Mislim da Google nekad zna biti "najgori" prijatelj mamama kad su djeca bolesna. Kazem to iz svog iskustva... ;) Tipa u Klaicevoj Vam odmah naprave cijelu obradu i zaista su svi tamo krasni, nikad nisam naletjela nekoga tko nas je odbio ili je bio neugodan. Premda im znaju biti guzve, uvijek izdvoje dovoljno vremena da obrade detaljno svako dijete.
2018 12 18
To nam je i pedica rekla. Da ju pratimo i ako nesto ne bude dobro da odma dodjemo. Zasada cemo neko vrijeme izbjegavat mrkvicu nema nam druge 😅 Mi spadamo pod vinogradsku sto nismo ni znali ali kada smo dosli u klaicevu lijepo su nas primili i stvarno su ljubazni bili...jesmo tamo bili 3 sata ali zato sto su nas poslali vadit krv, pa pregledi, cekanje nalaza itd. Inace bi dost brze islo 🙂
2018 12 18
Mi isto kao spadamo pod Vinogradsku, ali uglavnom idemo u Klaicevu jer su nas nakon primitka u Vinogradskoj vec par puta poslali tamo... Osobno mi je bolje kad tamo sve obavimo na licu mjesta jer ovako cekamo nalaze iz lab-a, pa 3x idemo kod pedijatrice i nazad. OK mi je to kad mislim da nije nista hitno, ali ako mislim da nema smisla cekat nalaze dan/dva da mi pedijatrica ocita, onda drito idemo tamo. Bit ce bebica super, sigurna sam! :")
2018 12 18
Slazem se, Miu je odma doktorica pregledala i slala nas vadit krv i onda smo nekih 45min cekali nalaze di je ustanovljeno da ima virus. Bit svega je da nas nisu vozali odite ovdje, pa ondje nego smo sve obavili u klaicevoj. Jedino smo zbog osipa jucer pedici otisli 😊 Evo da javim da je danas dobro jela i bas se vidi poboljsanje. Hvala svima na brzom odgovoru i pomoci, ohrabrile ste me odma!! ❤
2018 12 18