Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Dijete psuje...

> Mapmap: > Moji psuju p... ti m...... i to su pokupili od mene i muza - necemo se lagati. Big deal. Ne pravim.frku oko.toga. Ali me moji djecaci 10 puta dnevno zagrle i poljube i kazu: ja tebe volim, ucim ih da voda ne smije curiti dok trljaju zube i kam ide plasticni i papirnati otpad a kam obicni. Moraju koristitii.hvala, molim, izvoli i oprosti prema potrebi. I da ne nabrajam vise. Sukus moje price je da se naglasci stavljaju na.potpuno pogresne momente u odgoju. U nas hrvata je uvijek bitno da se zadovolji forma, da glazura cakli, a kad malo zagrebes, cista trulez. Da, moji djecaci psuju, al ja ne pravim frku oko toga:) I ja zbilja ne pravim frku muči me samo što u vrtiću odmah tako reagiraju...
2019 02 06
> teodora1: > Sigurno ste do sada culi i strucno misljenje a moje nestrucno je da dijete pokusava privuci paznju rijecima koje kod Vas izazivaju paznju i da ce to proci.S vremenom ce nauciti i druge nacine kako skrenuti paznju na sebe.Pa i mi odrasli imamo svoje nacine :D To i ja mislim...
2019 02 06
Skroz mi je čudna ta odluka da dijete ide nakon ručka kući ! Nije mi jasno sto se time želi postići ?! Ako psuje , psuje i ujutro i popodne ! Neka djeca pluju, neka grizu , neka udaraju druge.. Sve su to nepoželjna ali i prolazna ponašanja . Uloga psihologa u vrticu je upravo suradnja i partnerstvo s roditeljem kako bi zajedno riješili djetetov problem! Zato je plaćen i zato je tamo!Postavite se kao roditelj koji traži njegovu pomoć kao stručne osobe, imate pravo na to! Nije rješenje udaljiti dijete iz vrtića ! Baš naprotiv ..
2019 02 07
> Pavlaa: > Skroz mi je čudna ta odluka da dijete ide nakon ručka kući ! Nije mi jasno sto se time želi postići ?! Ako psuje , psuje i ujutro i popodne ! Neka djeca pluju, neka grizu , neka udaraju druge.. Sve su to nepoželjna ali i prolazna ponašanja . Uloga psihologa u vrticu je upravo suradnja i partnerstvo s roditeljem kako bi zajedno riješili djetetov problem! Zato je plaćen i zato je tamo!Postavite se kao roditelj koji traži njegovu pomoć kao stručne osobe, imate pravo na to! Nije rješenje udaljiti dijete iz vrtića ! Baš naprotiv .. Znam ali sam već kod psihologa potpisala to riješenje da do kraja trećeg mjeseca ide kući nakon ručka. I svakako se slažem da ako psuje i udara da će to raditi i ujutro i popodne ali oni tvrde da je to zato jer je njemu kao previše biti u vrtiću od 8 i pol do 16h pa da je zato tako...
2019 02 07
Ma meni taj razlog zvuci samo da olakšaju odgajateljima ,. A ne da se riješi problem, jer dijete ima problem koji trebaju rješavati zajedno s vama.. Svako ponašanje djeteta se dešava iz nekog razloga i dijete ima neku nezadovoljenu potrebu .. Mislim ako ih ubuduće zamolite za pomoć da ne bi trebali odbiti, jer ni vi naravno ne želite da psuje al ne mozete to sami riješiti .. Bože moj, to im je posao .. Tako je bar u mom vrticu gdje se trudimo maksimalno izaći u susret roditeljima..
2019 02 07
> Pavlaa: > Ma meni taj razlog zvuci samo da olakšaju odgajateljima ,. A ne da se riješi problem, jer dijete ima problem koji trebaju rješavati zajedno s vama.. Svako ponašanje djeteta se dešava iz nekog razloga i dijete ima neku nezadovoljenu potrebu .. Mislim ako ih ubuduće zamolite za pomoć da ne bi trebali odbiti, jer ni vi naravno ne želite da psuje al ne mozete to sami riješiti .. Bože moj, to im je posao .. Tako je bar u mom vrticu gdje se trudimo maksimalno izaći u susret roditeljima.. Bas sam ja to htjela napisati. Uopće mi nije jasna ova odluka vrtića. Niti sam cula da se ikad ikome to dogodilo, a bome niti to da smiju roditelja “natjerati” da dijete vodi doma nakon rucka, pogotovo jer roditelj taj isti vrtic placa. Imam i ja malenog vrticarca. Neka djeca u vrtićima grizu, neka pljuju, neka psuju, ali bas zato je dječji psiholog tu. Da zajedno u suradnji s roditeljima pomogne djetetu uvidjeti neke stvari i proći sve te faze koje djeca prolaze. Meni se maleni par puta vratio iz vrtića sa kojekakvim psovkama i nikad nisam dramatizirala oko toga. Nisam ga doživljavala, par puta bih ga upozorila kako to nije lijepo i samo je prestao kad bi vidio da meni te rijeci nisu nimalo zanimljive. Ja npr. nikad ne psujem, muzu tu i tamo izleti kad mu nešto padne, kad se negdje udari ili slično.😂 Ali svjesna sam da e neke obrasce ponašanja i razgovaranja dijete pokupiti i od drugih ljudi iz okoline. Da dođe so nekog problema svakako bih se obratila psihologu.
2019 02 14
> Mommy89: > > Pavlaa: > > Ma meni taj razlog zvuci samo da olakšaju odgajateljima ,. A ne da se riješi problem, jer dijete ima problem koji trebaju rješavati zajedno s vama.. Svako ponašanje djeteta se dešava iz nekog razloga i dijete ima neku nezadovoljenu potrebu .. Mislim ako ih ubuduće zamolite za pomoć da ne bi trebali odbiti, jer ni vi naravno ne želite da psuje al ne mozete to sami riješiti .. Bože moj, to im je posao .. Tako je bar u mom vrticu gdje se trudimo maksimalno izaći u susret roditeljima.. > Bas sam ja to htjela napisati. Uopće mi nije jasna ova odluka vrtića. Niti sam cula da se ikad ikome to dogodilo, a bome niti to da smiju roditelja “natjerati” da dijete vodi doma nakon rucka, pogotovo jer roditelj taj isti vrtic placa. Imam i ja malenog vrticarca. Neka djeca u vrtićima grizu, neka pljuju, neka psuju, ali bas zato je dječji psiholog tu. Da zajedno u suradnji s roditeljima pomogne djetetu uvidjeti neke stvari i proći sve te faze koje djeca prolaze. Meni se maleni par puta vratio iz vrtića sa kojekakvim psovkama i nikad nisam dramatizirala oko toga. Nisam ga doživljavala, par puta bih ga upozorila kako to nije lijepo i samo je prestao kad bi vidio da meni te rijeci nisu nimalo zanimljive. Ja npr. nikad ne psujem, muzu tu i tamo izleti kad mu nešto padne, kad se negdje udari ili slično.😂 Ali svjesna sam da e neke obrasce ponašanja i razgovaranja dijete pokupiti i od drugih ljudi iz okoline. Da dođe so nekog problema svakako bih se obratila psihologu. I ja tako mislim, trebaju u vrticu odradit svoj posao a ne tako udaljiti dijete!
2019 02 14
> Pavlaa: > > Mommy89: > > > Pavlaa: > > > Ma meni taj razlog zvuci samo da olakšaju odgajateljima ,. A ne da se riješi problem, jer dijete ima problem koji trebaju rješavati zajedno s vama.. Svako ponašanje djeteta se dešava iz nekog razloga i dijete ima neku nezadovoljenu potrebu .. Mislim ako ih ubuduće zamolite za pomoć da ne bi trebali odbiti, jer ni vi naravno ne želite da psuje al ne mozete to sami riješiti .. Bože moj, to im je posao .. Tako je bar u mom vrticu gdje se trudimo maksimalno izaći u susret roditeljima.. > > Bas sam ja to htjela napisati. Uopće mi nije jasna ova odluka vrtića. Niti sam cula da se ikad ikome to dogodilo, a bome niti to da smiju roditelja “natjerati” da dijete vodi doma nakon rucka, pogotovo jer roditelj taj isti vrtic placa. Imam i ja malenog vrticarca. Neka djeca u vrtićima grizu, neka pljuju, neka psuju, ali bas zato je dječji psiholog tu. Da zajedno u suradnji s roditeljima pomogne djetetu uvidjeti neke stvari i proći sve te faze koje djeca prolaze. Meni se maleni par puta vratio iz vrtića sa kojekakvim psovkama i nikad nisam dramatizirala oko toga. Nisam ga doživljavala, par puta bih ga upozorila kako to nije lijepo i samo je prestao kad bi vidio da meni te rijeci nisu nimalo zanimljive. Ja npr. nikad ne psujem, muzu tu i tamo izleti kad mu nešto padne, kad se negdje udari ili slično.😂 Ali svjesna sam da e neke obrasce ponašanja i razgovaranja dijete pokupiti i od drugih ljudi iz okoline. Da dođe so nekog problema svakako bih se obratila psihologu. > I ja tako mislim, trebaju u vrticu odradit svoj posao a ne tako udaljiti dijete! Slucajno sam naletila na temu. Nadam se da ste problem rijesili. Ovo sto vam je vrtic napravio je za tuzbu.Ako psiholog i tete odgajateljice ne znaju kako pristupiti ovom problemu vec je rjesenje da uklone dijete ranije iz vrtica nek okace svoje diplome macku o rep. Meni ovo ne bi napravili i ja na to ne bi pristala. Sramotno od jedne odgojne ustanove
2019 10 07
1 2 3