Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Čišćenje pegle

Molila bih za pomoć - problem sljedeći- prljava pegla, odnosno onaj dolje dio s kojim se pegla je užasno prljav- probala sam sve savjete s interneta- soda, ocat, kombinacija oboje, pasta za zube sama i u kombinaciji s ovim već navedenim, neko sredstvo iz Lidla, sol, ne pomaže ni struganje po rubu stola za peglanje, baš ništa:-( imate li preporuku za neko sredstvo koje bi moglo otkloniti djelotvorno tu okorjelu crnu prljavštinu koja se uvukla čak i u rupice, svaki prijedlog je dobrodošao :)
2019 02 12
Pratim....😊
2019 02 12
meni je jedino pomoglo ribanje sa spužvicom di je oštra strana i sa žicom za suđe jer drugo nisam znala šta bi a sad koliko je to pametno ne znam jer oštećuje se ta ploha za peglanje
2019 02 12
Ja sam svoju očistila cifom
2019 02 12
Hvala vam cure, ovo sam sve osim cifa i folije isprobala i nista mi nije pomoglo, sutra cu probat prvo s folijom a ako ne uspije idem kupiti cif pa probam i s tim i javim rezultat
2019 02 12
> IrenaAR: > Hvala vam cure, ovo sam sve osim cifa i folije isprobala i nista mi nije pomoglo, sutra cu probat prvo s folijom a ako ne uspije idem kupiti cif pa probam i s tim i javim rezultat I ja cu probati folijom...bojim se da ce mi cif oguliti teflon..a pegla mi je nova
2019 02 13
Evo jutros isprobana folija- mrvicu je otišlo, stvarno jako malo tako da ću danas kupiti cif pa s njim isprobati i javim jesam li uspjela ;-)
2019 02 13
Koliko je skupa pegla? Mozda ti je bolje uzeti novu.
2019 02 13
> HappySeal: > Koliko je skupa pegla? Mozda ti je bolje uzeti novu. :') to mi je i muž rekao...a neka srednja klasa -Philipsova, mislim da sam ju platila negdje oko 500-600 kn prije neke tri godine i super radi samo što je prljava pa mi onda krene sve stvari onako lijepiti i kupiti dok peglam :'(
2019 02 13
Ja svoju izribam spuzvicom i arfom ukoliko mi se dogodi da nesto "uhvati" na sebe.
2019 02 13
Ja također svoju čistim sa žicom za suđe, jedino mi tako sve lijepo ode dolje. I ne tiskam previše da ne oštetim samu peglu.
2019 02 13
Probala cifom i spuzvicom za sude, ona grublja strana i nista🙁 ali kako sam danas odlucila rijesiti se ili prljavstine ili pegle dala sam si truda😉 Nakon sto sam bezuspjesno ribala cifom i spuzvicom (napominjem da je pegla bas jako prljava i zakorena), potopila sam donji dio pegle u ocat i sodu i to ugrijala na stednjaku da kljuca, nakon toga namazala cifom i trljala onom okruglom čupavom metalnom žicom, isti postupak sam tri put ponovila i uspjela ocistiti recimo 95% prljavstine, pegla nije ostecena (piše da je dno pegle-steamglide plus) sto ne bih mogla reci i za svoje nokte ali isplatilo se. Hvala vam svima na savjetu :)
2019 02 13
Najbolji savjet koji sam ikad dobila je ciscenje pegle sa paracetamolom. Znaci bilo koja tableta koja sadrzi paracetamol, recimo lekadol... peglu zagrijati pa je ugasiti, uzeti tabletu i lagano prelaziti po pegli, paziti prste kad je tableta pri kraju, treba ih par komada, ovisi koliko je pegla prljava, ja imam uz sebe i jednu kuhinjsku krpu kojom odmah brisem tu prljavstinu i ostatke tablete, odlazi ko' od sale
2019 02 14
> kristina2512: > Najbolji savjet koji sam ikad dobila je ciscenje pegle sa paracetamolom. Znaci bilo koja tableta koja sadrzi paracetamol, recimo lekadol... peglu zagrijati pa je ugasiti, uzeti tabletu i lagano prelaziti po pegli, paziti prste kad je tableta pri kraju, treba ih par komada, ovisi koliko je pegla prljava, ja imam uz sebe i jednu kuhinjsku krpu kojom odmah brisem tu prljavstinu i ostatke tablete, odlazi ko' od sale Hvala- sljedeći put probam i s tim:-)
2019 02 14
A dobro, sad mene zanima kako dođe dotoga da pegla bude baš tako jako zakorena :o ?
2019 12 11
1 2