Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Garage sale

Drage korisnice! Evo imam jedno pitanje na koje sama ne znam odgovor pa se nadam da mi netko ovdje može pomoći. Radi se o tome da smo se nedavno preselili u kuću i imamo hrpu stvari kojih bi se rado riješili. Radi se o igračkama, društvenim igrama, ali i o velikoj količini odjeće i obuće od čega nešto prodajem i ovdje. No kako je uvijek lakše nešto kupiti kada se vidi i može probati, razmišljala sam o tome da u našoj garaži i dvorištu napravimo ono što Amerikanci nazivaju garage sale. E sada me zanima smije li se to, da li je potrebna neka dozvola ili ipak nije obzirom da se radi o mom privatnom posjedu, a stvari bi prodavali po zaista simboličnim cijenama. Unaprijed hvala na svim odgovorima!
2019 04 25
Pozdrav, koliko znam hrvatski zakon uopce ne poznaje pojam garage sale, ionako bi prodavala svoje stare stvari tako da ne vidim problem. ... ak te bas bude neko prijavio il sl. Posalji ih u onu stvar jel hrv ima vecih problema od tvojih starih stvari... inace odlicna ideja 😊😊😊 Sretnooo
2019 04 26
> kusecka: > Pozdrav, koliko znam hrvatski zakon uopce ne poznaje pojam garage sale, ionako bi prodavala svoje stare stvari tako da ne vidim problem. ... ak te bas bude neko prijavio il sl. Posalji ih u onu stvar jel hrv ima vecih problema od tvojih starih stvari... inace odlicna ideja 😊😊😊 > Sretnooo Slazem se, mislim da nećete imati problema 🤞☺️
2019 04 26
Osobno pusem na hladno...stigli ste u novu kucu zapocinjete nesto divno ...susjedstvo ne poznajete..ljudi su cudni..nemojte da zbor par sto kuna u startu iz nekog x razloga netko napravi prijavu.. Razmislite i sretno Vam😍
2019 04 26
Hvala Vam svima na odgovorima. I ja sam dosta oprezna po tom pitanju pa sam zato i željela doznati što je više moguće. Poslala sam upit i MUP-, a oni su, na moje čuđenje, vrlo brzo odgovorili kako sami nemaju veze s tim jer se radi o privatnom posjedu no da uputim pitanje Ministarstvu financija. E sada, na stranicama tog ministarstva ima toliko različitih odjela i mail adresa da sam se vrlo brzo pogubila i odustala. Ako sutra bude ok vrijeme pokušati ću pa što bude. Inače, ostala sam u istom susjedstvu samo preselila iz zgrade u kuću, ali najviše me i strah onih "poznatih" susjeda koji bi baš mogli imati nešto protiv takvih događanja.
2019 04 27
Koliko ja znam po zakonu je dopuštena prodaja polovnih stvari, jer smo na te stvari već jednom platili porez. Naravno ako cijena ne prelazi onu po kojoj smo tu stvar kupili, jer tad to ulazi u domenu preprodaje. Ne bi trebali imati problema oko toga, na vašem je privatnom vlasništvu.
2019 04 27