Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Sadržaji u apartmanu

Pozdrav cure, Zanima me vaše mišljenje, što vam je bitno kod sadržaja u apartmanu u kojem odsjedate na ljetovanju? Pritom mislim na sadržaje poput perilice rublja, sušila za kosu, kafe aparata, ručnika za plažu i ležaljki za plažu npr. Zanima li vas apartman koji u ponudi ima vanjski kamin i mogućnost da vam po želji domaćin pripremi roštilj? Što mislite o usluzi peglanja? Koji sadržaji poput navedenih su vam važni pri odabiru apartmana? Voljela bi čuti vaše mišljenje i upotpuniti svoj objekt za iznajmljivanje :)
2019 05 01
Skoro niš od nabrojanog osim grilla. Kafetijeru za moccu, sapun/deterdžent za veš, lavor i štrik, ručnik i ležaljke furamo sa sobom. Onak, kamperski đir, ali u app. Ostalo... minimalno: krevet, uredna kupaonica, nekakva mini kuhinjica i terasa s hladovinom i udobnim stolcima je must have. Grill je poželjan. TV, sušila i ostalo nepotrebno. Peglanje? Jok. No, mi nismo za fensi šmensi ljetovanja pa možda nisam mjerodavna.
2019 05 01
Fen za kosu obavezno Perilica rublja dobro dođe, ali nije mi nužna, posebice ako u blizini postoji neka javna praonica rublja ili vlasnik nudi opciju da za naknadu opere moj veš Aparat za kavu 👍 Ručnike za plažu nosim uvijek svoje, ali znam puno ljudi koji koriste one iz apartmana Ako postoji roštilj, onda bih ga sama rado pripremala, nemam potrebu za druženjem sa domaćinom 😉 ako mi se ne kuha, onda odem u restoran Volim kad vlasnik ostavi neko sredstvo za čišćenje i npr. vlažne maramice da i sama mogu održavati apartman dok sam tamo. U apartmanu u Beogradu su nas dočekala 3 piva u hladnjaku (nas 3 cure smo išle) - i iako ih nismo popile, to mi je bila lijepa gesta od vlasnice. U Zadru je vlasnik apartmana pripremio komad kruha, nekoliko maslina, maslinovo ulje i neke namaze - isto mi je to bila lijepa gesta. U neke apartmane smo došli jako kasno, vlasnici su znali da kasno dolazimo kad ni restorani više ne rade, pa bi nam ostavili osnovne stvari - mlijeko, pahuljice, kavu i čaj da imamo za tu večer. Hm, razmišljam što još... Wi-fi obavezno. Sviđa mi se i kad vlasnici ostave malu mapu sa ucrtanim najbitnijim mjestima - trgovina, dm, ljekarna, plaža itd. Lako je snaći se u svojoj državi, ali kad smo bili na Islandu su nam takve mape dobro došle. Imate li osiguran parking? Sad sam se sjetila kako u Irskoj u jednom apartmanu nismo imali parking, ali nam je vlasnik objasnio gdje možemo besplatno parkirati u blizini. Napisat ću još kad se sjetim. I svaka pohvala za ovakvu inicijativu, lijepo je vidjeti da ima iznajmljivača koji se trude ugoditi svojim gostima 🙂
2019 05 01
Meni je najbitnije da je čisto i uredno i da nije natrpano stvarima od babe iz 1950-ih. TV i net koji normalno rade su must have, ostalo da ima neka kuhinjica nešto za skuhati, pribor za jelo, daska za rezanje, spužvica za panje suđa i sl. Osnovne stvari. Ručnike za plažu rijetko tko nudi, što mi je normalno jer ih na plaži usereš svim i svačim, ležaljke ne koristimo. Mislim da sve što sam navela spada u osnovnu opremu apartmana kod kategorizacije, sve više od toga nama nije bitno jer nikad ne ostajemo na ljetovanju duže od dva tjedna, da budemo tipa mjesec dana trebala bi nam i perilica i peglanje.
2019 05 01
Obavezno perilica, suđerica i roštilj koji sami spremamo. Druženje s vlasnicima nas ne zanima. Fen, ručnici i peglanje mi ne treba. Savršena čistoća pod obavezno. Kvalitetno suđe i odgovarajuće čaše za vino je obavezno.
2019 05 01
Hej :) Zanimljiva tema i lijepo sto pitate. Cistoca je najvaznija, ne moram ni govoriti valjda.. Klima - ne moze ljeti bez nje. Vlastita kupaona mora biti jer odmah otpisem app ako je nema. Parking - Ako ga nemate nadjite koliko je obliznji i javite cijenu. Balkon - meni je obavezan, ako ga nema bar vrt oslobodite i uredite. Fen - neophodan, ne mora biti u sobi ali na upit mora. Aparat za kavu - plus ali ne mora, volim svoj nositi. Perilice/susilica/glacalo- plus ali ne mora, ponudite se oprati gostu ako zatreba jer nekad zatreba. Promjena rucnika je obavezna za boravak od 5+ noci. Isto ocekujem pranje kupaone ili makar ostavite meni sve potrebno za to kako je cura gore napisala. Po pitanju soba nervira me ako nema salice i case, pa mogu bar kavu popiti u sobi. U apartmanima me nerviraju mali hladnjaci jer app bi trebao imati opremljen prostor za kuhanje svaki dan, znaci mogucnost kuhanja svih 7 ili vise dana. Meni to ne treba ali sigurno ima ljudi kojima treba. Ovisno o cijeni zelim TV. Stvar principa..ne dam 65 ili vise eura za dvoje za prostor bez tv-a i bez klime, jednostavno ne moze! 😂 Ove godine sam zato odustala od minimalno 10 apartmana. TV ispada neki luksuz?! Ono nudis samo nocenje,.. nema tv-a, nema klime, kuhinja improvizirana na balkonu, nema grila, negdje nema ni parkinga...cini mi se da cu i zrak platiti dodatno, e ne moze :D
2019 05 01
I da se mene pita stalnim gostima i domacim gostima bih spustila cijenu, daleko smo mi od Njemacke i ostalih..
2019 05 01
Hvala vam na mišljenju, nadam se da će vas se još javiti :) Kod mogućnosti da domaćin pripremi roštilj nisam mislila na druženje sa domaćinom. Kako dosta gostiju ne znaju/ne žele sami pripremati npr. ribu, mogućnost da im domaćin pripremi/servira uz kamin ili po želji dostavi u apartman. Što mislite o tome? Pri odabiru apartmana znači li vam ponuda gela za tuširanje i šampona ili radije koristite svoje?
2019 05 01
Ja stavim gel za tusoranje,sampon.regenerator tekuci za ruke,kapsule za prat ves i omeksivac. Fen i pegla za kosu(to sam svoje ostavila jer sam kupila novo). U hodniku imam stol za peglanje i peglu u ormaricu za slucaj da im treba. U kuhinji uvijek ostavim veliku novu bocu vode u hladnjaku. Sol.papar,peršin,caj,secer,ulje,nekad i riza,kava turska,(iako imam i aparat za kavu onu sa filterom i samo filtere im ostavim,imam i kuhalo za vodu,mikrovalnu takoder). Apartmani nisu veliki oko 50ak kvadrata imaju al svasta stane. Ostavim im i one elektricne za komarce i patrone. Svatko dobije novu spuzvu i viledu. Naravno da im ostavim i jar za sude. Uglavnom kad gosti vide da ima svasta onda i oni svoje ostave. Mi sve preko bookinga iznajmljujemo i tamo to sve napisemo. Ipak mislim da je gostu najbitnije da ne mora hrpu stvari vuci sa sobom od potrosnog materijala. To ne kosta puno jer zaista se hrpa toga moze kupit na akciji. Takoder odem u turisticku zajednicu i donesem hrpu prospekata. Vodic za po gradu po kojem im objasnim gdje sve trebaju ici,sta vidjet,restorani koje sam isprobala itd. Najbolja/najbliza plaza.
2019 05 01
Da imaju i klimu i internet i satelitsku. Ne znam jesam sta zaboravila nabrojat vjerovatno jesam. Rucnike mjenjam svaka 3 dana kao i posteljinu i to ih pitam oce li da im ja udem i pocistim dok su na plazi ili ce sami. Na odlasku im dam i neki simbolican poklon tipa neku rakiju vocnu i neki simbol grada. Naravno to dajem onima koji ostaju duze. Da i wc papira ostavim napretek. Nekad ostavim i neku kremu za lice u tubi il jednokratne britvice. Ako su djeca znam i neku bojanku ostavit. To su sve sitnice al vidim da im je bitno. Kanta za pod,partvis,papirnati rucnici. I naravno uvijek im.kazem ako sta treba tu sam obzirom da i ja tamo boravim citavo ljeto i vole to kad znaju da se uvijek mogu obratit za nesto. Broj moba dam da me zovu na viber i wha i to je to. Ali uvijek moze bolje i ima prostora za nadpgradnju zato i pitam sta god im fali da bez ustrucavanja traze. I da nemojte se zavarat da je to beka zarada da padnes u nesvijest jer nije,tko god kaze da je laze. Da nema studenata zimi bilo bi neisplativo(pricamo pod uvjetom da ste ulozili u njih ne da imate gotov proizvod) Imamo i rostilj u vrtu i osigurana parkirna mjesta
2019 05 01
Wifi, parking, cistoca,klima, ljubaznost,.. E sada, aparat za kavu, kuhalo, perilica za sude, ves masina, pegla, fen, stol za peglanje,susilo za robu, tv (satelitska), neka karta mjesta ili letak iz nekog kafica ili nesto slicno uvijek dobro dodu na stolu, osnovi pribor u kuhinji, to je ono osnovno... Neki iznajmljivaci ostave u frizider bocu soka i mineralne ili zdjelicu sa domacim smokvama, to je sve plus.. Osobno nebi htjela da mi itko priprema rostilj, ako mi se rostilja sama bi to odradila ili bi otisla u restoran.. Lezaljke uvijek dobro dodu, netko ih stavi netko ne, a rucnike za plazu vecinom nosimo..
2019 05 01
Mozda bi jos bilo dobro da ima neka zajednicka prostorija gdje su drustvene igre ( u slucaju loseg vremena) i neka polica s knjigama i stripovima
2019 05 01
> kkorina: > Ja stavim gel za tusoranje,sampon.regenerator tekuci za ruke,kapsule za prat ves i omeksivac. Fen i pegla za kosu(to sam svoje ostavila jer sam kupila novo). U hodniku imam stol za peglanje i peglu u ormaricu za slucaj da im treba. U kuhinji uvijek ostavim veliku novu bocu vode u hladnjaku. Sol.papar,peršin,caj,secer,ulje,nekad i riza,kava turska,(iako imam i aparat za kavu onu sa filterom i samo filtere im ostavim,imam i kuhalo za vodu,mikrovalnu takoder). Apartmani nisu veliki oko 50ak kvadrata imaju al svasta stane. Ostavim im i one elektricne za komarce i patrone. Svatko dobije novu spuzvu i viledu. Naravno da im ostavim i jar za sude. Uglavnom kad gosti vide da ima svasta onda i oni svoje ostave. Ovo mi je super. Gel za tusiranje, sampon i sl. Realno to i nisu neki troskovi a puno olaksaju ljudima da ne moraju sad pola stana uzeti sa sobom na odmor. Uzmes gel i sampon neke za 20kn, gostima ce znaciti da se mogu normalno otusirati za tih par dana nebitno koji je to gel. Zato mi nije jasno zasto je ljudima problem to kupiti, da zasparaju tih 50kn ili? Jedne godine smo rezervirali apartman gdje je pisalo da je klima ukljucena u cijenu, a kada smo tamo dosli zena je rekla da moramo platiti 5eura po danu ako zelimo koristiti. Iz principa nismo koristili. Takoder bilo nas je 5 a zena nam je ostavila 2 rucnika. Nije bilo niti spuzve niti praska za sudje. Pa onda posteljina, wc papir takoder samo jedna rola ostavljena a trebali smo 10 dana ostati itd. Uglavnom se cijeli prvi dan sveo na zivkanje kad bi otkrili da nesto fali pa bi zena donosila. Tako da ovo sve sta si nabrojala svaka cast, vidi se da brines o tome kako spada a ne samo da uzmes pare i molis se da se ovi nit ne pojave u apartmanu. I na kraju ljudi ce ti se vratiti. Ovo sve sta je kkorina napisala je po meni jedna vrlo dobra usluga. Vecinom su to sitnice i detalji ali ljudima puno znace. Ostavljanje neke dobrodoslice u vidu keksa ili soka, pa neki pokloncic na odlasku je odlicna ideja.
2019 05 01
I da, rucnik po osobi 1 veliki 1 mali, obavezno sapun za ruke, wc papir, ii ako ima neki ormaric u wcu i u taj ormaric staviti jos dodatnih rolni to uvijek treba ii gostii ce to uglavnom sami jos traziti ako ih se ne stavi dovoljno... Ako stavljate samo plahtu pozeljno je u ormar ubaciti deku ili jorgan... U kuhinji ostaviti krpe, krpe za prati suđe, spuzvicu i sredstvo za prati, ako ima perilica staviti tablete ( ako gosti ostaju 7 dana, ostaviti ih 7 do 10, ne morate cijele pakete) isto tako i za ves masinu... Ostaviti neko sredstvo za staklo, za kamenac i za pod.. Nikoga ne tjerati da cisti, ali uvijek to dobro dode u apartmanu, a i ako to stoji u apartmanu meni osobno govori da se gazda brine pa cu onda i ja vise nego sto bi mozda inace... Ostaviti metlu, lopaticu, usisivac, uvijek se raspe nesto ili se na papucama unese.. Tu ima jos dostaa detaljaa o kojima treba mislitii, kao sto je netko gore vec rekao, ako ima kakva polica ostavitii neku drustvenu igru, karte ili nesto slicno u slucaju ruznog vremena ili nekoliko knjiga...
2019 05 01
Pozdrav svima! Ako je apartmancic..obavezno par manjih rucnika, veliki ne moraju, ali barem za ruke. Kuhinjski rucnici papirnati, kuhinjska krpa, spuzvica za suđe, deterdzent za suđe, naravno pribor, posude, nesto za skuhat kavu...i u frizideru obavezno dio koji zamrzava, jer ih dosta to nema. Nekakvo kuhalo, mikrovalna mozda.. U wc-u toaletnog papira, tekuci sapun za ruke, ostaviti kesica za smece...samponi ne moraju, ali neko sredstvo za cistit wc je ok mozda. Krpa za pod..metla, pegla je isto dobrodosla...i fen naravno.. Lijepo je ako se ima di izic ispred, sjest, uzivati u zvijezdama itd... Sretno :)
2019 05 01
1 2 3