Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Smije li se to?

Bokić (: Imam jednu neobičnu situaciju ako ju možemo tako nazvati. Naime, prije cca 3 tjedna sam u jednom skupom dućanu kupila par odjevnih komada. Nisam prije nikada kupovala kod njih, i tako sam pitala prodavačicu da li je kvaliteta stvarno dobra s obzirom na cijenu, na što me ona uvjeravala kako ću ih nositi sigurno 3,4 godine i kako su to talijani, koji su kao modni dizajneri jako kvalitetni i "unikatni". E sad, za oko mi je zapela jedna majica ali kako sam već odabrala što ću kupiti i bila sam na knap s budžetom, nju ipak nisam kupila. Na kraju se ispostavilo da je i bolje da ju nisam kupila. Jučer ulazim u jedan butik i ista takva majica, ali identična etiketa i sve, stoji 180kn, a u spomenutom dućanu čak 790kn! Kako je to moguće i da li je stvarno tolika sloboda tržišta? Nebi me to toliko pogodilo ali kada netko tako uvjerljivo govori o svojim proizvodima, zaista povjeruješ. I još nešto, kaže da kod njih nema ništa kinesko, ja dođem doma i pogledam etikete kad ono sve made in China. 😂
2019 12 17
radim u jednom od skupih butika pa znam ponešto o toj markiranoj robi Većina robe se šije u zemljama gdje je dosta jeftina radna snaga (Kina, Tajland, Turska) ali pod licencom te marke pa je od kvalitetnijih materijala (uvjetno rečeno) Uglavnom prodavačice prođu obuku što treba govoriti o robi, dobiju osnovne podatke o materijalima i održavanju istih, upute te kako se ophoditi s kupcem itd. (i muljanje je dio procesa obuke) Napamet znam što od robe je kvalitetno, a što nije (u mom dućanu, a kužim i u većini drugih dućana), stalne kupce uvijek upozorim ako je nešto od robe lošije kvalitete (tipa kad su kombinirani materijali pa nakon pranja puca po šavovima). Nekome tko je ušao prvi put sigurno neću reći to vam bu puklo ili nešto takvo, ali isto tako nikad nisam nekoga uvjeravala u kvalitetu robe za koju znam da nije kvalitetna, ako žele kupiti nek kupe, ako me pitaju za savjet upozorim da je jako osjetljivo ili teško za održavanje... A ovo s identičnom etiketom me podsjeća na moju prvu inventuru u kojoj sam otkrila 40tak komada robe koja je slična našoj, ali nije naša marka, da bi na kraju ispalo da je kolegica koja je radila prije mene većinu robe prodane za gotovinu poništila račune (i naravno uzela pare) i donijela iz second hand shopa odjeću na koju je stavljala etikete eh sad postoji i sloboda tržišta, ono što je dizajnersko u jednom trenutku završi u dućanima sa jeftinijom robom (pa je moguće da je ta majica iz neke stare kolekcije) ili je marka jednostavno nepouzdana P.S. ako nije dizajnerski dućan nego ima više marki odjeće moguće da guraju i takvu jeftinu robu pa nabiju cijenu, jer većina gospođa koje kod mene kupuju u životu nisu promilile nos u dućan gdje je majica ispod 500kn
2019 12 17
Dućan je poznat, no ja nisam prije zalazila u njega baš zbog cijena, ali sam se evo sada odlučila nagraditi za dobro odrađenu sezonu. Neki komadi ni nemaju naziv branda, već samo veličinu i način održavanja, što mi je isto bilo čudno no hajd... Sve je bilo ok do jučer kad me skoro herc nije strefio. 😂 Sreća pa nisam kupila tu majicu, iako dosta stvari sam našla na sličnu shemu tako da me nebi čudilo je sve to iz iste hrpe,samo ovdje za puno veću cijenu nažalost.
2019 12 17
> trouhgmyeyes: > Dućan je poznat, no ja nisam prije zalazila u njega baš zbog cijena, ali sam se evo sada odlučila nagraditi za dobro odrađenu sezonu. Neki komadi ni nemaju naziv branda, već samo veličinu i način održavanja, što mi je isto bilo čudno no hajd... Sve je bilo ok do jučer kad me skoro herc nije strefio. 😂 Sreća pa nisam kupila tu majicu, iako dosta stvari sam našla na sličnu shemu tako da me nebi čudilo je sve to iz iste hrpe,samo ovdje za puno veću cijenu nažalost. Svi ti "no name" butici koji prodaju zblj robu(zblj u smislu da se ne zna koja je marka, iliti da je marka neka nepoznata) kupuju tu robu na istom mistu. Provjereno. Nemoguce je da ce neka no brand marka imat kopiju. Pa nije to Prada, Valentino ni Balenciaga pa da imaju kopije. Ti komadi se zna koliko kostaju i upravo iz tog razloga imaju kopije, jer ljudi pate da to nose a ne mogu si priustiti originale. Sta u ovoj situaciji definitivno nije slucaj, nego je to obicna majica na koju je napirlitana neka etiketa tzv. "butika" koji tu prodaje maglu o famoznoj robi, iz Italije, Francuske, sta li ja znam vec, kao da to ista znaci, krpa je krpa, bila sivana u Italiji, Americi, Kini ili u Cacku. Nabiju cijenu i to je to. Porez na budale. Provjereno. Kupovala sam na takvim mistima kad sam bila mlađa dok nisam skontala sta rade, tj.rekla mi rodakinja od tadasnjeg decka koja je imala svoje butike.
2019 12 17
> nefertiti111: > > trouhgmyeyes: > > Dućan je poznat, no ja nisam prije zalazila u njega baš zbog cijena, ali sam se evo sada odlučila nagraditi za dobro odrađenu sezonu. Neki komadi ni nemaju naziv branda, već samo veličinu i način održavanja, što mi je isto bilo čudno no hajd... Sve je bilo ok do jučer kad me skoro herc nije strefio. 😂 Sreća pa nisam kupila tu majicu, iako dosta stvari sam našla na sličnu shemu tako da me nebi čudilo je sve to iz iste hrpe,samo ovdje za puno veću cijenu nažalost. > Svi ti "no name" butici koji prodaju zblj robu(zblj u smislu da se ne zna koja je marka, iliti da je marka neka nepoznata) kupuju tu robu na istom mistu. Provjereno. Nemoguce je da ce neka no brand marka imat kopiju. Pa nije to Prada, Valentino ni Balenciaga pa da imaju kopije. Ti komadi se zna koliko kostaju i upravo iz tog razloga imaju kopije, jer ljudi pate da to nose a ne mogu si priustiti originale. > Sta u ovoj situaciji definitivno nije slucaj, nego je to obicna majica na koju je napirlitana neka etiketa tzv. "butika" koji tu prodaje maglu o famoznoj robi, iz Italije, Francuske, sta li ja znam vec, kao da to ista znaci, krpa je krpa, bila sivana u Italiji, Americi, Kini ili u Cacku. Nabiju cijenu i to je to. Porez na budale. Provjereno. Kupovala sam na takvim mistima kad sam bila mlađa dok nisam skontala sta rade, tj.rekla mi rodakinja od tadasnjeg decka koja je imala svoje butike. S obzirom da vidim da ste iz Splita, a i ja studiram ovdje, lako moguce da mislimo onda na isti dućan. 😅 Samo mi je bilo čudno da će neki zvučni dućan kaljat svoj obraz na taj način, ali očito hoće. Zbog profita, zbog svoje zadovoljštine.
2019 12 18
Zašto nitko neće reći koji je dućan u pitanju? A svi znamo koji je x-)
2019 12 18
> laangelina: > Zašto nitko neće reći koji je dućan u pitanju? A svi znamo koji je x-) :')
2019 12 18
> laangelina: > Zašto nitko neće reći koji je dućan u pitanju? A svi znamo koji je x-) Evo ja ne znam, a rado bi saznala x-)
2019 12 20
> vedranapv: > > laangelina: > > Zašto nitko neće reći koji je dućan u pitanju? A svi znamo koji je x-) > Evo ja ne znam, a rado bi saznala x-) Aj Angelina, šapni i meni! Oden do Splita nekad u Oš' kolač i izist pizzu u Gušta, upotpunilo bi mi dan svratit u taj dućan
2019 12 21
Otvaračica teme to iz nekog razloga ne želi otkriti. Talijanski..... Hm, skupi... A bezvezan. Tako bi ja opisala Imperial. Carstvo poliestera. Al opet, nisam otvaračica teme i možda sam u krivu. Who knows!
2019 12 30
> laangelina: > Otvaračica teme to iz nekog razloga ne želi otkriti. Talijanski..... Hm, skupi... A bezvezan. Tako bi ja opisala Imperial. Carstvo poliestera. Al opet, nisam otvaračica teme i možda sam u krivu. Who knows! nikad čula...
2019 12 30
> dobrojutro: > > laangelina: > > Otvaračica teme to iz nekog razloga ne želi otkriti. Talijanski..... Hm, skupi... A bezvezan. Tako bi ja opisala Imperial. Carstvo poliestera. Al opet, nisam otvaračica teme i možda sam u krivu. Who knows! > nikad čula... Ni ja 🤷‍♀️
2019 12 30
Hej hej, ja sam mislila na Aledonu u TC Joker, nisam bas gledala vise temu pa nisam ni odgovorila. (:
2020 01 03
Ps za praznike sam isla u Zagreb, i naisla u jos par butika iste majice po znatno nizim cijenama. 😅
2020 01 03