Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Stan na vrhu zgrade

Drage krpičarke, u procesu smo kupnje stana i za oko nam je zapeo stan na vrhu zgrade. Živi li koja na posljednjem katu stambene zgrade da mi može reći je li pametno o tome i razmišljati? Energetski certifikat kaže da je koeficijent potrošnje toplinske energije za grijanje 125, odnosno D razred. Hvala svima :)
2020 01 22
Ja ne bih na vrh zgrade nikad uzimala, eventualno 1. kat ako su ispod poslovni prostori (ne skladište, garaža, ostave), 2. max ako zgrada nema lifta, a ako ima, može i neka sredina, pa da mi se zidovi griju od susjeda ;) Možda je ok pogled, malo Vas jeftinije izađe, ali ekonomično mislim da nije. Koliko ja znam A razred je najbolji. Prihvaćam ispravak netočnog navoda. x-)
2020 01 22
Ja sam na vrhu zgrade jer sam tamo htjela biti. Nitko mi ne trese ništa na glavu, ne cure mi prozori niti krov. Volim kosine i nema šanse da živim u kockama i kvadrima. Lifta nemam tako da svaki dan imam besplatan fitnes do 5 kata. E, sad, ovo s koeficijentima i razredima ne znam, jedino znam da nam radijatori nikad nisu grijali kako susjedima u prizemlju, zato smo si dodali 2 radijatora u sistem....jer ravan krov ili kosi u zgradi za koju pitate?? Jer bolje je da se kiša slijeva niz kosinu nego da se zadržava na ravnoj plohi...
2020 01 22
> sanjaurban: > Ja sam na vrhu zgrade jer sam tamo htjela biti. Nitko mi ne trese ništa na glavu, ne cure mi prozori niti krov. Volim kosine i nema šanse da živim u kockama i kvadrima. Lifta nemam tako da svaki dan imam besplatan fitnes do 5 kata. > E, sad, ovo s koeficijentima i razredima ne znam, jedino znam da nam radijatori nikad nisu grijali kako susjedima u prizemlju, zato smo si dodali 2 radijatora u sistem....jer ravan krov ili kosi u zgradi za koju pitate?? Jer bolje je da se kiša slijeva niz kosinu nego da se zadržava na ravnoj plohi... Apsolutno se slažem sa svime Živim na zadnjem katu jer eto tako je ispalo kad smo tražili stan. Sad nakon dvije godine mogu reći da nismo palili grijanje NIKAD. Budući da svi drugi susjedi griju cijevi su nam stalno tople i nekako uvijek bude ugodno u stanu. Imamo razdjelnike i plaćamo samo paušal, 130 kn mjesečno kroz godinu. Podstanar sam u tom stanu, no već sam rekla ako budu prodavali da me prvu zovu. Slažem se i da je tišina, ne čujem nikog od susjeda, lupanje ulaznih vrata, ništa. Jedino kiša dosta lupa po krovu i krovnim prozorima, no ništa što meni smeta. I ja lupam štiklama dok se spustim s petog kata 😜
2020 01 23
pratim,super tema :")
2020 01 23
Krov je koliko sam po slikama vidjela ravan, griju na gradsku toplanu i sve je renovirano, a pogled je divan. Idemo danas pogledati jer nam se stvarno svidio. O nekim stvarima nisam ni razmišljala, a vi ste ih navele pa vam na tome hvala. Što se cijene tiče, nije ništa povoljniji od nekih drugih, čak je možda nešto i skuplji zbog sređenosti. Hvala svima, javim dojmove večeras :)
2020 01 23
Živjela sam na vrhu zgrade i nemam pozitivna iskustva. Pri olujnom nevremenu krov je oštećen , nikome ništa, a nama curilo po zidovima, uništilo struju, diglo podove....susjed ispod nas imao je samo vlažnu fleku na stropu, što mu je procurilo iz našeg stana - kanta boje i to je to, a nama trošaka i za**bancija silna. Nekad su mi kosine bile romantične, no pokazalo se da su neuporedivo zahtjevnije pri biranju namještaja - uglavnom smo ga radili po mjeri i bilo je skupo. Ne znam koliko to moraju susjedi grijati da bi u stanu bez grijanja bilo ugodno toplo, osim ako nije stvarno sićušan i opkoljen cijevima. Mi smo grijali normalno, kao i kad smo stanovali na drugim katovima. Pogled može biti divan i s predzadnjeg kata ;) . U stan s krovnim prozorima treba pošteno uložiti u te prozore jer su, logično, podložniji curenju samim svojim kosim položajem. Naravno, ako ste se u stan zaljubili, kako se nama dogodilo s tim našim na vrhu zgrade, svi ovi argumenti gube na važnosti :) . Najčešće su stanovi na vrhu zgradaniže cijene nego ostali, upravo zbog navedenog.
2020 01 23
> Kristina20: > Krov je koliko sam po slikama vidjela ravan, griju na gradsku toplanu i sve je renovirano, a pogled je divan. Idemo danas pogledati jer nam se stvarno svidio. O nekim stvarima nisam ni razmišljala, a vi ste ih navele pa vam na tome hvala. Što se cijene tiče, nije ništa povoljniji od nekih drugih, čak je možda nešto i skuplji zbog sređenosti. Hvala svima, javim dojmove večeras :) Pripazite na to grijanje, raspitajte se kolike su rate, da Vas režijski troškovi ne izađu previše. Bila je ona afera sa razdijelnicima, neka kriva jednadžba se provukla kroz zakon i onda su ljudi plaćali ono što nisu potrošili jer je sve zajedničko. I da provjerite imate li svoj sat za vodu ili struju, koliko se to plaća na mjesečnoj razini, kako se plaća odvoz smeća i takve stvari. Ako je u sklopu stana oglašena i nekakva ostava/podrum, tražite ključeve na uvid da ne bude kasnije da morate šetati od čistačice do upravitelja zgrade da bi koristili taj prostor koji Vam pripada. Pitajte imate li pravo na garažno ili parkirno mjesto (zavisi što zgrada ima), da li se to plaća zasebno ili ide godišnja karta (ukoliko imate automobil i to Vam je potrebno). I vidite da li je u blizini neki veći trgovački centar, a ne oni mali kvartovski dućani skupi kao apoteka. Isto se raspitajte za blizinu bolnice, državnih institucija koje bi Vam trebale u budućnosti zatrebati, možda škola/vrtić, da si i u toj sferi uštedite vrijeme i novac u budućnosti. (+)
2020 01 23
Provjerite sve slavine, ima li tople vode, curi li gdje, da li utičnice i svjetlo radi kako spada, kako je ofarbano, spada li boja sa zidova, da li iza ogledala postoji neofarbano, je li truli namještaj, cvili li kauč ili krevet kad sjednete na njega, ima li dlaka po madracima, izmaknite ga od zida ako treba. Jer i stari namještaj napuhava cijenu stana, ako je loš, bolje da ga nema. Provjerite imate li osnovne aparate, tipa peć, hladnjak (veći), bojler, perilica rublja, eventualno LCD tv (ne one kutije teške 20 kg). Zatim vidite ima li vlage, osjeti li se u prostoriji, da li pod škripi itd itd itd te male sitnice koje novce znače. Nemojte pasti na malu cifru ako nekretnina zahtijeva velika ulaganja u budućnosti. Ako zaista budete sigurni da sve štima, na kraju neka Vas ne povuče ta "zaljubljenost", svakako odite sa vlasnikom ili agencijom do katastra i sami se uvjerite da sve štima, da je stan 1/1, da ne bude na njemu kakav teret, tipa pravo služnosti, da se nije neka banka upisala na osnovu kredita i slično. Ako vidite da papiri nisu čisti, nemojte pasti na onu priču "bude se to već riješilo", samo se okrenite i odite tražiti dalje. Puno sreće!!! 😃 Edit: I ovo što je gđa Gita rekla u vezi tih neravnih stropova, jako dobra ideja da i to provjerite. Što ako Vam se trenutna kuhinja ne sviđa, koliko bi Vas izašla ako nju renovirate i htjednete ugraditi kuhinju po mjeri ili zamijeniti neki ormar i slično. U vezi stolarije provjerite da li se radi o PVC stolariji, alu nije baš dobra. A sad ravan krov u području gdje pada snijeg hmmm
2020 01 23
Ja se u ove stvari sto krpicarke govore ne razumijem jer sam na drugom katu .Mogu vam samo reci da pripazite da imate lift u zgradi pogotovo ako imate malu djecu ili ih imate namjeru imati u buducnosti .Kod mene se renovirao lift gotovo godinu dana (zbog nekih zavrzlama) i itekako sam na svojoj kicmi osjetila svakodnevne odlaske na trznicu ili ducan s malom bebom(kolica 😖)..
2020 01 23
> Natalija77: > Ja se u ove stvari sto krpicarke govore ne razumijem jer sam na drugom katu .Mogu vam samo reci da pripazite da imate lift u zgradi pogotovo ako imate malu djecu ili ih imate namjeru imati u buducnosti .Kod mene se renovirao lift gotovo godinu dana (zbog nekih zavrzlama) i itekako sam na svojoj kicmi osjetila svakodnevne odlaske na trznicu ili ducan s malom bebom(kolica 😖).. Što je najgore, mnoge zgrade nemaju ni prilaz za invalide ili rampu, kao da ti arhitekti ne znaju da postoje mala djeca ili ljudi sa invaliditetom kojima je teško uz stepenice.
2020 01 23
Hvala svima,odustali smo od kupnje jer se fotografije iz oglasa i stvarno stanje nisu poklapali, tako da nastavljamo potragu 🙃
2020 01 23
> Kristina20: > Hvala svima,odustali smo od kupnje jer se fotografije iz oglasa i stvarno stanje nisu poklapali, tako da nastavljamo potragu 🙃 Ajoj ajoj :s Puno puno sreće!!!
2020 01 23
> Kristina20: > Hvala svima,odustali smo od kupnje jer se fotografije iz oglasa i stvarno stanje nisu poklapali, tako da nastavljamo potragu 🙃 Jooooj, to je toliko često! Ponekad nismo mogli vjerovati da smo došli u stan iz oglasa i s fotki, mislili smo da smo nešto promašili.
2020 01 23
> Kristina20: > Hvala svima,odustali smo od kupnje jer se fotografije iz oglasa i stvarno stanje nisu poklapali, tako da nastavljamo potragu 🙃 Zapravo vam je moj najiskreniji savjet uopće ne kupovati stan sada. Pričekajte još koji mjesec ili do iduće godine ako vam se ne žuri, past će cijene ozbiljno, više od ovog realno ni ne mogu biti. Hiperprodukcija je stanova u Zagrebu, a i ekonomska kriza je na vidiku
2020 01 23
1 2