Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Za one koji ne znaju!

Na Fejsu postoje Sharing is caring grupe, koje su izrasle iz Zero waiste grupe i pokreta. U minimalnom roku skupile su po više tisuća članova koji se kroz njih oslobađaju onoga što im ne treba, što im smeta, sa čim ne znaju što bi, a što nekome drugome može biti potrebno, korisno, željeno i istovremeno pronalaze ono što traže. Možete oglašavati darivanje ili potražnju, nevažno čega - od hrane do namještaja, od sadnica do madraca, rasparene servise, pokvarene aparate i instrumente, ambalažu.......Sve u cilju smanjivanja količine otpada, smanjenja konzumerizma, recikliranja........Ljudi daruju ćelave automobilske gume, od kojih drugi ljudi prave nastambe za napuštene životinje; kartonske kutije , konzerve kojima će isteći rok trajanja prije nego ih se uspije pojesti.........Pronalaze dijelove za aparate ili namještaj koji se više nigdje ne prodaju.......Upravo laštim jedan prekrasan stogodišnji kristalni luster kojeg sam nabavila kroz tu grupu, a riješila sam se cijele kolekcije neispravnih mobitela i punjača koji više ničemu ne odgovaraju.
2020 02 01
To zvuci prekrasno. Hvala na infu.Bas hvale vrijedan projekt. Sad samo moram raskopat garazu i povadit svasta sto se godinama nakupljalo. Nadam se samo da se nece tu ubacit i oni koji uzimaju za prodaju.
2020 02 01
Za Dalmaciju, uglavnom splitsko područje ima grupa POTREBNO MI JE - POKLANJAM, možete poviriti ako vam treba.
2020 02 01
Pa to nisu humanitarne grupe i posve je nebitno da li stvar ide nekome kome je potrebno , ili nekome tko će to preprodati ili što god. Mislim da niste shvatili koncept. Bitno je isključivo da stvar ne postane otpad. Da i dalje bude korisna. Da ju netko upotrijebi. Bit je u 0 otpada filozofiji. Ponekad se daje onome tko se prvi javi, ili tko prvi može doćipokupiti, ili tko je darivatelju najsimpatičniji - posve svejedno.Šta vas briga što se događa s nečim što vam je smetalo i čega ste se riješili i čime niste doprinijeli stvaranju smeća i povećavanju klimatske krize?
2020 02 01
U grupi sam Sharing is caring Slavonija i grupa je gotovo isključivo humanitarnog karaktera. Ok mi je to, zato sam se i uključila, ali sviđa mi se ideja o zero waste i ovome što Vi pišete.
2020 02 01
Taman danas spremam po kući i odvojila sam hrpu stvari koje mi ne trebaju i ne koristim (većina je čak skroz nova) i razmišljala sam sto bi s njima... i vidim temu 🤩 Kao naručeno, hvala Gitadevi 🥰
2020 02 02
> Enita5: > U grupi sam Sharing is caring Slavonija i grupa je gotovo isključivo humanitarnog karaktera. Ok mi je to, zato sam se i uključila, ali sviđa mi se ideja o zero waste i ovome što Vi pišete. Ja sam član osnivač prve od tih grupa i sasvim je sigurno da one nisu zamišljene kao humanitarne, nego kao 0 otpada grupe.Postoji preporuka za darovanje vrednijih stvari onome tko ih možda najviše treba, a ne 'najbržem prstu', ali to nije pravilo. 'Dragi članovi! Dijelite sve što želite, uključujući i hranu, znanja i vještine. Ovdje se ništa ne prodaje i ne razmjenjuje zbog zloupotrebe. Ako ste nešto poklonili, obrišite post o istom. Najbitnije je da vlada pozitivan duh. Nasilje i provokacije bilo koje vrste bit će automatski zaustavljeni a osobe blokirane. Ovo je mjesto za ljubav i empatiju. 😊 Ova grupa je napravljena kako bismo svi zajedno potaknuli kružnu ekonomiju i život sa što manje otpada, umjesto da potičemo konzumerizam i konstantnu potrebu za kupovinom, najčešće jeftinih predmeta, i njihovo bacanje. Na ovaj način poklanjamo stvari koje nam ne trebaju. Možda imaš neku odjeću krivog broja, nešto što više ne koristiš (od školskog pribora, preko zdjelica, kablova pa sve do kućanskih aparata i namještaja), nešto što je potrgano i lako se da popraviti ali jednostavno nemaš vremena… Možda imaš previše hrane u hladnjaku, nećeš stići to sve potrošiti – objavi tu. Također dijelite znanja i vještine, usluge i sl. '
2020 02 02
> mihica555: > Taman danas spremam po kući i odvojila sam hrpu stvari koje mi ne trebaju i ne koristim (većina je čak skroz nova) i razmišljala sam sto bi s njima... i vidim temu 🤩 > Kao naručeno, hvala Gitadevi 🥰 :")
2020 02 02
> gitadevi: > > Enita5: > > U grupi sam Sharing is caring Slavonija i grupa je gotovo isključivo humanitarnog karaktera. Ok mi je to, zato sam se i uključila, ali sviđa mi se ideja o zero waste i ovome što Vi pišete. > Ja sam član osnivač prve od tih grupa i sasvim je sigurno da one nisu zamišljene kao humanitarne, nego kao 0 otpada grupe.Postoji preporuka za darovanje vrednijih stvari onome tko ih možda najviše treba, a ne 'najbržem prstu', ali to nije pravilo. > 'Dragi članovi! > Dijelite sve što želite, uključujući i hranu, znanja i vještine. Ovdje se ništa ne prodaje i ne razmjenjuje zbog zloupotrebe. Ako ste nešto poklonili, obrišite post o istom. Najbitnije je da vlada pozitivan duh. Nasilje i provokacije bilo koje vrste bit će automatski zaustavljeni a osobe blokirane. Ovo je mjesto za ljubav i empatiju. 😊 > Ova grupa je napravljena kako bismo svi zajedno potaknuli kružnu ekonomiju i život sa što manje otpada, umjesto da potičemo konzumerizam i konstantnu potrebu za kupovinom, najčešće jeftinih predmeta, i njihovo bacanje. > Na ovaj način poklanjamo stvari koje nam ne trebaju. Možda imaš neku odjeću krivog broja, nešto što više ne koristiš (od školskog pribora, preko zdjelica, kablova pa sve do kućanskih aparata i namještaja), nešto što je potrgano i lako se da popraviti ali jednostavno nemaš vremena… Možda imaš previše hrane u hladnjaku, nećeš stići to sve potrošiti – objavi tu. Također dijelite znanja i vještine, usluge i sl. ' Jednostavno ti moram napisati. Bravo!!!
2020 02 02
> marbil: > > gitadevi: > > > Enita5: > > > U grupi sam Sharing is caring Slavonija i grupa je gotovo isključivo humanitarnog karaktera. Ok mi je to, zato sam se i uključila, ali sviđa mi se ideja o zero waste i ovome što Vi pišete. > > Ja sam član osnivač prve od tih grupa i sasvim je sigurno da one nisu zamišljene kao humanitarne, nego kao 0 otpada grupe.Postoji preporuka za darovanje vrednijih stvari onome tko ih možda najviše treba, a ne 'najbržem prstu', ali to nije pravilo. > > 'Dragi članovi! > > Dijelite sve što želite, uključujući i hranu, znanja i vještine. Ovdje se ništa ne prodaje i ne razmjenjuje zbog zloupotrebe. Ako ste nešto poklonili, obrišite post o istom. Najbitnije je da vlada pozitivan duh. Nasilje i provokacije bilo koje vrste bit će automatski zaustavljeni a osobe blokirane. Ovo je mjesto za ljubav i empatiju. 😊 > > Ova grupa je napravljena kako bismo svi zajedno potaknuli kružnu ekonomiju i život sa što manje otpada, umjesto da potičemo konzumerizam i konstantnu potrebu za kupovinom, najčešće jeftinih predmeta, i njihovo bacanje. > > Na ovaj način poklanjamo stvari koje nam ne trebaju. Možda imaš neku odjeću krivog broja, nešto što više ne koristiš (od školskog pribora, preko zdjelica, kablova pa sve do kućanskih aparata i namještaja), nešto što je potrgano i lako se da popraviti ali jednostavno nemaš vremena… Možda imaš previše hrane u hladnjaku, nećeš stići to sve potrošiti – objavi tu. Također dijelite znanja i vještine, usluge i sl. ' > Jednostavno ti moram napisati. Bravo!!! <3
2020 02 02
Genijalno ,nemam face ali ima ekipa pa cemo se uključiti Hvala za info
2020 02 02
Super! Grupa je, barem mi tako djeluje i kao inicijativa za jačanje ekološke svijesti, zar ne? Nekima je jednostavnije bilo gdje baciti, a za posljedice nije bitno, a moralo bi biti. Stare gume se mogu korisno iskoristiti za puno toga, za cvijeće u vrtu, za kućne ljubimce itd., a mogu biti i kobne kao za ovog jadnog krokodila u Indoneziji, koji se par godina muči s gumom oko vrata, već je u fazi gušenja. :( ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/870bf75d5a5e5473d897125f8d9f592f.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/56c4428f82209e164df8fa8c4124dcf3.jpg)
2020 02 02
Upravo zbog jačanja ekološke svijesti i praktičnog djelovanja u tom smjeru i jest zamišljena.
2020 02 02
Hvala za ideju, pridružila se riječkoj. Motivacija za čistku po kući, jei!
2020 02 03
Odlicno! Ima li koja za Dubrovacko neretvansku?
2020 02 03
1 2