Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Nuspojave od meda? Moguća alergija?

Drage žene, nadam se da ste sve dobro i da odmarate. :") Imam sljedeću situaciju. Nabavila sam domaći med s peludi i propolisom. Danas sam prvi puta to konzumirala - negdje pola male žličice cuclala. Dečko je prije mene uzeo i njemu je bio okus kao kod običnog meda, a mene nakon par minuta počeo peći jezik, peklo me i svrbilo grlo. Nakon toga, to je prestalo pa kao da se spustilo na pluća pa je prestalo u plućima i onda nekako kao da imam kamen na želucu. Nisam dosad otkrila alergiju na nešto takvo, a običan med konzumiram cijeli život i nikada ništa nije bilo. Ovo sve se odvilo tipa u pola sata od konzumacije, a sad samo imam taj kao osjećaj težine u trbuhu. I da, negdje sat vremena poslije sam par puta kihnula (a uopće ne kišem) i kao da mi se nos pročistio (iako nije ni bio začepljen). Eto, ne znam je li moguće da je to neka alergijska reakcija ili normalno djelovanje ove mješavine? Zahvaljujem
2020 03 31
to su tri sastojka med, propolis i pelud....moguće da je alergija na nešto od toga, ne mora biti da je na sve alergija
2020 03 31
> tratinchica123: > to su tri sastojka med, propolis i pelud....moguće da je alergija na nešto od toga, ne mora biti da je na sve alergija Da, i mislim da ako je na nešto, da je to na propolis ili na pelud, a ne na sve. Samo ne znam je li ovo moje opisano zvuči kao alergija ili nešto normalno.
2020 03 31
Ovo što ste opisali su tipični simptomi alergijske reakcije na alergen iz hrane, nemojte nipošto ponovno uzimati taj med jer iduća reakcija može biti jača pošto ste sada senzibilizirana za taj određeni sastojak
2020 03 31
> Fraagaria: > Ovo što ste opisali su tipični simptomi alergijske reakcije na alergen iz hrane, nemojte nipošto ponovno uzimati taj med jer iduća reakcija može biti jača pošto ste sada senzibilizirana za taj određeni sastojak Ajme, puno Vam hvala. Nisam mislila neko vrijeme sigurno opet uzeti, a sad sigurno neću nikada više. Jako sam se uplašila i htjela zvati hitnu, a onda sam mislila da to nije ništa i da mi je glupo sad u ovakvim vremenima gnjaviti ljude. Nadam se da je onda ovo sad prošlo i da mi neće naknadno doći još neka reakcija (možda pišem gluposti, ali zaista se ne razumijem u to). Inače sam alergična na prašinu i na perje, a za ostalo nikada ništa nisam primijetila.
2020 03 31
Ma ništa : ) Baš sam htjela pitati da li ste inače alergični na nešto, da li ste tome skloni, ili je netko u obitelji... inače tijekom života možete postati alergični na stvari na koje do sada niste bili. Alergije iz hrane inače nisu tako opasne (osim na neke jake alergene tipa kikiriki), ali zna biti dosta neugodno, sve ovo što ste opisali + još može osip, svrbež, možete kasnije i proljev imati (da se ne iznenadite). Ako se to sada smirilo ne trebate ići na hitnu, izbjegavajte taj med i možda kada se smiri ova pandemija napravite test na alergene čisto da ubuduće znate što izbjegavati
2020 03 31
> Fraagaria: > Ma ništa : ) Baš sam htjela pitati da li ste inače alergični na nešto, da li ste tome skloni, ili je netko u obitelji... inače tijekom života možete postati alergični na stvari na koje do sada niste bili. Alergije iz hrane inače nisu tako opasne (osim na neke jake alergene tipa kikiriki), ali zna biti dosta neugodno, sve ovo što ste opisali + još može osip, svrbež, možete kasnije i proljev imati (da se ne iznenadite). Ako se to sada smirilo ne trebate ići na hitnu, izbjegavajte taj med i možda kada se smiri ova pandemija napravite test na alergene čisto da ubuduće znate što izbjegavati Da, sklona sam alergijama, ali samo ja u obitelji (jeej). Med (bagremov) inače konzumiram svaki dan pa pretpostavljam da nije od njega, a sad me strah da je. Sad se smirilo, ali sam već dvaput morala na wc (baš mi je neka težina na želucu) pa ne znam je li i to zabrinjavajuće. Sigurno ću nakon ovog svega ići raditi test, a dobro da sam ovdje napisala i saznala ovo. o:)
2020 03 31
> Maja21: > > Fraagaria: > > Ma ništa : ) Baš sam htjela pitati da li ste inače alergični na nešto, da li ste tome skloni, ili je netko u obitelji... inače tijekom života možete postati alergični na stvari na koje do sada niste bili. Alergije iz hrane inače nisu tako opasne (osim na neke jake alergene tipa kikiriki), ali zna biti dosta neugodno, sve ovo što ste opisali + još može osip, svrbež, možete kasnije i proljev imati (da se ne iznenadite). Ako se to sada smirilo ne trebate ići na hitnu, izbjegavajte taj med i možda kada se smiri ova pandemija napravite test na alergene čisto da ubuduće znate što izbjegavati > Da, sklona sam alergijama, ali samo ja u obitelji (jeej). Med (bagremov) inače konzumiram svaki dan pa pretpostavljam da nije od njega, a sad me strah da je. Sad se smirilo, ali sam već dvaput morala na wc (baš mi je neka težina na želucu) pa ne znam je li i to zabrinjavajuće. > Sigurno ću nakon ovog svega ići raditi test, a dobro da sam ovdje napisala i saznala ovo. o:) Nije zabrinjavajuce, to moze potrajati do sutra tako jel, bitno je da nema vise svrbeza u grlu, da nema gusenja, otoka usana, jezika, grla, a s obzirom da je sada vec proslo neko vrijeme nemojte to ni ocekivati, bit ce sve ok 🙂 Ja bih rekla da je u pitanju pelud jer kod alergija cesto nastanu krizne reakcije na slicne alergene, a na prasinu jeste i perje, na te "aerosolne" alergene. Ali svakako napravite test
2020 03 31
> Fraagaria: > > Maja21: > > > Fraagaria: > > > Ma ništa : ) Baš sam htjela pitati da li ste inače alergični na nešto, da li ste tome skloni, ili je netko u obitelji... inače tijekom života možete postati alergični na stvari na koje do sada niste bili. Alergije iz hrane inače nisu tako opasne (osim na neke jake alergene tipa kikiriki), ali zna biti dosta neugodno, sve ovo što ste opisali + još može osip, svrbež, možete kasnije i proljev imati (da se ne iznenadite). Ako se to sada smirilo ne trebate ići na hitnu, izbjegavajte taj med i možda kada se smiri ova pandemija napravite test na alergene čisto da ubuduće znate što izbjegavati > > Da, sklona sam alergijama, ali samo ja u obitelji (jeej). Med (bagremov) inače konzumiram svaki dan pa pretpostavljam da nije od njega, a sad me strah da je. Sad se smirilo, ali sam već dvaput morala na wc (baš mi je neka težina na želucu) pa ne znam je li i to zabrinjavajuće. > > Sigurno ću nakon ovog svega ići raditi test, a dobro da sam ovdje napisala i saznala ovo. o:) > Nije zabrinjavajuce, to moze potrajati do sutra tako jel, bitno je da nema vise svrbeza u grlu, da nema gusenja, otoka usana, jezika, grla, a s obzirom da je sada vec proslo neko vrijeme nemojte to ni ocekivati, bit ce sve ok 🙂 Ja bih rekla da je u pitanju pelud jer kod alergija cesto nastanu krizne reakcije na slicne alergene, a na prasinu jeste i perje, na te "aerosolne" alergene. Ali svakako napravite test Divni ste i sve ste mi divno opisali, do neba hvala! :") :") Svakako ću napraviti test jer moram znati.
2020 03 31
> Maja21: > > Fraagaria: > > > Maja21: > > > > Fraagaria: > > > > Ma ništa : ) Baš sam htjela pitati da li ste inače alergični na nešto, da li ste tome skloni, ili je netko u obitelji... inače tijekom života možete postati alergični na stvari na koje do sada niste bili. Alergije iz hrane inače nisu tako opasne (osim na neke jake alergene tipa kikiriki), ali zna biti dosta neugodno, sve ovo što ste opisali + još može osip, svrbež, možete kasnije i proljev imati (da se ne iznenadite). Ako se to sada smirilo ne trebate ići na hitnu, izbjegavajte taj med i možda kada se smiri ova pandemija napravite test na alergene čisto da ubuduće znate što izbjegavati > > > Da, sklona sam alergijama, ali samo ja u obitelji (jeej). Med (bagremov) inače konzumiram svaki dan pa pretpostavljam da nije od njega, a sad me strah da je. Sad se smirilo, ali sam već dvaput morala na wc (baš mi je neka težina na želucu) pa ne znam je li i to zabrinjavajuće. > > > Sigurno ću nakon ovog svega ići raditi test, a dobro da sam ovdje napisala i saznala ovo. o:) > > Nije zabrinjavajuce, to moze potrajati do sutra tako jel, bitno je da nema vise svrbeza u grlu, da nema gusenja, otoka usana, jezika, grla, a s obzirom da je sada vec proslo neko vrijeme nemojte to ni ocekivati, bit ce sve ok 🙂 Ja bih rekla da je u pitanju pelud jer kod alergija cesto nastanu krizne reakcije na slicne alergene, a na prasinu jeste i perje, na te "aerosolne" alergene. Ali svakako napravite test > Divni ste i sve ste mi divno opisali, do neba hvala! :") :") Svakako ću napraviti test jer moram znati. Ma nema na cemu, drago mi je da sam pomogla 😊
2020 03 31
Hej, po svemu opisanom ne čini mi se kao alergija, prije bi bila intolerancija na neki od sastojka, a možda i reakcija na pelud, a propolis ima taj gorkasto papreni okus, koliko je prošlo od konzunacije vremenski? Da li imaš još kakve druge simptome tipa osip, kakve fleke po koži, svrbež kože, osjećaj da nemaš dovoljno zraka, dok gutaš osjećaš kao zadebljanje u grlu, nadutost? Jer ako su više simptomi vezani za probavu, onda bi mogla biti intolerancija, a za to ne moraš brinuti, neće biti ništa. Ali nikako ne bi više konzumirala to, definitivno otići provjeriti kod doktora, ali naravno dok se cijela situacija smiri 😤
2020 03 31
> andrejama: > Hej, po svemu opisanom ne čini mi se kao alergija, prije bi bila intolerancija na neki od sastojka, a možda i reakcija na pelud, a propolis ima taj gorkasto papreni okus, koliko je prošlo od konzunacije vremenski? Da li imaš još kakve druge simptome tipa osip, kakve fleke po koži, svrbež kože, osjećaj da nemaš dovoljno zraka, dok gutaš osjećaš kao zadebljanje u grlu, nadutost? Jer ako su više simptomi vezani za probavu, onda bi mogla biti intolerancija, a za to ne moraš brinuti, neće biti ništa. Ali nikako ne bi više konzumirala to, definitivno otići provjeriti kod doktora, ali naravno dok se cijela situacija smiri 😤 Pozdrav! :) Oko 6 popodne sam konzumirala to, a reakcije se počela javljati par minuta poslije. Sve navedeno se odvilo u pola sata, s tim da me u želucu grčilo do maloprije. Sad je ok. Imala sam osjećaj da nemam zraka i da mi nešto stoji u grlu pa da ne mogu dovoljno udahnuti, ali nigdje mi nije nešto na tijelu izbilo (nisam se baš ni pregledavala, ali nije na vidljivim dijelovima). Krenulo je s jezikom i grlom pa se kao spuštalo prema dolje i stalo u probavi. Bilo mi je i muka. Nisam uopće pomislila da bi tako nešto moglo biti. Naručila tu mješavinu da si dodatno ojačam imunitet pa za probati nešto novo. Sad kad samo pomislim na to, odmah mi nije dobro. Izišla sam na zrak i mislila da ću se onesvijestiti. Baš prečudno i neugodno, ali se smirilo.
2020 04 01
Do sad bi već onda bilo nekih ozbiljnijih reakcija (naravno ne želim nikakve točne dijagnoze davati, samo smatram da je tako). A problem sa disanjem može biti povezan i strahom/tjeskobom od toga što se nisi nadala reakciji koju će izazvati ta mješavina, tim više sada još kakva je situacija, za otići bilo gdje, a ne na hitnu i ono sto pitanja "što ako" bude ovo, ono. A jel ti jezik natečen, zadebljan? I opet kažem mislim da u ovih 6h bi se već razvili i drugi simptomi, ne bi ostalo to samo na probavi. A jel ti se povraća? A po čemu misliš da moraš ojačati imunitet? Imaš kakvih problema inače sa zdravljem?
2020 04 01
> andrejama: > Do sad bi već onda bilo nekih ozbiljnijih reakcija (naravno ne želim nikakve točne dijagnoze davati, samo smatram da je tako). A problem sa disanjem može biti povezan i strahom/tjeskobom od toga što se nisi nadala reakciji koju će izazvati ta mješavina, tim više sada još kakva je situacija, za otići bilo gdje, a ne na hitnu i ono sto pitanja "što ako" bude ovo, ono. A jel ti jezik natečen, zadebljan? I opet kažem mislim da u ovih 6h bi se već razvili i drugi simptomi, ne bi ostalo to samo na probavi. A jel ti se povraća? > A po čemu misliš da moraš ojačati imunitet? Imaš kakvih problema inače sa zdravljem? Ma ja isto mislim da bi već bilo nešto gore. Da, moguće je da je disanje bilo od straha. Nisam plašljiva inače i osjetljiva nešto, ali ovo me baš šokiralo. Baš sam gledala sad jezik i kao da je malo deblji nego inače, ali ne mogu to stvarno procijeniti. Ako i je, neznatno je. Sad mi je samo još malo tako u trbuhu kao lagana nadutost, ali ni približno kao što je bila. Inače sam zdrava, Bogu hvala. Ali kako je bilo ovo s potresom i kako je vrijeme promjenjivo, nisam baš dobro spavala pa volim tako konzumirati nešto za imunitet. Zapravo smo to kupili da pomognemo opg-ima u ovoj situaciji pa sam sebi lijepo feštu pripremila 🙈😅
2020 04 01
Joj o potresu mi nemoj ni pričat, spavam s jednim oko otvorenim otkad je bio, a još sam vrlo blizu epicentra i još svaki dan podrhtava, evo sad bio još jedan prije 20min, jest nekih 1,2 - 1,5 jačine ali svaki put me stepe 😳😖 Hm da kao hoće čovjek pomoći i sebi i drugima, a na kraju baš tako 🙈 Sad je pitanje ustvari i od koga kupujemo, da li je uopće provjereno, da li je dobar omjer, još proplis i med su više manje sastojci koje (većina) podnosi, ali pelud je ipak ozbiljnija tvar. Uglavnom ne bi ja to više konzumirala i definitivno se posavjetovala sa stručnom i kompetentnom osobom oko svega. A imunitet, ako nemaš nekih problema ne vidim razlog zašto bi trebala još nešto dodatno uzimati. Uostalom med sam po sebi je odličan i dovoljan i smatram kako te neke "ojačane" varijante ipak ne bi trebalo konzumirati samo ovako tipa ili bez dobrog proučavanja što je i kako je, konzultacija ili zaista kod kroničnih stanja.
2020 04 01
1 2