Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Pitanje o povratnoj

Mislim da je opca kultura ovdje u dosta slucajeva stran pojam. Npr. meni jedna vec 7 dana mjeri muza da vidi odgovaraju li mu mjere kosulje, druga pak premjerava sebe vec cca 15 dana, treca je preuzela paket i ni mu ni bu od tad, a kamoli povratna...mogu do u nedogled, ima ih takvih xy. To je stvar odgoja i opce kulture, nakon upita i 100 slika i mjera napisati "hvala, ali ipak ne bih". Ali takvima vise ne odgovaram na upite. Primjetila sam da ih dosta zna ponovno poslati upit za neki drugi artikal, pa se tad ja niti ne trudim odgovorit, dobiju isti ignor koji su i same dale na prethodnom upitu.
2020 10 20
> teehee: > Ne bih se složila s prethodnim komentarom. Naime, kao prodavač povratno ocjenjujem ukupnu suradnju, a ne samo novac na računu. Zbog toga pričekam da kupac preuzme paket i javi se. Tek onda ocjenjujem suradnju. > Zamoliti drugu stranu da ostavi ocjenu nakon suradnje ne smatram žicanjem već podsjećanjem na ispravno i uljuđeno ponašanje. S ovim se slažem. U zadnje vrijeme ne ostavljam povratnu kupcima koji mi ne jave da su preuzeli paket. Kada pošaljem zamolim da jave kada stigne, vodim brigu o paketu dok ne dođe do kupca i smatram da je pristojno javiti da je paket sretno doputovao, ako to ne mogu, ne mogu ni ja ostaviti povratnu. Ostalima ostavljam i svoje nikada ne brišem ako one meni nisu ostavile.
2020 10 20
Hvala vam svima na povratnoj informaciji! Ipak sam odlučila sačekati tjedan dana te ako gospođa ne uzvrati nazad povratnu, brišem i ja svoju. Smatram kako dosta krpičarki misli da ako se gledaš kao kupac, da si manje važan te da ne vide da je i kupac zaslužio nazad povratnu ocjenu, a ne samo prodavač. S tim da stvarno mislim da sam bila korektna - naš je dogovor trajao kratko, pitala sam samo za cijenu Pt, uplatila u roku od 24 sata, javila čim sam otvorila paket i provjerila je li sve u redu, odmah ostavila povratnu, a uz to joj ostavila i višak poštarine za kavu, tako da smatram da sam i ja svoju povratnu zaslužila.
2020 10 21
> dextroza: > Ja svoju npr. ne brišem ako druga strana meni ne ostavi... > Hrpu zanimljivih korisnica/krpica sam našla među povratnim ocjenama korisnica čiji mi se ormari sviđaju - pa računam da tako neke dođu i do mog ormara. > Kad mi se nečija ponuda/stil sviđa, uvijek pronjuškam kroz povratne i nađem korisnice sličnog stila. To je moja “tražilica” > ,:) Da,tako i ja radim. :D
2020 10 21
> nefertiti111: > Mislim da je opca kultura ovdje u dosta slucajeva stran pojam. > Npr. meni jedna vec 7 dana mjeri muza da vidi odgovaraju li mu mjere kosulje, druga pak premjerava sebe vec cca 15 dana, treca je preuzela paket i ni mu ni bu od tad, a kamoli povratna...mogu do u nedogled, ima ih takvih xy. > To je stvar odgoja i opce kulture, nakon upita i 100 slika i mjera napisati "hvala, ali ipak ne bih". > Ali takvima vise ne odgovaram na upite. Primjetila sam da ih dosta zna ponovno poslati upit za neki drugi artikal, pa se tad ja niti ne trudim odgovorit, dobiju isti ignor koji su i same dale na prethodnom upitu. Sad ste me sjetili na jedan moj slučaj koji datira još prije korone :') Sa kupilicom sam se dogovarala valjda u 5 navrata što i kako. Prvo je izabrala 3 narukvice koje sam napravila po njezinom obujmu ruke, i onda se ne javlja...onda se javi nakon mjesec dana sa "evo uplaćujem sutra novac ali jel može izabrati druge narukvice"..ajd ja pristanem (budala) i dogovorimo sve i kažem šaljem nakon vidljive uplate i onda opet ni bu ni be....i tako par puta...Zadnji puta se žena javila sa "uplaćujem danas..." ali nisam ni odgovorila. Mislim da sam dovolno puta bila fer a samo su me navlačili za nos...no dobro.. Svako iskustvo je dobrodošlo i nešto te nauči :)
2020 10 22
Ako nesto kupim ostavim povratnu, ako prodajem ostavim kada i meni kupac. :)
2020 10 22
> cmicmacmo: > > nefertiti111: > > Mislim da je opca kultura ovdje u dosta slucajeva stran pojam. > > Npr. meni jedna vec 7 dana mjeri muza da vidi odgovaraju li mu mjere kosulje, druga pak premjerava sebe vec cca 15 dana, treca je preuzela paket i ni mu ni bu od tad, a kamoli povratna...mogu do u nedogled, ima ih takvih xy. > > To je stvar odgoja i opce kulture, nakon upita i 100 slika i mjera napisati "hvala, ali ipak ne bih". > > Ali takvima vise ne odgovaram na upite. Primjetila sam da ih dosta zna ponovno poslati upit za neki drugi artikal, pa se tad ja niti ne trudim odgovorit, dobiju isti ignor koji su i same dale na prethodnom upitu. > Sad ste me sjetili na jedan moj slučaj koji datira još prije korone :') > Sa kupilicom sam se dogovarala valjda u 5 navrata što i kako. Prvo je izabrala 3 narukvice koje sam napravila po njezinom obujmu ruke, i onda se ne javlja...onda se javi nakon mjesec dana sa "evo uplaćujem sutra novac ali jel može izabrati druge narukvice"..ajd ja pristanem (budala) i dogovorimo sve i kažem šaljem nakon vidljive uplate i onda opet ni bu ni be....i tako par puta...Zadnji puta se žena javila sa "uplaćujem danas..." ali nisam ni odgovorila. Mislim da sam dovolno puta bila fer a samo su me navlačili za nos...no dobro.. > Svako iskustvo je dobrodošlo i nešto te nauči :) Sve ono sta se radi po mjeri ja uopce ne bi niti razmatrala napraviti bez prethodne uplate.
2020 10 22
> nefertiti111: > Sve ono sta se radi po mjeri ja uopce ne bi niti razmatrala napraviti bez prethodne uplate. To je bila važna lekcija koju sam naučila. Od tada tako i radim.
2020 10 22
Prije nisam marila o tome, ali sada kako sam "starija" strasno me nervira nekultura u inboxu, a tako i neuzvracanje pozitivnih. Ukoliko mi se ne uzvrati pozitivna, a imali smo korektnu suradnju - nakon nekoliko dana je obrisem. Jednostavno lako, a cak niti ne trepnem. :)
2020 10 23
Ocekujem povratnu jer je i ja ostavim,i ocekujem isto tako da kupac javi da je artikal stigao, pogotovo kad mi tako i napise: javim se cim mi stigne!i naravno nista,niti se javi niti ostavi povratnu,tako da nakon nekog vremena obrisem svoju povratnu.
2020 10 24
> DariaLa: > Ja sam svoje ocjene prikupila najviše zbog toga što sam darivala i što sam kupovala. Kada sam darivala nisam očekivala ništa zauzvrat, ali sam očito surađivala sa zahvalnim curama koje su mi nakon ostavile povratnu te sam i ja njima. No ovo, kažem, mi se prvi put dogodilo da nisam dobila povratnu nazad unatoč tome što sam napisala da se nadam da će moja biti uzvraćena, a smatram da sam ja bila i više nego fer te da je čak s druge strane hladnije bilo. Recimo, pitala sam koliko je pt, rekla je 22kn za M paket da bi mi kasnije javila da je muž poslao u kuverti. Mene je bilo sramota tražiti devet kuna nazad pa sam joj rekla da si ostavi za kavu na što se ona zahvalila, ali povratna opet više znači.. To baš nije fer od nje. Meni kad se to dogodilo da mi je ipak stalo u manji paket, nudila sam preplaćene novce natrag kupcu. I kad sam slala u veći paket od planiranog, podmirila sam razliku iz svog džepa. Meni je to stvar poštenja. Ona po meni u ovom slučaju nije ni zaslužila povratnu. Također mi se dogodilo da mi je žena nakon pola godine ostavila povratnu, ja i zaboravila na to, ali eto hvala joj. A da sam izbrisala svoju, ne bi se vjerojatno ni ona mene sjetila😉 Imam i ja na desetke suradnji gdje mi nisu uzvratili povratnom, jave da je stiglo, sve ok i ništa. Par svojih sam tako izbrisala jer sam čula kako druge korisnice to rade, ali ove zadnje sam ostavila. Ne želim se spuštati tako nisko kao i one pa ostavim i dalje svoju. Njihov problem, to govori kakve su osobe.
2020 10 25
> nefertiti111: > Mislim da je opca kultura ovdje u dosta slucajeva stran pojam. > Npr. meni jedna vec 7 dana mjeri muza da vidi odgovaraju li mu mjere kosulje, druga pak premjerava sebe vec cca 15 dana, treca je preuzela paket i ni mu ni bu od tad, a kamoli povratna...mogu do u nedogled, ima ih takvih xy. > To je stvar odgoja i opce kulture, nakon upita i 100 slika i mjera napisati "hvala, ali ipak ne bih". > Ali takvima vise ne odgovaram na upite. Primjetila sam da ih dosta zna ponovno poslati upit za neki drugi artikal, pa se tad ja niti ne trudim odgovorit, dobiju isti ignor koji su i same dale na prethodnom upitu. Tako je👏👏Stvar opće kulture i gotovo!
2020 10 25
> DIANNE36: > > DariaLa: > > Ja sam svoje ocjene prikupila najviše zbog toga što sam darivala i što sam kupovala. Kada sam darivala nisam očekivala ništa zauzvrat, ali sam očito surađivala sa zahvalnim curama koje su mi nakon ostavile povratnu te sam i ja njima. No ovo, kažem, mi se prvi put dogodilo da nisam dobila povratnu nazad unatoč tome što sam napisala da se nadam da će moja biti uzvraćena, a smatram da sam ja bila i više nego fer te da je čak s druge strane hladnije bilo. Recimo, pitala sam koliko je pt, rekla je 22kn za M paket da bi mi kasnije javila da je muž poslao u kuverti. Mene je bilo sramota tražiti devet kuna nazad pa sam joj rekla da si ostavi za kavu na što se ona zahvalila, ali povratna opet više znači.. > To baš nije fer od nje. Meni kad se to dogodilo da mi je ipak stalo u manji paket, nudila sam preplaćene novce natrag kupcu. I kad sam slala u veći paket od planiranog, podmirila sam razliku iz svog džepa. Meni je to stvar poštenja. Ona po meni u ovom slučaju nije ni zaslužila povratnu. > Također mi se dogodilo da mi je žena nakon pola godine ostavila povratnu, ja i zaboravila na to, ali eto hvala joj. A da sam izbrisala svoju, ne bi se vjerojatno ni ona mene sjetila😉 > Imam i ja na desetke suradnji gdje mi nisu uzvratili povratnom, jave da je stiglo, sve ok i ništa. Par svojih sam tako izbrisala jer sam čula kako druge korisnice to rade, ali ove zadnje sam ostavila. Ne želim se spuštati tako nisko kao i one pa ostavim i dalje svoju. Njihov problem, to govori kakve su osobe. Da ne bi ispalo, gospođa je ponudila vratiti novce, ali svejedno me bilo sram, pogotovo kako je naglasila "vratim vam nazad 9kn" pa sam mislila da je glupo tražiti 😶 s tim da s druge strane mislim da je mogla i ranije usporediti dimenzije kuverte i M paketa na tisku. Ali znate kako to inače ide, ne želite previše preispitivati krpičarku s puno povratnih za razliku od vas, pogotovo ako su brojke 200+ 😶
2020 10 27
Zašto bi kupac trebao prvi ostaviti povratnu? Kupac uglavnom prvi obavi dio suradnje jer skoro nitko ne šalje robu dok kupac ne plati pri čemu i više riskira, stoga bi bilo u redu kupcu ostaviti povratnu nakon vidljive uplate.
2020 10 27
> sunce777: > Zašto bi kupac trebao prvi ostaviti povratnu? Kupac uglavnom prvi obavi dio suradnje jer skoro nitko ne šalje robu dok kupac ne plati pri čemu i više riskira, stoga bi bilo u redu kupcu ostaviti povratnu nakon vidljive uplate. Stvarno lijepo za vidjeti ovakav komentar!
2020 10 28