Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Trebam vašu pomoć

Moje drage krpičarke, krenula sam da napišem ovu temu već par puta, al nikako da to ispadne kako treba. Znači ovako, iz Siska sam. Zgrada u kojoj sam sredila stan od stropa do poda i gdje sam se uselila s dečkom prije kojih 4 mj, je jako stradala u potresu. Dobili smo crvenu oznaku. Živi smo i zdravi. Hrane, vode i higijenskih potrepština imam, te smo zbrinuti privremeno kod mog tate do nekog boljeg i trajnijeg rjesenja. Srce me moje boli jer smo zadnjih par dana skoro sve naše stvari koje smo trudom i s veseljem skupljali i namještali morali čupati van da spasimo bar nešto. Par dobrih ljudi nam je i pomoglo. Ostalo je još stvari koje ni nećemo moći ni uzeti, a ni uskladištiti. Ponavljam, sretna sam jer je živa glava na ramenima, ali koliko god mi to bilo teško za priznati, ostali smo bez krova nad glavom...bez našeg kutka mira i ljubavi za kojeg smo se toliko borili. Ne zelim milostinju i ne zelim poklanjanje bez nečeg uzvrat. Ja vas molim da ako nađete bilo što kod mene, samo pitajte...smanjit ću cijenu, poklonit ću ako treba. Samo da mi ne stoje te stvari i da se osjećam malo korisno. Uspjela sam uzeti skoro sve sa Krpica sa sobom. U našim područjima već ima jako puno robe i teško je to sad tu donirati a da znam da će u prave ruke. Kome što treba, nek se javi. Ako ima još koja krpičarka u sličnoj situaciji, nek se isto javi. Volim vas sve! <3
2021 01 05
😔 prvenstveno suosjećam s tobom, jer i sama živim pa skoro blizu epicentra gdje je bio naš zagrebački potres, a evo neki dan zadnji pa skoro da mi je i ispred zgrade bio. Kod nas su svaki dan potresi, nisu ni stali od ožujka, a o tome mediji ni ne govore više. A ovo što se kod vas dogodilo, mogu razumjeti samo oni koji su ili to sami prošli ili imaju izrazito razvijen osjećaj za empatiju. Tako da od sveg srca ti želim da bude što kraći period "oporavka" i da nekako uspijete ti i dečko dalje i eto barem imate jedno drugo i najbitnije je da ste kako si i sama rekla izvukli žive glave. ❤
2021 01 05
Draga Daisy, koja inace organiziras darivanja i podizes raspolozenje na ovoj stranici, žao mi je sto vam se sve ovo dogadja. Iskreno svima zelim sto je moguce brži povratak u normalu. Ljudi rade i ulazu u neki solidan zivot jako dugo, a onda se sve srusi u par minuta. Mi kao zajednica, vjerujem mozemo mnogo i zato bi svaka od nas mogla odvojiti kavicu, dvije, i pomoci krpicarki koja je tu od samih pocetaka i njeguje prijateljski duh na stranici ❤ Nadam da ce se krpicarke odazvati i pokupovati cijeli profil! Mnoge koje su htjele pomoci sada imaju dobru priliku sa vrlo malo postenoj dragoj curi uciniti puno😊 I eto me u inboxu!
2021 01 06
Nadam se da ćeš uspjeti izvući nekakvu naknadu od države, proglašeno je stanje katastrofe. Žao mi je što se to dogodilo, nastojat ću pomoći koliko budem u mogućnosti. Spojila si me sa par divnih osoba, sama si mi poklanjala, rado ću uskočiti :")
2021 01 06
Draga Daisy, želim ti da što prije ponovno stvoriš svoju malu oazu mira. Najvažnije je da su oni koje voliš živi i zdravi, jer materijalno dođe i prođe. Teško je riječima opisati strah i nemoćnost u ovakvim situacijama onima koji nisu proživjeli isto ili slično, ali vjerujem da si okružena brižnim ljudima koji će ti pomoći da vratiš onaj divni pozitivni duh koji si uvijek pokazivala na forumu. Vidim i sada da te nije napustio unatoč situaciji koja te je zadesila. Sve se nadomjesti - i tv, i cipele i kuća na kraju krajeva - ali zdravlje i gubitak voljenih, nikada. I ne zaboravi da je noć najtamnija upravo pred zoru :")
2021 01 06
Najbitnije u svemu, da ste svi živi i neozlijeđeni. Iako je ovo jedna velika rana sa ožiljcima, šok, trauma, a zacjeljivanje proces koji će potrajati, ipak na kraju tunela postoji svjetlo uz dobre i humane ljude. Okrenimo se jedni drugima u nevolji, jer i sitnicom činimo dobra djela. Ajmo daisy12345 pomoći. Jedna ili par cura u kompi kupimo po jedan artikl, ispraznimo joj profil i na taj način ćemo joj pomoći pa makar nam to što kupujemo i nije potrebno ili možda je. Neizvjesnost je sveprisutna i ne samo u sisačko - moslavačkoj županiji, nego u cijeloj Hrvatskoj. Danas daisy12345, sutra tko zna, možda netko od nas. daisy12345, sretno ti, želim ti duševni mir, strpljenje, a materijalno će se s vremenom nadoknaditi. Pohvalno da si aktivna, jer vrijeme samo po sebi ne liječi, već i akcija. :")
2021 01 07
> katarinamartina: > Najbitnije u svemu, da ste svi živi i neozlijeđeni. Iako je ovo jedna velika rana sa ožiljcima, šok, trauma, a zacjeljivanje proces koji će potrajati, ipak na kraju tunela postoji svjetlo uz dobre i humane ljude. > Okrenimo se jedni drugima u nevolji, jer i sitnicom činimo dobra djela. > Ajmo daisy12345 pomoći. Jedna ili par cura u kompi kupimo po jedan artikl, ispraznimo joj profil i na taj način ćemo joj pomoći pa makar nam to što kupujemo i nije potrebno ili možda je. > Neizvjesnost je sveprisutna i ne samo u sisačko - moslavačkoj županiji, nego u cijeloj Hrvatskoj. Danas daisy12345, sutra tko zna, možda netko od nas. > daisy12345, sretno ti, želim ti duševni mir, strpljenje, a materijalno će se s vremenom nadoknaditi. Pohvalno da si aktivna, jer vrijeme samo po sebi ne liječi, već i akcija. :") Slažem se,dobro se dobrim vraća🤗
2021 01 07
Cure zlatne ste ❤ Prebrodit ćemo mi sve to. Dosta mi se vas javilo u inbox. Već se skupilo dobrih žena koje su pokazale interes za pomoć djeci pa ću ih nastojati spojiti s obitelji koje su zaista ostale bez ičega. Jedino što treba strpljenja, moramo vidjeti što i kako. Negdje ni statičari nisu prošli, evo i mi ih još čekamo... A ja imam isto jednu ideju, pokušat ću u pogon vratiti svoju kreativnost i početi izrađivati simbolične ukrase i prikupljati za obnovu. Nešto ćemo već smisliti. Samo treba vremena. I da bude mir.
2021 01 08
Pratim temu koliko stignem i ovim putem bih molila sve koje se jave s nekom ponudom da razmisle je li to ok prije nego li se jave. Evo primjer kod mene: dobila sam poruke da ja nešto kupim od stvari koje sam stavila u omiljene, jer su sad sniženja pa mogu dobiti popust itd.. Ne zamjeram nikome, ali sve stvari koje sam stavila u omiljene su još prije potresa i nekoć su bila moja želja. Zaista mi ništa više od toga nije želja i ne treba mi. Dovoljno imam svojih stvari za sebe koje su mi sada nužne. Zbog toga vas molim da sve koje čitate forum, a ne pišete javno da pričekate sa takvim ponudama. Razumijem sve, po cijeloj Hrvatskoj nije bajna situacija, ali mislim da će se sve cure složiti koje su iz mog područja da mi ovdje samo čekamo da se sve smiri i da imamo krov nad glavom i svoj dom. Držite se i čuvajte ❤
2021 01 08
Drži se, sad je najvažnije da ostanemo koliko toliko normalni. Kod nas u Zagrebu se vaš potres jako osjetio i narušio već načete zgrade. Centar je blago rečeno opasan za hodanje. Ja još nisam popravila od prvog, no za sada statički drži pa čekam.... Za razliku od nas vi imate tamo divnih ljudi, gledam gđu. Branku, žena zmaj. Ovdje sa Bandićem Zagreb nestaje šutke.... Evo naručila sam sitnicu, nadam se da će se i druge cure pridružiti.... <3
2021 01 08
> daisy12345: > Moje drage krpičarke, > krenula sam da napišem ovu temu već par puta, al nikako da to ispadne kako treba. > Znači ovako, iz Siska sam. Zgrada u kojoj sam sredila stan od stropa do poda i gdje sam se uselila s dečkom prije kojih 4 mj, je jako stradala u potresu. Dobili smo crvenu oznaku. Živi smo i zdravi. Hrane, vode i higijenskih potrepština imam, te smo zbrinuti privremeno kod mog tate do nekog boljeg i trajnijeg rjesenja. Srce me moje boli jer smo zadnjih par dana skoro sve naše stvari koje smo trudom i s veseljem skupljali i namještali morali čupati van da spasimo bar nešto. Par dobrih ljudi nam je i pomoglo. Ostalo je još stvari koje ni nećemo moći ni uzeti, a ni uskladištiti. > Ponavljam, sretna sam jer je živa glava na ramenima, ali koliko god mi to bilo teško za priznati, ostali smo bez krova nad glavom...bez našeg kutka mira i ljubavi za kojeg smo se toliko borili. > Ne zelim milostinju i ne zelim poklanjanje bez nečeg uzvrat. > Ja vas molim da ako nađete bilo što kod mene, samo pitajte...smanjit ću cijenu, poklonit ću ako treba. Samo da mi ne stoje te stvari i da se osjećam malo korisno. Uspjela sam uzeti skoro sve sa Krpica sa sobom. > U našim područjima već ima jako puno robe i teško je to sad tu donirati a da znam da će u prave ruke. Kome što treba, nek se javi. > Ako ima još koja krpičarka u sličnoj situaciji, nek se isto javi. > Volim vas sve! <3 Podrska iz Siska, nisam ostala bez nicega, mamina zgrada je jako ostecena, prijeti joj propadanje ili urusavanje. Kod mene je. Rado bih Vam kupila nesto od robe, premda je imam i sama puno ovdje na Krpicama, medjutim, ne znam kako ce sve ovo zavrsiti, imamo vrlo male mirovine i moramo paziti na svaku kunu, jer ne koristimo donacije, ipak imamo kakva takva primanja
2021 01 09