Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

alergija na blajh, novonastala

Pozdrav svima, Već sam otprilike godine plava po receptu-blajh s 3% hidrogena i toner, međutim zadnja dva puta sam imala alergijsku reakciju, nakon cca 20min držanja se pojavi izrazit svrbež ruku i dlanova, crvene fleke po vratu. Promijenila sam salon pa ne znam da li ima veze s tim, bojim se ponovno probati jer su djelatnice tamo i same rekle da su nedavno vodile ženu na hitnu i navele poprilično primjera baš na blajh... Ima li tko slična iskustva? Da li bi u tom slučaju pramenovi bili izbor? Bojim se vratiti i u svoju boju sada i staviti išta na vlasište iako se farbam već 20 godina, nikad problema ni sa čim do sada...
2021 06 19
Pozdrav, moguće je da je do vrste hidrogena pogotovo ako se farbate već toliki niz godina (ili je bio "jači" nego inače) Ja sam se primjerice blajhala nebrojeno puta i svaki put je bilo ok (malo pecka, ali prestane kroz par minuta) i jednom sam si skurila vlasište (u friz. salonu) kod frizerke koja me farba godinama, znam da koristi jedan te isti brend već dugi niz godina. Tako da ko će ga znati :) Isto tako je moguće da ste naknadno razvili alergiju. Probajte s pramenovima jedno vrijeme pa probajte s blajhom ponovo pa ćete vidjeti najbolje sami, bojim se da nema nekog univerzalnog odgovora. lp
2021 06 20
Iako se alergija moze pojaviti odjednom tj. mozemo koristiti neki proizvod dugo vremena i tek onda razviti alergiju na njega ili neki od njegovih sastojaka. U ovom vasem slucaju ja bi prvo pomslila da ima veze s promjenom salona ako su vam tek tada pocele alergije, a malo mi i zabrinjavajuce zvuci to da su djelatnice rekla da imaju jako puno slucajeva alergija na blajh. Mozda koriste drugu marku hidrogene i blajha koji ima neki sastojak koji vam ne odgovara, ali cudno mi je da ne promijene marku blajha ako su navele da jako puno ljudi ima reakcije na blajh koji koriste. Probajte ih pitati koju marku koriste da ubuduce znate da ju izbjegavate i da ju mozete usporediti sa prijasnjim blajhom koji ste koristili.
2021 06 20
Ranije sam se blajhala u Keune salonu, a nekoliko puta i u Kevin Murphy, međutim kako sam preselila u drugi grad išla sam na preporuku u ovaj koji koristi Schwarzkoph. Inače znam da se alergije obično razviju na tamne boje (ppd), za blajh sam obično čula da budu lokalne reakcije tipa skurenog vlasišta. To nemam jer mi stave skalp protector ili ja sama prije blajha stavim malo nekog ulja i to bude ok, ali ovo sada nije bilo ni peckanje već osjećaj nekog pulsiranja u glavi, fleke po vratu, svrbež dlanova i tijela..baš je alergija... I meni je to zvučalo zabrinjavajuće posebno kad su pričale da su jednu ženu vozile na hitnu, koja isto do tada ništa nije imala...a nisam čula po salonima da baš bude često tih reakcija. Imam dvije opcije sada, ili pramenove ili pokušati u salonu koji koristi drugi brend, tu sam jako neodlučna još sama sa sobom
2021 06 20
Možda napraviti test na boju prije korištenja? Stavi se na mali komadić kože iza uha i promatra ima li reakcije
2021 06 20
I to je dobra ideja, mogla bih u drugom salonu pitati da mi stave pa da vidimo na neki drugi brend, a ako i tada bude reakcije prijeći na guste pramenove..ja imam kratki bob pa nemam ni puno prostora za nekakva velika nijansiranja, balayage i sl., i bit će vrlo ružno trpiti izrast 3mj. do prvih pramenova kada je kosa ispod uha...ali zdravlje je ipak No.1. Možda izrast malo ublažiti preljevom u međuvremenu.. Imam osjećaj da prije nije bilo toliko tih alergijskih reakcija na kozmetiku općenito
2021 06 20
> embrace: > Možda napraviti test na boju prije korištenja? Stavi se na mali komadić kože iza uha i promatra ima li reakcije Slazem se, obavezno prvo testirajte na malom komadicu koze.
2021 06 20
> Fraagaria: > Ranije sam se blajhala u Keune salonu, a nekoliko puta i u Kevin Murphy, međutim kako sam preselila u drugi grad išla sam na preporuku u ovaj koji koristi Schwarzkoph. Inače znam da se alergije obično razviju na tamne boje (ppd), za blajh sam obično čula da budu lokalne reakcije tipa skurenog vlasišta. To nemam jer mi stave skalp protector ili ja sama prije blajha stavim malo nekog ulja i to bude ok, ali ovo sada nije bilo ni peckanje već osjećaj nekog pulsiranja u glavi, fleke po vratu, svrbež dlanova i tijela..baš je alergija... > I meni je to zvučalo zabrinjavajuće posebno kad su pričale da su jednu ženu vozile na hitnu, koja isto do tada ništa nije imala...a nisam čula po salonima da baš bude često tih reakcija. > Imam dvije opcije sada, ili pramenove ili pokušati u salonu koji koristi drugi brend, tu sam jako neodlučna još sama sa sobom Ne znam, ja isto rijetko kad cujem da je bas jedan salon imao toliko slucajeva alergije na blajh i sl.
2021 06 20
Čitam upravo da su ucestale alergijske reakcije na proizvode za farbanje kose nakon preboljenog covida kao i primanja cjepiva, stoga u UK preporuka da se ne farba kosu bar 14 dana nakon cijepljenja. Pa eto, mozda korisna info na ovoj temi.
2021 06 22
Ima li informacija koliko bi dugo to stanje potrajalo? Cijepila sam se drugom dozom prije 2mj...taman se poklapa jer je prva reakcija nastala tad...a dobila sam i alergijski rinitis...pomislila sam da nije nešto s mojim imunitetom, ali cijeli život sam toliko nesklona alergijama, mogu jesti ambroziju i blato s poda nikad ništa mi bilo nije, karikiram, ali ovo je za mene bio šok...
2021 06 23
Nisam nasla taj podatak 😔 samo preporuku iz UK da se ne dolazi na farbanje bar 2tj nakom druge doze zbog velikog broja al.reakcija kod zena koje ih dotada nisu imale. Ipak zvuci kao nesto sto je privremena pojava.. Nadam se da ce ti proci, svakako pred iduci pokusaj napravi test!
2021 06 24