Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Bojanje kose POMOC!

Nikad se dosad nisam bojala zato i zelim pokusat sama bez blajha da ne unistim kosu, ne ocekujem ni ja rezultst bog zna sto ali da mi promijeni boju i pritom da dobro izgleda! hvala Vam!> Krpice62: > Puno znaci da li je trenutna boja kose prirodna ili bojana, puno lakse se dobije zeljena boja kad je kosa prirodna, odnosno kad nema prethodnog vaseg izrasta, srednji dio boje koji je najteze skinuti i ostecenih vrhova, bitno je isto tako kako nanosite boju na kosu, komplikacije dolaze kod bojane kose kada dolazi do skidanja boje i odnosno kada zelite u svijetlije, tad je bitan taj redosljed nanosenja boje na kosu, nikako eksperimentirati plavom bojom jer sigurno necete dobiti zeljeni ucinak, nego sarenilo(ukoliko je bojana) najbolje bi bilo da odete na konzultacije do frizerskog salona te vam frizer uzivo vidit boju te popricate s njim o vasim zeljama i on vam kaze sto bi vam bilo najbolje. 😊
2021 12 28
Ne nisam se nikako bojala do sad. Vjerojatno sve ovisi do kose ako ste vi iz crne uspjeli dobiti plavu, hvala dali ste mi malo nade! 😂> Lela277: > > andelaagr28: > > Pozdrav, ovo je moja boja kose. Zelim preci u svijetlo smedu, kod kuce pa razmisljam kupiti blonde 8 ili slicnu boju Loreal excellence u nadi da je posvijetli. Mislite li da ce biti okej, da cu uspjeti posvjetliti ili pak da ce mi mozda kosa zapravo biti dosta plava (sto nikako ne zelim!) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ac38c8dc66f3000bc1775fa1546fc04.jpg) > Ja sam iz crne dobila plavu od drugog puta.Ne žutu već bas plavu.Sve ovisi kakva vam je kosa.Da li sada imate prirodnu boju ili ste bojali nedavno i s kojom bojom?Da posvjetlit ćete s tom bojom.Njihove boje barem meni su odlične i posvjetle puno.Ali imajte na umu ako je prirodna kosa nije bojana da bi rezultat mogao biti drukčiji događa se da uopće ne posvjetli dok na bojanoj kosi zna biti svjetlija nijansa.Uzmite tu boju koju ste naveli
2021 12 28
Hvala Vam, najvjerojatnije cu se i obratiti frizerki 😊> ZeaZia: > Ako je vasa kosa prirodna i nikada bojana dobiti ce te svjetliju nijansu ali vjerovatno sa narancastim tonom. To sigurno ne zelite, zato je bitan frizer da vam preljevom ubije taj ruzni ton. > A ako vam je kosa vec prije bojana vjerovatno necete dobiti nista posebno.. Samo ce izrast izaci svijetliji a ostatak kose netaknut. Savjet: frizer :-)
2021 12 28
> ZeaZia: > Ako je vasa kosa prirodna i nikada bojana dobiti ce te svjetliju nijansu ali vjerovatno sa narancastim tonom. To sigurno ne zelite, zato je bitan frizer da vam preljevom ubije taj ruzni ton. > A ako vam je kosa vec prije bojana vjerovatno necete dobiti nista posebno.. Samo ce izrast izaci svijetliji a ostatak kose netaknut. Savjet: frizer :-) Upravo tako🤝
2021 12 29
> andelaagr28: > Nikad se dosad nisam bojala zato i zelim pokusat sama bez blajha da ne unistim kosu, ne ocekujem ni ja rezultst bog zna sto ali da mi promijeni boju i pritom da dobro izgleda! hvala Vam!> Krpice62: > > Puno znaci da li je trenutna boja kose prirodna ili bojana, puno lakse se dobije zeljena boja kad je kosa prirodna, odnosno kad nema prethodnog vaseg izrasta, srednji dio boje koji je najteze skinuti i ostecenih vrhova, bitno je isto tako kako nanosite boju na kosu, komplikacije dolaze kod bojane kose kada dolazi do skidanja boje i odnosno kada zelite u svijetlije, tad je bitan taj redosljed nanosenja boje na kosu, nikako eksperimentirati plavom bojom jer sigurno necete dobiti zeljeni ucinak, nego sarenilo(ukoliko je bojana) najbolje bi bilo da odete na konzultacije do frizerskog salona te vam frizer uzivo vidit boju te popricate s njim o vasim zeljama i on vam kaze sto bi vam bilo najbolje. 😊 Za malo svjetliju boju od vase na prirodnu boju kose nije potreban blajh, blajh se u vecini slucajeva koristi na bojanoj tamnoj kosi za skidanje boje kada se prelazi u svjetliju nijansu tako da bez brige, ima jako dobrih boja.. bitna je i kosa kakva je da li je porozna odnosno brzo upija boju ili taj proces ide sporo, dobro bi bilo da se prati kako boja reagira na vasu kosu te kako prima boju(frizer to radi), opet kazem bitan je dobar frizer i najbolje da vidite s njim uzivo.. Sretno i slikajte 🤗
2021 12 29
Pozdrav, ja sam iz tamnosmedje dosla u platinastu plavusu bez frizera, doma sama farbala. Al taj proces je trajao godinu dana. Meni je super bila farba palette 219 ash blonde, Loreal mi je bio prejak. Na tu duzinu uzmi 2,3 farbe i ne ocekuj da ce previse posvijetliti, ali ces dobiti 1,5 ili 2 nijanse svijetliju prvi put. Tako da sve se moze, ali se moras igrati i bit strpljiva da dodjes do toga sto zelis :) > andelaagr28: > Pozdrav, ovo je moja boja kose. Zelim preci u svijetlo smedu, kod kuce pa razmisljam kupiti blonde 8 ili slicnu boju Loreal excellence u nadi da je posvijetli. Mislite li da ce biti okej, da cu uspjeti posvjetliti ili pak da ce mi mozda kosa zapravo biti dosta plava (sto nikako ne zelim!) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ac38c8dc66f3000bc1775fa1546fc04.jpg)
2021 12 29
> Aaandreaaa: > Pozdrav, ja sam iz tamnosmedje dosla u platinastu plavusu bez frizera, doma sama farbala. Al taj proces je trajao godinu dana. > Meni je super bila farba palette 219 ash blonde, Loreal mi je bio prejak. > Na tu duzinu uzmi 2,3 farbe i ne ocekuj da ce previse posvijetliti, ali ces dobiti 1,5 ili 2 nijanse svijetliju prvi put. Tako da sve se moze, ali se moras igrati i bit strpljiva da dodjes do toga sto zelis :) > > andelaagr28: > > Pozdrav, ovo je moja boja kose. Zelim preci u svijetlo smedu, kod kuce pa razmisljam kupiti blonde 8 ili slicnu boju Loreal excellence u nadi da je posvijetli. Mislite li da ce biti okej, da cu uspjeti posvjetliti ili pak da ce mi mozda kosa zapravo biti dosta plava (sto nikako ne zelim!) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ac38c8dc66f3000bc1775fa1546fc04.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/6ff7c934acb318220b3cf097f097acdc.jpg) Ovo je palette 219 bez blajha... napominjem da sam bila tamnija od tebe nijansu i da je ovo doslo nakon godinu dana... tako da sve se moze :)
2021 12 29
Baš mi je lijepa boja. :D :D :D
2021 12 29
Radila sam istu stvar i ispala narancasta pa vam savjetujem da porazgovarate s frizerom.☺️
2021 12 29
> Krpice62: > > andelaagr28: > > Nikad se dosad nisam bojala zato i zelim pokusat sama bez blajha da ne unistim kosu, ne ocekujem ni ja rezultst bog zna sto ali da mi promijeni boju i pritom da dobro izgleda! hvala Vam!> Krpice62: > > > Puno znaci da li je trenutna boja kose prirodna ili bojana, puno lakse se dobije zeljena boja kad je kosa prirodna, odnosno kad nema prethodnog vaseg izrasta, srednji dio boje koji je najteze skinuti i ostecenih vrhova, bitno je isto tako kako nanosite boju na kosu, komplikacije dolaze kod bojane kose kada dolazi do skidanja boje i odnosno kada zelite u svijetlije, tad je bitan taj redosljed nanosenja boje na kosu, nikako eksperimentirati plavom bojom jer sigurno necete dobiti zeljeni ucinak, nego sarenilo(ukoliko je bojana) najbolje bi bilo da odete na konzultacije do frizerskog salona te vam frizer uzivo vidit boju te popricate s njim o vasim zeljama i on vam kaze sto bi vam bilo najbolje. 😊 > Za malo svjetliju boju od vase na prirodnu boju kose nije potreban blajh, blajh se u vecini slucajeva koristi na bojanoj tamnoj kosi za skidanje boje kada se prelazi u svjetliju nijansu tako da bez brige, ima jako dobrih boja.. bitna je i kosa kakva je da li je porozna odnosno brzo upija boju ili taj proces ide sporo, dobro bi bilo da se prati kako boja reagira na vasu kosu te kako prima boju(frizer to radi), opet kazem bitan je dobar frizer i najbolje da vidite s njim uzivo.. Sretno i slikajte 🤗 Hvala Vam!
2021 12 30
> Aaandreaaa: > > Aaandreaaa: > > Pozdrav, ja sam iz tamnosmedje dosla u platinastu plavusu bez frizera, doma sama farbala. Al taj proces je trajao godinu dana. > > Meni je super bila farba palette 219 ash blonde, Loreal mi je bio prejak. > > Na tu duzinu uzmi 2,3 farbe i ne ocekuj da ce previse posvijetliti, ali ces dobiti 1,5 ili 2 nijanse svijetliju prvi put. Tako da sve se moze, ali se moras igrati i bit strpljiva da dodjes do toga sto zelis :) > > > andelaagr28: > > > Pozdrav, ovo je moja boja kose. Zelim preci u svijetlo smedu, kod kuce pa razmisljam kupiti blonde 8 ili slicnu boju Loreal excellence u nadi da je posvijetli. Mislite li da ce biti okej, da cu uspjeti posvjetliti ili pak da ce mi mozda kosa zapravo biti dosta plava (sto nikako ne zelim!) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ac38c8dc66f3000bc1775fa1546fc04.jpg) > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/6ff7c934acb318220b3cf097f097acdc.jpg) > Ovo je palette 219 bez blajha... napominjem da sam bila tamnija od tebe nijansu i da je ovo doslo nakon godinu dana... tako da sve se moze :) Joj hvala Vam, kosa Vam izgleda super :)
2021 12 30
> andelaagr28: > Pozdrav, ovo je moja boja kose. Zelim preci u svijetlo smedu, kod kuce pa razmisljam kupiti blonde 8 ili slicnu boju Loreal excellence u nadi da je posvijetli. Mislite li da ce biti okej, da cu uspjeti posvjetliti ili pak da ce mi mozda kosa zapravo biti dosta plava (sto nikako ne zelim!) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ac38c8dc66f3000bc1775fa1546fc04.jpg) Blajh je najbrza opcija za izvuci zeljenu boju, ali isto tako najstetnija za kosu. Mozda je najbolje da se konzultirate s nekim profesionalnim frizerom. Dosta salona nudi opciju besplatnih konzultacija, pa mozda tako mozete izvuci neke korisne savjete. Preporucam da se ipak u farbanje ne upustate sami, jer ako se zeznete i ne dobijete zeljeni rezultat, trebat ce vremena da vratite kosu u prvobitno stanje. Meni je frizerka (inace imam tamnu/skoro crnu farbanu kosu) izvukla svijetlije pramenove hidrogenom, pa na to farbu. U svakom slucaju morate prvo koristit neki preparat za skidanje boje i obavezno zastiti kosu farbom ili preljevom. Preljev je i preporuceno stavljati svakih par mjeseci da bi se obnovila boja. Meni je objasnjeno kako koristeci blajh, hidrogen i sl preparate otvaraju vlas, a da bi ju zastitili od pucanja mora se staviti boja za kosu ili preljev. Inace dobijete onaj ruzan efekt suhe i popucale kose. Nisam stručnjak, pa opet kazem najbolje se posavjetovati sa nekim kome je to profesija.
2022 01 07
1 2