Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Obilno krvarenje

Drage žene, molim pomoć za savjet Naime svekrva je blizu 50 godina i vec godinu i pol ima obilna krvarenja u ciklusu i nakon njega prode tjedan, do dva opet sve ispocetka. Moram napomenuti da je to stvarno jako obilno, nekad kad joj krene mora otic na toalet jer ulozak to ne moze upiti… Ne zeli ici na pregled ginekologu niti na hitnu. Stalno govori kako se lose osjeca zbog toga(a mislio tko nebi, kad toliko krv izgubis)… Drzi se te price da je to normalno jer ulazi u promjenu i da je to sasvim uredu. No, meni se cini da nije. Ja sam cura od 26 godina, ali znam iz prica zena da to nije dobro takva krvarenja imati… Pozvati hitnu pa mozda vidi da je to zid gdje nema kuda ili nesto drugo? Hvala unaprijed 🥺
2022 01 11
Ne vjerujem da ce vam hitna htjeti pomoci za tako nesto jer ne zvuci ko hitno stanje. Naravno da treba posjetiti ginekologa ili kad joj stvarno bude lose odvezite ju na hitnu, ali ako se ponavlja mjesecima nema sto cekati nego ici svom doktoru. Ne znam zasto "starije" zene imaju averziju prema ginekologu, valjda i dalje onaj nametnuti sram i da se sve prica potiho... Objasnite joj da moze biti puno gore od menopauze, mozda ima neke promjene na maternici, svakako ne treba samo trpiti
2022 01 11
Da, ja stvarno u par navrata nisam mogla vjerovati da je to konstantno. Mislim da je bilo jedno mjesec ili dva u tom periodu od 1,5 godinu da se smirilo. E to mi je van pameti svake, pogotovo za zene koji su imale porod! Znaci u radaoni je bilo xx puta vise ljudi nego sta ce je klasicnom gin pregledu. I ceg te onda sram, al mislim da tu prevladava strah u ovoj situaciji… Probat cu jos veceras nekako pokusat joj otvoriti oci, nadam se da ce uroditi plodom.😏
2022 01 11
Mozda joj manjka zeljeza?
2022 01 11
Može bit da ima miom u maternici. On uzrokuje jaka krvarenja... ja sam ga imala i krvarenje je bilo toliko obilno da sam kupovala one uloške za inkontinenciju/pelene 🙈 Neke dane se nisam mogla ni ustat iz kreveta. Ugl svkakao je važno da ode doktoru jer može iskrvarit Ja sam bila završila na hitnoj zbog jako loše krvne slike, nisam mogla stajat i bila sam bijela ko duh! Poslali su me na hematologiju, na injekcije željeza a kasnije sam pila željezo u tabletama. Na kraju su mi izvadili miom i nema krvarenja više 😊 Ne mora bit da je to al eto, prepoznala sam se u opisu. Svakako toliko obilno krvarenje nije normalno
2022 01 11
Pokušajte ju makar nagovorit da ode vadit krv i da vidi stanje željeza i hemoglobin... Ako je to loše onda će ju već dr opće prakse poslat di treba
2022 01 11
> ProdajaOdjece7: > Mozda joj manjka zeljeza? Definitivno no to nije uzrok krvarenja vec posljedica
2022 01 12
> NinaZg123: > Drage žene, molim pomoć za savjet > Naime svekrva je blizu 50 godina i vec godinu i pol ima obilna krvarenja u ciklusu i nakon njega prode tjedan, do dva opet sve ispocetka. Moram napomenuti da je to stvarno jako obilno, nekad kad joj krene mora otic na toalet jer ulozak to ne moze upiti… > Ne zeli ici na pregled ginekologu niti na hitnu. > Stalno govori kako se lose osjeca zbog toga(a mislio tko nebi, kad toliko krv izgubis)… > Drzi se te price da je to normalno jer ulazi u promjenu i da je to sasvim uredu. No, meni se cini da nije. Ja sam cura od 26 godina, ali znam iz prica zena da to nije dobro takva krvarenja imati… > Pozvati hitnu pa mozda vidi da je to zid gdje nema kuda ili nesto drugo? > Hvala unaprijed 🥺 Neka ode hitno na pregled.Moja mama je imala miome i isto joj se dogadalo.Ne nije normalno da se to dogada i jos velite da joj je lose.Recite joj da ima i zenskih ginekologa ako joj je nelagodno mozda joj bude lakse otici na pregled jer moze biti i da se srami.A vama svaka cast sto brinete i zelite pomoci.Sretno
2022 01 12
Mora na kiretažu.
2022 01 12
Isto sam prolazila u menopauzi i nadala se da će to proći i primisli da to tako mora biti ali ne, svakako mora ginekologu, ni ja se nisam dala liječniku i onda sam završila sa takvim odljevom da sam jedva preživjela i 10-tak dana u bolnici, sve mi je bilo neugodno kad mi je liječnik rekao što sam čekala da se tako ponašaju oni koji su odustali od sebe, iako sam čitala dosta i vidjela svakojakih situacija, ali sam htjela to nekako sama riješiti., da nedođe u neko loše jako loše stanje potrudite se da pod hitno ode ginekologu da se ne dogodi nešto ozbiljno i kod mene su minute bile u pitanju. SRETNO I ODMAH LIJEČNIKU.
2022 01 16