Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Preporučena pošiljka: kutija?

Pozdrav, može li preporučena pošiljka preko Hp-a biti kutija ili će mi je automatski računati kao paket? Čitala sam o dopuštenim dimenzijama i težini na njihovoj stranici, ali postoje velika preklapanja između paketa i preporučene pošiljke. Npr. paket može biti skroz malih dimenzija i lagan, dok preporučena pošiljka ide do 2 kg i može biti dosta velika. Ne znam o čemu onda ovisi pod što će je voditi. Dosad sam preporučeno slala samo u kovertama, pa se bojim da ako donesem nešto u kutiji (cipele su u pitanju) da će to automatski gledati kao paket. Kakva su vaša iskustva?
2022 04 25
moze biti kutija. ja sam i obicno slala u kutijama bez problema
2022 04 25
Ovisi o osobi na šalteru.
2022 04 25
> VeraM36: > Ovisi o osobi na šalteru. Ovo definitivno !!!
2022 04 25
> Islandili: > Pozdrav, može li preporučena pošiljka preko Hp-a biti kutija ili će mi je automatski računati kao paket? > Čitala sam o dopuštenim dimenzijama i težini na njihovoj stranici, ali postoje velika preklapanja između paketa i preporučene pošiljke. Npr. paket može biti skroz malih dimenzija i lagan, dok preporučena pošiljka ide do 2 kg i može biti dosta velika. Ne znam o čemu onda ovisi pod što će je voditi. Dosad sam preporučeno slala samo u kovertama, pa se bojim da ako donesem nešto u kutiji (cipele su u pitanju) da će to automatski gledati kao paket. > Kakva su vaša iskustva?
2022 04 25
Moze sve do 2 kg , i treba pravilno adresirati kao pismo , naprijed primaoc a iza posiljatelj, i na listicu naznacit preporucena posiljka . Sta se tice djelatnika moze biti da nece htjeti ali vi se pozovite na pravilnik , ili voditelja pa ce vam morat odobriti,lp
2022 04 25
Može biti kutija, često šaljem tako :")
2022 04 25
> Novekrpice1001: > > VeraM36: > > Ovisi o osobi na šalteru. > Ovo definitivno !!! Potpisujem.
2022 04 25
https:// www.posta.hr/dimenzije-i-masa-pismovnih-posiljaka/131 "Pisma, prioritetna pisma, preporučene i vrijednosne pošiljke mogu biti mase do najviše 2 kilograma te dimenzija najmanje 9x14 cm. Zbroj dužine, širine i visine pisma može iznositi do 90 cm s tim da najveća dužina svake pojedinačne stranice može biti do 60 cm." Nisam naišla na problem slanja preporuke u kutiji ni u jednoj pošti iz koje šaljem, ali frendica ima velikih problema sa time. Jednostavno ne daju, a ona nije borbena. Spremam se već neko vrijeme u njenu poštu poslati preporuku, da vidim kako će me se riješiti :') :') Lijepo piše na njihovoj stranici i pravilniku što se gleda; dimenzije, težina. Bilo je pokušaja da se samo papirnato može slati kao preporuka, ali nije im prošlo. U tom periodu je čak rečeno da se neće ni puc koverta prihvaćati pod preporuku ,:) Samo oštro i ako ne daju, tražiti voditelja poslovnice, slati mailove, tražiti očitovanje...
2022 04 26