Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Kako se snaci u Zagrebu

Moj dobri prijatelj mi je jučer rekao pa nisi u Holivud 😅Prije dva dana sam došla u Zg,živim 5 min od city centra e,uspjela sam se danas čak i izgubiti 🙈Onaj tko izmisli navigaciju treba mu spomenik podignuti 😀 Pa cure kako se snaći u Zg?Mislim da ima dosta vas koje ste se u nekom periodu života preselile u grad,pa bih voljela čuti iskustva? Kako da si olakšam život?😀
2022 11 21
Google maps je sve...kojim putem, koji tramvaj i bus, samo to vam treba :) Kasnije naučite napamet
2022 11 21
Google maps je spas. Čak je povezan sa zet-om pa pokaze koje linije idu gdje. Bez toga se ne bih nigdje snalazila. Iako sam se ja preselila u Zg kad nije bilo smartphona pa je bilo malo teže, ali uz kartu sam se snašla. Ali da sjednem u auto ne bih znala gdje idem bez navigacije
2022 11 22
Maps je sve! S kartom idem i po gradovima i na izlete, nikad me ne iznevjeri :")
2022 11 22
Ja sam rođena u zagrebu, pa bi se sigurno izgubila oko city centra jer neznam ni gdje je, neki kvartovi su mi drugi kontinent😂😂😂 Moj savjet je lijepo biciklom upoznavati zagreb, nikak s autom. Ja nisam vozač i na biciklu idem kam god trebam, po kiši i po snjegu, cak i pješice ak nemrem biciklom, brze je od javnog prevoza.
2022 11 22
> Nitospitos: > Ja sam rođena u zagrebu, pa bi se sigurno izgubila oko city centra jer neznam ni gdje je, neki kvartovi su mi drugi kontinent😂😂😂 > Moj savjet je lijepo biciklom upoznavati zagreb, nikak s autom. Ja nisam vozač i na biciklu idem kam god trebam, po kiši i po snjegu, cak i pješice ak nemrem biciklom, brze je od javnog prevoza. I ja tako.. :)
2022 11 22
> PigmyPuff: > Google maps je sve...kojim putem, koji tramvaj i bus, samo to vam treba :) Kasnije naučite napamet Nemojte samo napravit moju gresku pa uci u dobar tramvaj, ali koji ide u pogresnom smjeru 😂
2022 11 22
> Nitospitos: > Ja sam rođena u zagrebu, pa bi se sigurno izgubila oko city centra jer neznam ni gdje je, neki kvartovi su mi drugi kontinent😂😂😂 > Moj savjet je lijepo biciklom upoznavati zagreb, nikak s autom. Ja nisam vozač i na biciklu idem kam god trebam, po kiši i po snjegu, cak i pješice ak nemrem biciklom, brze je od javnog prevoza. Sad mi je malo lakše😂😂😂. Mislila sam da mi Dalmatinci imamo problem kad dođemo sa "sela" 🤣, Split mi je kao selo u odnosu na Zagreb, znam mu svaku bužu. A kad dođem u Zg, adio pameti sa snalaženjem, pogotovo ako nema sunca, tek onda izgubljena u vremenu i prostoru🤣 Obavezan google maps, ništa bez njega
2022 11 22
E , baš ste me sve odreda nasmijale do suza 😂😂😂 Ova uđe u pravi tramvaj... Zagreb ima puno tih kvartova na zapadu, na istoku i još se prosirio prema tim soping centrima, covjek se fakat izgubi dok ne stekne predodžbu a, tek labirint zvan tresnjevka, jaooo, te kose uličice.
2022 11 22
Yes, google maps, ali uz mogućnost da može krepat u svakom trenu i ostat bez energije/života. Dobro je znati logiku grada, ona se vidi i na kartama grada gdje su različitim bojama označene sve tramvajske linije. Tu se vidi kako su povezani novi i stari dio Zagreba, kuda presjeca Sava i gdje su glavni mostovi. Ja prva 3 mjeseca života u Zagrebu nisam kužila da iz novog u Stari dio mogu doći bez obzira na koju stranu krenula, išla sam na Držićevu, a mogla sam i preko Savskog mosta. Samo polako. Prema velikim svjetskim gradovima Zg je teška selendra s Ilicom, Savskom i Jelačić placem.
2022 11 22
> Nitospitos: > Ja sam rođena u zagrebu, pa bi se sigurno izgubila oko city centra jer neznam ni gdje je, neki kvartovi su mi drugi kontinent😂😂😂 > Moj savjet je lijepo biciklom upoznavati zagreb, nikak s autom. Ja nisam vozač i na biciklu idem kam god trebam, po kiši i po snjegu, cak i pješice ak nemrem biciklom, brze je od javnog prevoza. je, bicikl je odličan ali treba baš biti oprezan, nema baš staza biciklističkih koliko bi trebalo i ako želiš uopće negdje doći nužno je prekršiti neko pravilo, voziti se u krivom smjeru i gurati s pješacima po njihovom teritoriju....evo zadnja moja vožnja...čovjek pješak urla na mene da sam u krivom smjeru a druga strana ceste skroz raskopana, promet preusmjeren....
2022 11 22
Ja sam uvjek spremna na luđake i agresivne koji samo čekaju kog će spi*karat ili stuć, tak da ja polako i mičem se svakom s puta, biciklisti su u biti najgori, jure, misle da je cesta njihova i da vladaju neka njihova pravila, još dobiješ batina nakon kaj te sruše i pregaze. Ali, nećemo sada dojdeke plašiti😂😂, ja volim zagreb kolko god je zapravo odvratan i smrdljiv, svatko voli ono gdje je odrastao , ne?! A, sto se tiče save, ja sam iz utrina i takoreći za 5 minuta u gradu, super je povezanost AKO NE VOZIŠ AUTO!!!
2022 11 22
> Nitospitos: > Ja sam uvjek spremna na luđake i agresivne koji samo čekaju kog će spi*karat ili stuć, tak da ja polako i mičem se svakom s puta, biciklisti su u biti najgori, jure, misle da je cesta njihova i da vladaju neka njihova pravila, još dobiješ batina nakon kaj te sruše i pregaze. Ali, nećemo sada dojdeke plašiti😂😂, ja volim zagreb kolko god je zapravo odvratan i smrdljiv, svatko voli ono gdje je odrastao , ne?! > A, sto se tiče save, ja sam iz utrina i takoreći za 5 minuta u gradu, super je povezanost AKO NE VOZIŠ AUTO!!! bravo, i ja tako... polako pa šta bude, prije sam jurila no kad imaš par skoro "udesa" onda malo prikočiš.... no držimo se teme.... je, lip je Zagreb, a istovremeno i smrdljiv, ima ona druga tema gdje je korisnica odselila usred mojih planova o seljenju...mislim da nakon par mjeseci života u Zagrebu ili bilo kojem drugom gradu stekneš neki "unutarnji sat" koji kopča u kojem smjeru trebaš ići. Imala sam par orijentira u smislu visokih zgrada kad sam ovdje doselila ko mali seljo-beljo kad nije bilo navigacija. Najviše će mi iz Zg faliti trgovački centri. Ne biste vjerovali, to je tako. Da u svakom trenutku u svakom kvartu mogu nešto kupiti i strpati u torbu. Jer ono malo vremena koje provodim na moru je živi urnebes. Ljeti ne možeš doć na red od turista, a zimi ničeg nema zbog... (dopuni sam...)
2022 11 23
Da, moju sister su jednom pregazili, par puta je sama pala... Ma, snađe se svatko svugdje, jedino kaj te posao i stan drze na ta dva mjesta, drugdje se ne snalaziš jer nemas potrebu ići na druge krajeve grada. Meni bas ti trgovački centri nikad nisu sjeli, nevolim ih, i bebi mi falili, al kuzim da je ljudima to praktično
2022 11 23
Meni su praktični, odem na 2 sata, kupim sve na jednom mjestu, ne moram obilaziti nikud, voziti se od lokacije do lokacije....jednom smo bili na moru i muž je ponio jedne šlape i jedne sandale....sandale je odmah uništio u vrtu svoje punice, a šlape su mu pukle, nisu bile popravljive...i sad, trebalo je nać nešto broj 47.....ne znam da sam se ikad tako preznojila, 3 dućana s obućom u gradu ili barake s kroksicama......da Mustang nije imao jedne jedine šlape 47 (koje smo platili 500 kn) morali bismo ić za Split....ili da hoda bos po svijetu....
2022 11 23
1 2