Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Iskustva s primopredajama

U Zagrebu su cure dolazile kod mene i iz toga se izrodio i par prijateljstva 🙂 i sad isto nastavljam u Puli. Veseli me upoznavati nove ljude pogotovo ako isto kao ja briju na vintage nakit. Uvijek naučim nešto novo 🙂
2022 12 14
> kanirpe: > Možda jedno negativno. > Na dogovoreni sastanak, došla cijela obitelj, pregledali i isprobali na ulici preko svoje odjeće cijelu ski odjeću (ski odijela za djecu i ženu) i onda je počelo podcjenjivanje odjeće, u stilu mi bi to uzeli, sve nam paše po broju, uzet' čemo ako nam spustiš cijenu s 600 kn na 250 kn, iovako ti to samo stoji, 'ko će ti to uzeti i sl. Znali su od samog početka, koji su brojevi i koliko što košta. Nisam pristala, nisu uzeli. > Ski odjela, sva, na kraju prodana, vrlo brzo, bez ikakvih problema, drugim kupcima. O Bože 😱 zbog ovakvih stvari mi nekad dođe da više nikad ništa ne stavim u oglas. Horor ljudi.
2022 12 14
> Ketycaa: U redu je ukoliko se prodavača unaprijed obavijesti da raspolažemo s određenom sumom ali ovako se pojavit i reći da nemamo puni iznos je nekulturno i pomalo drsko. 1. Situacija. Žena me zove pola sata-sat prije negoli smo se trebale naći i kaže mi neka ja ipak dođem kod nje. Ne pristajem na to i nađemo se mi ipak na dogovorenom mjestu. Govori mi da nema sa sobom novaca osim 10kn, a ostatak će mi dati kasnije popodne (iznos je bio valjda 30kn). Ja ostala zatečena i ajde idem na povjerenje i kasnije smo se našle u gradu i dala mi je 15kn, znači ne opet puni iznos, i to sam uzela samo je više ne vidim. A inače žena došla sva u markiranoj robi, vjerojatno sve fejk ali ipak. :D 2. Situacija. Nađem se sa curom i kaže mi ležerno da nema novčanik sa sobom (tako nešto), uglavnom ni gotovine ni kartice da digne novce. Mislim da sam s njom bila prije surađivala i da je prošlo sve ok, tako da smo se dogovorile da mi naknadno uplati novce, što i je. 3. Situacija, sad nedavno. Nađem se sa curom za koju skužim da je srednjoškolka i pita me može li 20kn umjesto 30. Kažem da ne može, na što mi ona kaže da ima samo 20kn u novčaniku jer je potrošila u školi. I šta da se sad s djetetom svađam, dam joj majicu, a ona meni punu šaku novaca i mislim si šta mi je to sad trebalo lol I bilo je situacija da su htjeli spustiti cijenu jer su došli kod mene po artikl pa kao da dobiju popust zbog tog, svašta si ljudi stvarno dopuštaju.
2022 12 14
Volim primopredaje i preferiram ih ako smo si blizu, do sada sam imala samo pozitivna iskustva 🥰
2022 12 14
> Desinićka: > > Ketycaa: U redu je ukoliko se prodavača unaprijed obavijesti da raspolažemo s određenom sumom ali ovako se pojavit i reći da nemamo puni iznos je nekulturno i pomalo drsko. > 1. Situacija. Žena me zove pola sata-sat prije negoli smo se trebale naći i kaže mi neka ja ipak dođem kod nje. Ne pristajem na to i nađemo se mi ipak na dogovorenom mjestu. Govori mi da nema sa sobom novaca osim 10kn, a ostatak će mi dati kasnije popodne (iznos je bio valjda 30kn). Ja ostala zatečena i ajde idem na povjerenje i kasnije smo se našle u gradu i dala mi je 15kn, znači ne opet puni iznos, i to sam uzela samo je više ne vidim. A inače žena došla sva u markiranoj robi, vjerojatno sve fejk ali ipak. :D > 2. Situacija. Nađem se sa curom i kaže mi ležerno da nema novčanik sa sobom (tako nešto), uglavnom ni gotovine ni kartice da digne novce. Mislim da sam s njom bila prije surađivala i da je prošlo sve ok, tako da smo se dogovorile da mi naknadno uplati novce, što i je. > 3. Situacija, sad nedavno. Nađem se sa curom za koju skužim da je srednjoškolka i pita me može li 20kn umjesto 30. Kažem da ne može, na što mi ona kaže da ima samo 20kn u novčaniku jer je potrošila u školi. I šta da se sad s djetetom svađam, dam joj majicu, a ona meni punu šaku novaca i mislim si šta mi je to sad trebalo lol > I bilo je situacija da su htjeli spustiti cijenu jer su došli kod mene po artikl pa kao da dobiju popust zbog tog, svašta si ljudi stvarno dopuštaju. Zaista mi je žao što imate ovakva iskustva. U Vašem slučaju imate tu (ne)sreću da nabaste na ovako drske i neodgovorne ljude. U potpunosti Vas razumijem zašto želite prestati s primopredajama, a ako ćemo iskreno i ja bih da sam bila u tim situacijama kao i Vi. A što se tiće spuštanja cijene (da kako nema niša loše u tome), treba se znati neka granica i biti realan, pogotovo ako se radi o svoti do 50 kn. Ni na kraj pameti mi nije ni ovako putem poruka se s nekime cjenkati a kamoli uživo.
2022 12 14
Na kraju krajeva ako nema novaca ne treba ni kupovati. Neidemo ni u trgovini bez novaca i ne molimo blagajnicu da nam spusti cijenu. Ljudi misle da ako se radi o "polovnoj" garderobi mogu raditi onako kako im padne na pamet. Neke osnovne stvari se trebaju znati, pa pobogu to je u najmanju ruku stvar kulture i poštivanja.
2022 12 14
evo ja sam jučer imala primopredaju - savršeno. Gospođa se javila, zog osobnih razloga nije mogla doći nekoliko dana ali sve smo lijepo iskomunicirale i torba prodana. Druga istoj kupilici već rezervirana. Samo je bitno sve na vrijeme iskomunicirati Ali nemojmo se lagati - na svaku ovakvu prodaju, sam imala barem 4 grozomorne (prodajem dosta na Njuškalu i Krpicama) i kakvog sam se mulja nagledala, iskreno se čudim kako još uvijek imam živaca za ovaj cirkus ,:)
2022 12 15
Sve primopredaje koje sam dogovorila preko krpica su prošle odlično! Cure su bile jako drage i simpa, nitko me nikad nije pitao za nižu cijenu i sve, ali sve cure, su došle na vrijeme. Međutim, kad sam poslovala na Marketplaceu na Facebooku i Njuškalu, tu je bilo svega. Od nepojavljivanja na dogovorenom mjestu, spuštanja cijene do nalaženja, a da osoba zapravo i nije zainteresirana za proizvod, ali eto... Dvije situacije koje su mi ostale baš u pamćenju (s fejsa) Situacija 1: Sa ženom sam se našla u jednom shopping centru kako bi ona probala par stvari. Bilo je dva para tajica i neka tunika, od toga jedne tajice sa čipkastim delikatnim dijelovima. Žena je probala, rekla da ne paše i vratila mi robu. Kad sam došla doma vidjela sam da su na tom "delikatnom" čipkastom dijelu tajice poparane. Vjerojatno je žena slučajno probila nogom ili nešto.. ali ono...ni a ni b od nje oko toga nisam čula... Situacija 2: (Ovdje sam više ja ispala glupa) Dogovorila sam se za kupovinu majice od jedne žene koja je odmah rekla da ima jako malo vremena i da zbog toga jednom tjedno radi primopredaje u to i to vrijeme te da se treba doći ispred njene zgrade. Pomislih super, volim tako direktne dogovore jer znaš na čemu si, a nije mi se dalo plaćati poštarinu za jednu majicu, a udaljeni smo oko 2 kilometra. Došla ja ispred zgrade, čekala preko 40 minuta (znam i ja sam glupa što sam čekala toliko), poslala poruku, nema odgovora.. i taman da ću otići, žena se pojavi bez ikakve isprike. Kupila sam majicu, baš sam htjela tu majicu, ali to me malo zateklo jer definitivno nisam to očekivala, ne od tog profila osobe. xD
2022 12 15
Nisam jako dugo na krpicama, ali imam neka iskustva s primopredajama. Uglavnom pozitivna. Jedna cura mi je, naprimjer, ostavila cak 10 kuna vise, eto, za kavu, lijepo od nje. Jedna druga cura je dosla u moj dio grada iako joj nije bilo usput i iako je ona prodavala artikl..ponudila se nakon sto sam joj rekla da mi ne pase njezina lokacija i da mi ipak paket posalje tiskom...pa sam ja njoj ostavila 10 kn vise u znak zahvale. Zadnje iskustvo je negativno - cura se javila da joj prodam majicu, a kako sam prodavac navela sam joj da mi dodje ispred zgrade. Dogovorile se dan kasnije u toliko i toliko sati, namjerno sam joj napisala da mi se javi samo 10ak minuta ranije, pa cu izletit, ali nije se nikad javila..a ni ja njoj. Ne da mi se natezat, ovako ne gubim vrijeme, radim od doma i nista me ne akomodira sto se ona nije pojavila ni javila. A to sto je to nekulturno s njezine strane je drugi par postola. Ipak, da smo se negdje dalje dogovorile, da sam ja dosla, a ona nije, javila bih joj se i da mi u tom slucaju ne odgovori, ostavila bih joj negativnu. Uglavnom, bas ima svakakvih ljudi i jasno mi je ako netko nema ni vremena ni volje za primopredaje.. posebno korisnice koje imaju puno artikala za prodaju.
2022 12 15
Nekako mislim da je pojava prodaje na Facebook-u izrodila dosta nekulture. Stranice tipa Njuškalo ili Moje krpice su osnovane na način da se dopisujemo putem poruka, dok je na fejsu glavni oblik razgovora komentar u obliku chat komunikacije. I onda ljudi samo ostavljaju komentare, nema pozdrava, nema hvala ni do viđenja. I zato mislim da su se zbog toga žena naučile i ovdje pisati kratko tipa: jel slobodno, može meni i slične kratice.
2022 12 18
Što se tiče primopredaje, svakakvih čudaka ima. Dok sam prodavala prije nekoliko godina imala sam primopredaju gdje sam došla do kupilice i donijela stvari. Ona je čekala sa svojom prijateljicom. Žena je izvadila iz vrećice i rastezala majicu, tako smo u neugodnoj tišini sve 3 stajale 5 minuta. Ja nisam od onih koji će ubiti tu tišinu i prezentirati proizvod, ne želim da to izgleda kao da uvaljujem samo da se kupi. Radije šutim. Ali 5 minuta natezanja jedne majice, došlo mi je da joj uzmem iz ruke, okrenem se i odem. Onda je i toj njezinoj frendici izgleda prisjelo pa je rekla da je majica jako lijepa i kupila bi ju ona ako ova odustane. E onda je žena rekla da je, stvarno je lijepa i kupit će. I onda mi je pružila smotuljak od 30 kn, onako kao da se teška srca rastaje od tih para. Zbilja mi je došlo neugodno. Nisam htjela pokloniti, jer sam znala da je žena zaposlena i ima svoja primanja. Da se radilo o drugoj situaciji poklonila bih. Ali mislim si, što ideš na primopredaju ako ti je teško platiti, što si očekivala. I upravo to, aj ti uđi u trgovinu pa se cjenkaj s prodavačicom na blagajni. Pa nekog poštovanja ipak treba pokazati.
2022 12 18
> Lunass: > Što se tiče primopredaje, svakakvih čudaka ima. Dok sam prodavala prije nekoliko godina imala sam primopredaju gdje sam došla do kupilice i donijela stvari. Ona je čekala sa svojom prijateljicom. Žena je izvadila iz vrećice i rastezala majicu, tako smo u neugodnoj tišini sve 3 stajale 5 minuta. Ja nisam od onih koji će ubiti tu tišinu i prezentirati proizvod, ne želim da to izgleda kao da uvaljujem samo da se kupi. Radije šutim. Ali 5 minuta natezanja jedne majice, došlo mi je da joj uzmem iz ruke, okrenem se i odem. > Onda je i toj njezinoj frendici izgleda prisjelo pa je rekla da je majica jako lijepa i kupila bi ju ona ako ova odustane. > E onda je žena rekla da je, stvarno je lijepa i kupit će. I onda mi je pružila smotuljak od 30 kn, onako kao da se teška srca rastaje od tih para. > Zbilja mi je došlo neugodno. Nisam htjela pokloniti, jer sam znala da je žena zaposlena i ima svoja primanja. > Da se radilo o drugoj situaciji poklonila bih. > Ali mislim si, što ideš na primopredaju ako ti je teško platiti, što si očekivala. > I upravo to, aj ti uđi u trgovinu pa se cjenkaj s prodavačicom na blagajni. Pa nekog poštovanja ipak treba pokazati. :') :') :')
2022 12 18
Meni se čini da je i na njuškalu i facebooku još gora kultura komunikacije/suradnje, prvenstveno zbog toga što ne postoji opcija ocjenjivanja kupaca/prodavača. Barem je moj takav dojam jer kad god sam bila poslala upit, nisam dobila nikakav odgovor (ako je upit vezan za artikl, ljudi tamo valjda samo doživljavaju poruke u stilu "Dobar dan, kupit ću"). A na Facebooku sam htjela jednom kupiti haljinu i dogovorila se sa ženom za primopredaju, ali me odlučila ignorirati kad smo se trebale naći jer joj se valjda nije dalo nalaziti se sa mnom.
2022 12 18
U zadnja tri dana sam imala 5 primopredaja - 2 preko Njuškala i 3 preko Marketplace-a. I sve je prošlo bez ikakvih problema. Slažem se da kultura ophođenja nije na nekakvoj visini, ali više nije ni na krpicama pa nekako imslim da je to općeniti problem. Evo iz osobnog iskustva znam da ljudi često bezveze pošalju prazne poruke (FB) i kada im se odgovori - ništa. Muk. Pa puno prodavača više ni ne odgovara na generičke poruke. Inače na FB postoji mogućnost ocjenjivanja, ali i blokiranja neugodnih korisnika - što mi najviše fali ovdje na krpicama. Vjerujem da stvarno sve ovisi o pojedincu. Evo, u zadnja 48 sata sam dobila 13 poruka na koje mi, nakon odgovora, više nitko nije odgovorio. U tom slučaju samo napustim razgovor i idem dalje. Ali isto tako sam imala i nekoliko sasvim "normalnih" kupaca. Zaista nema pravila :') Ali da mi fali opcija blokade ovjde na krpicama, mislim da nije potrebno naglašavati hahahaha
2022 12 18
Nisam znala ovo za Marketplace, ali slažem se da to fali ovdje...
2022 12 18
1 2