Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Zasto primopredaje ne?

Nemam vremena, prodajem stvari po simboličnim cijenama i ne da mi se natezati.
2023 03 30
Meni su primopredaje generalno super, ali mi se ne sviđa predomišljanje nekih korisnica koje nisu odlučile same sa sobom što žele. Npr. zadnja primopredaja je završila tako što je korisnica bila šokirana činjenicom da je vintage artikl star 50 godina. (Definicija vintage stvari je da su stare između 20-100 godina).
2023 03 30
Primopredaju radim samo ako osoba zeli doci do mog kvarta, ili se nalazi u neposrednoj blizini da mogu pjesice otici. Ne da mi se natezati, rezerviram do 10 dana ako osoba nije mislila odmah doci u moj kvart, ali zna da zbog obaveza bude kroz par dana blizu mene, nikakav problem. Cak sam par puta ja inzistirala na primopredaji jer sam imala obaveza blizu centra pa da osoba za par stvari ne placa postarinu koja je skuplja nego same stvari. Inace saljem samo Tisak paketom, tako mi je najlakse, uvijek ispunim online obrazac pa je i na kiosku sve brzo gotovo, samo skenira (iako, nedavno mi se zenska javila kao sta ce meni njen mail za taj obrazac, da neki ljudi ne koriste mail pa kako njima saljem, malo je trebalo da joj kazem da ne bi bila na fejsu da nema mail.... nije joj problem bio dati mi svoju adresu, ali mail je kao jako tajna stvar ) ,:( Slanje Tiskom mi olaksava jer ne diktira kada tocno moram poslati paket u danu (naravno, raspon je od 8 do 21h). osoba dobije kod za pracenje pa i sama zna di joj je paket, i prije svakog slanja se trudim paket slikati prije nego ide u kutiju (uvijek dodatno zapakiram, pogotovo knjige).
2023 03 31
> NoirRouge: > Meni su primopredaje generalno super, ali mi se ne sviđa predomišljanje nekih korisnica koje nisu odlučile same sa sobom što žele. Npr. zadnja primopredaja je završila tako što je korisnica bila šokirana činjenicom da je vintage artikl star 50 godina. (Definicija vintage stvari je da su stare između 20-100 godina). sto je ona ocekivala? :') ,:)
2023 03 31
> Ppet_ra: > Primopredaju radim samo ako osoba zeli doci do mog kvarta, ili se nalazi u neposrednoj blizini da mogu pjesice otici. Ne da mi se natezati, rezerviram do 10 dana ako osoba nije mislila odmah doci u moj kvart, ali zna da zbog obaveza bude kroz par dana blizu mene, nikakav problem. Cak sam par puta ja inzistirala na primopredaji jer sam imala obaveza blizu centra pa da osoba za par stvari ne placa postarinu koja je skuplja nego same stvari. > Inace saljem samo Tisak paketom, tako mi je najlakse, uvijek ispunim online obrazac pa je i na kiosku sve brzo gotovo, samo skenira (iako, nedavno mi se zenska javila kao sta ce meni njen mail za taj obrazac, da neki ljudi ne koriste mail pa kako njima saljem, malo je trebalo da joj kazem da ne bi bila na fejsu da nema mail.... nije joj problem bio dati mi svoju adresu, ali mail je kao jako tajna stvar ) ,:( > Slanje Tiskom mi olaksava jer ne diktira kada tocno moram poslati paket u danu (naravno, raspon je od 8 do 21h). osoba dobije kod za pracenje pa i sama zna di joj je paket, i prije svakog slanja se trudim paket slikati prije nego ide u kutiju (uvijek dodatno zapakiram, pogotovo knjige). Sad je super i paketomat, isto se može slati i podići u koje vrijeme želite. S paketomata možete slati ili na paketomat ili da primatelj podigne u poštanskom uredu.
2023 03 31
> iskrica83: > > Ppet_ra: > > Primopredaju radim samo ako osoba zeli doci do mog kvarta, ili se nalazi u neposrednoj blizini da mogu pjesice otici. Ne da mi se natezati, rezerviram do 10 dana ako osoba nije mislila odmah doci u moj kvart, ali zna da zbog obaveza bude kroz par dana blizu mene, nikakav problem. Cak sam par puta ja inzistirala na primopredaji jer sam imala obaveza blizu centra pa da osoba za par stvari ne placa postarinu koja je skuplja nego same stvari. > > Inace saljem samo Tisak paketom, tako mi je najlakse, uvijek ispunim online obrazac pa je i na kiosku sve brzo gotovo, samo skenira (iako, nedavno mi se zenska javila kao sta ce meni njen mail za taj obrazac, da neki ljudi ne koriste mail pa kako njima saljem, malo je trebalo da joj kazem da ne bi bila na fejsu da nema mail.... nije joj problem bio dati mi svoju adresu, ali mail je kao jako tajna stvar ) ,:( > > Slanje Tiskom mi olaksava jer ne diktira kada tocno moram poslati paket u danu (naravno, raspon je od 8 do 21h). osoba dobije kod za pracenje pa i sama zna di joj je paket, i prije svakog slanja se trudim paket slikati prije nego ide u kutiju (uvijek dodatno zapakiram, pogotovo knjige). > Sad je super i paketomat, isto se može slati i podići u koje vrijeme želite. S paketomata možete slati ili na paketomat ili da primatelj podigne u poštanskom uredu. nisam nikada koristila jer nikak da skuzim kako funkcionira ,:) da li kutiju moram kupiti njihovu ili moze i moja? gdje se kupuju? da li mora biti u kutiji paket ili moze u dobro zamotanoj vrecici? kako se cijene krecu s obzirom na usporedbu sa Tiskom? ,:) ,:) ,:) nedavno sam skuzila da su se 2 paketomata otvorila u neposrednoj blizini, pa bi voljela nauciti i kako oni funkcioniraju o:)
2023 03 31
Kutija može Vaša, bitno je da stane u one pretince.Cijena je 2,64 EUR. Mislim da može biti i vrećica, samo dobro spakirajte i zalijepite. Baš sam jučer vidjela u grupi na facebooku da je jedna žena preuzela igračku na kojoj je bila zaljepljena samo adresa.Neznam kako je to uopće moglo biti tako poslano. Dok dođete na paketomat, upišete primateljev i svoj broj mobitela i ime i prezime i mjesto na koje želite da bude isporučeno.Platite s kartiocm i stavite u pretinac koji se otvori nakon plaćanja.
2023 03 31
Pogledajte , imate na njihovoj stranici filmić kako se upisuju podaci
2023 03 31
> Ppet_ra: > > NoirRouge: > > Meni su primopredaje generalno super, ali mi se ne sviđa predomišljanje nekih korisnica koje nisu odlučile same sa sobom što žele. Npr. zadnja primopredaja je završila tako što je korisnica bila šokirana činjenicom da je vintage artikl star 50 godina. (Definicija vintage stvari je da su stare između 20-100 godina). > sto je ona ocekivala? :') ,:) Haha, ne znam! Ali znam da sam bila bolesna taj tjedan i da sam izašla vani s mokrom kosom kako bi se našla s njom i da mi je baš bilo smiješno na kraju.
2023 03 31
> iskrica83: > Pogledajte , imate na njihovoj stranici filmić kako se upisuju podaci oooo nice, budem pogledala :D jos samo jedno pitanjce: da li ima opcija da primatelj plati cijenu slanja kada dođe preuzeti ili uvijek posiljatelj placa slanje?
2023 03 31
Pošiljatelj plaća slanje
2023 03 31
> iskrica83: > Pošiljatelj plaća slanje hvala na svim odgovorima! :") 8-)
2023 03 31
Evo ja vise ne radim primopredaje osim ako netko želi doći po to. Osim sto nemam vremena zbog obaveza, ne vozim, imam malo dijete, zgadile su mi se. Ljudi kasne, jedna se jednom nije ni pojavila, jedna je usred importanne centra vadila stvar iz vrećice i pred svima natezala na sebi da vidi kako bi joj izgledalo, meni je neugodno tako stajati pored i cekat pred svima da mi da novce. Ljudi očekuju da im za stvar od 50 kn doneseš na prag i prijeđeš pola grada kad njima pase. Ili dodes na primopredaju, pa je sve super, al ona bi kupila samo ako joj bezobrazno snizim cijenu. Tražiš mjere, ako ti ne pase, prodaš dalje kao sto i ja radim, to je rizik online kupovine. Trenutno prodajem zavjese i dobivam pitanje od muškarca jel bi on mogao doći kod mene doma sa stolicom da si usporedi nijansu. (?????) Eto ja sam vise imala posla sa čudacima nego s normalnim ljudima. Ovako lijepo primim novac na račun bez rizika hoće li netko điberiti, pošaljem paket u pravilu isti dan kad idem šetati pse i zdravo.
2023 03 31
Ja imam troje male djece i ne vozim. Zato ne, ali ako netko želi doći kod mene u kvart ili okolne kvartove (što često ljudima nije zgodno), to može. Prije sam jurcala na sto strana dok sam bila u mogućnosti.
2023 03 31
> Ivona909: > Pozdrav cure, cesto puta naidem na profile u kojima stoji opis da nisu za primopredaje.. pa evo, pitanje za cure koje ne rade primopredaje — zasto, a i za sve vas koje imate svoje teorije, jer po meni ne postoji neka ultradobra teorija zbog koje je lakse pakirati, odlaziti na tisak/postu i slati, nego se dogovoriti s kupcem i obaviti to za cas posla. Lakse mi je poslati jer nisam obvezana dogovorom... Radim primopredaje, ali samo u kvartu gdje zivim jer nemam vremena za odlazak na drugi kraj grada koji mi nije usput, eventualno da prodajem nesto skuplje, sto najcesce ne prodajem. Ako kupujem, onda se ja prilagodim lokaciji prodavateljice i to mi je sasvim fer.
2023 03 31