Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Dostupna nova usluga dostave!

Je, na ovoj temi smijeh, a na temi kod prevarene suze... Tako to ide u životu.
2024 03 06
> Admin2nd: > Je, na ovoj temi smijeh, a na temi kod prevarene suze... Tako to ide u životu. Pa da, zelite reci da je ovo ozbiljnije od prevara, stvarno?? Tako i vodite stranicu pa me ne cudi vas komentar
2024 03 06
> Tanja0204: > A po pitanju Hrvatske pošte, iako su u rasulu ja s njima nemam nikakvih problema. Nakon 5 dobijenih tužbi zbog prekoračenja roka dostave vjerojatno imam oznaku vraga pored imena ali mi pakete dostavljaju uredno. > Platim više, osiguram pošiljku i mirno spavam. > Isprika ako je već bilo postavljeno pitanje, ako se izgubi paket da li obje strane dobivaju odštetu? > Npr ako ja prodam nešto za 100 eura, odlučim korisriti trustap i poštu preko krpica i paket se izgubi > po 100 eura se vraća i kupcu i prodavaču? Da ste uopce odgovorili na ovo imali biste uopce i smisla, ali niste. Sve govori o vasim ''dogovorima'' za manje prevara. To radite godinama sa sve vise prevara na vasoj stranici. Ljudi vam vec dugo govore kako da sprjecite **zaprave** prevare, nista niste ni dozivili, a kamoli poslusali pa se podrugujete. Svi znamo zasto ste napravili ovaj potez sa sluzbom u kojoj ima najvise prevara
2024 03 06
Želim reći da bi osoba nakon ove prevare dobila povrat u punom iznosu, a ovako najvjerojatnije neće dobiti ništa. To da su paketi osigurani, neki putuju, a neki su dostavljeni nije smiješno, kao što nije smiješna ni prevara. Paketi su osigurani, i koliko sam obaviještena da, oba sudionika u transakciji dobiju jednaku odštetu.
2024 03 06
Znaci netko treci ce biti u minusu zbog suradnje s krpicama? Ima tu puno rupa, nista ne lezi a nista niste odgovorili ljudima sto su vas pitali. Najbolje bi bilo i za korisnike i stranicu da se niste ogradili od svega (ne govorim zaadmine, nego za str) nego preuzeli bar 1% odgovornosti, itako bi ljudi vama najvise i vjerovali, da provjeravate pakete itd... To je receno puno puta u zadnjim godinama
2024 03 06
Nitko neće biti u minusu, a to je regulirano ugovorima koji nisu ni Vama ni meni na raspolaganju. Vinted je uveo opciju verificiranja artikala nakon testnog perioda od nekoliko mjeseci jer su kupili tvrtku koja se bavi verificiranjem brendova. Trenutno na raspolaganju imaju 48 brendova koje mogu verificirati, ali ljudi koji to rade nisu povezani s tim brendovima. Isto su mi kontradiktorne informacije o tome gdje je točno ta usluga dostupna, samo u UK ili i u nekim zemljama unutar EU. Kod njih je Zaštita kupca obavezna za svaki artikl i dodaje se automatski na checkoutu. Uglavnom, trenutno nemamo način kako organizirati takvu uslugu. Inače, nitko Vam ne smije otvarati pakete osim Carine.
2024 03 06
> Admin2nd: > Nitko neće biti u minusu, a to je regulirano ugovorima koji nisu ni Vama ni meni na raspolaganju. Pa netko hoće biti u minusu. Hipotetski, ako Froglina npr meni pošalje paket koji mi ne bude dostavljen, meni će biti vraćeni novci, a njoj isto u vrijednosti izgubljenog paketa, ne? U tom slučaju Trustap je u minusu za vrijednost paketa. Nevjerojatno mi je da se u takvu suradnju ušlo s HP koja je poznata po lošoj usluzi bez obzira na vaše test pakete. To je baš riskantno poslovanje. Nekako sumnjam da će se isplaćivati ta navedena vrijednost paketa (pogotovo ako novci budu od HP, a ne Trustapa), a i vjerojatno će se cijeli proces kilaviti.
2024 03 06
> Admin2nd: > Paketi su osigurani, i koliko sam obaviještena da, oba sudionika u transakciji dobiju jednaku odštetu. Jednaka odšteta nije baš precizan odgovor..pa da preciziramo bez zabune. Znaci korisnica A proda artikl za 100 eura korisnici B. Paket se izgubi i po 100 eura se vraća na račun i korisnici A i korisnici B? Ovo je 100 posto sigurno?
2024 03 06
> meowzz: > > Admin2nd: > > Nitko neće biti u minusu, a to je regulirano ugovorima koji nisu ni Vama ni meni na raspolaganju. > Pa netko hoće biti u minusu. Hipotetski, ako Froglina npr meni pošalje paket koji mi ne bude dostavljen, meni će biti vraćeni novci, a njoj isto u vrijednosti izgubljenog paketa, ne? U tom slučaju Trustap je u minusu za vrijednost paketa. Nevjerojatno mi je da se u takvu suradnju ušlo s HP koja je poznata po lošoj usluzi bez obzira na vaše test pakete. To je baš riskantno poslovanje. > Nekako sumnjam da će se isplaćivati ta navedena vrijednost paketa (pogotovo ako novci budu od HP, a ne Trustapa), a i vjerojatno će se cijeli proces kilaviti. Bas.. ali eto, opet zavaravanje ''nitko nece biti u minusu'' Sve sto citam o trustapu (o kojem nikad cula do sad, s razlogom..) je jako lose, nisu uopce dobri, a i vidi se da su krpice ocito samo njih i mogli platiti od milion i nesto jako dobrih tvrtki za takve stvari. Takoder ni korisnicku nemaju na hrvatskom, pa sta ce napravit netko stariji ili netko tko ni ne zna hrv??? A i ovako se ceka po tjedan i nesto da se udostoje ista konkretno napraviti. Trustap je ekvivalent nasoj posti, idu si ruku pod ruku. Pise da u slucaju ovog s postom i trustapom da se otvori paket cim se preuzme?!!!! Meni posta i postari to ne dozvoljavaju, u vecini puta samo odu u kombi, a u posti sam jednom otvorila i bilo je pokidano te mi je receno ''nemam sta ja tu, kontaktiraj sluzbu''. Kontaktirana sluzba se javila nakon mj dana na mail, na telefon nikada.
2024 03 07
I da, za placene usluge sa odstetom nikada nisam dobila odstetu, ali eto, bitno da su se udostojili samo krpicama dati usluge koje trebaju raditi na svom poslu 8-)
2024 03 07
Pozdrav svima, budući da sam recentno prvi put dobila informaciju da mi je netko uplatio preko Trustup-a mogu reći točno kako se odvila situacija i podijeliti informaciju ovdje. Naime ja prodajem svoje stvari na više mjesta i slažem se s time da treba postojati zaštita kupca zato sam i aktivirala taj račun na Trustap-u. Premda sama nisam imala nikada problema ni sa kupnjom ovdje ni sa prodajom a nisam imala problema sa time ni na drugim inozemnim i hrvatskim stranicama. Međutim nakon što je cura uplatila direktno i bez da smo se ranije čule , u navedenom iznosu koji je bio10 eura nije bila obračunata poštarina jer to ovisi o nečijim željama, te se stoga morala otkazati transakcija budući da nije moguće naknadno uplaćivanje iznosa poštarine preko Trustap-a jer je povezan samo iznos direktne prodaje kao da netko u trgovini kupi proizvod i stavi ga u košaricu pa onda plati na kasi. Naravno plus zaštita kupca. Ona je potom opet uplatila uvećano za poštarinu. Prvobitan iznos joj je bio vraćen. Ja sam poslala paket i dodala broj za praćenje. Nakon primitka paketa kreće period od 24 sata za prijavljivanje nekih nepravilnosti vezano uz kupljeni predmet što je posve opravdano i to rade i druge stranice. Ako si pošten nemaš problema. Kod nekih taj period traje po 3 dana. Prodavači često lažno oglašavaju i ne prikazuju oštećenja itd pa može biti svašta. Nakon 24h sredstva su poslana na bankovni račun. I ovdje nastaje problem.....
2024 03 12
Na aplikaciji ne navode nikakve detaljne informacije vezane za potrebne dokumente i niti se traže kao obaveza. Naime samo se registrirate i to je to. No u trenutku slanja sredstava na račun to se neće izvršiti ukoliko nemate sve potrebne dokumente koji se verificiraju. Taj dio također nećete saznati bez da kontaktirate jer se radi samo o tome da je oznaka za dokumente označena sa crvenim uskličnikom ništa drugo ne piše. Čovjek može pomisliti da je to opcionalno. Pokušala sam dodati kopiju osobne u pdf-u i to nije radilo, činilo bi se Ok i onda bi opet bilo crveno kao da ništa nisam napravila. Potom su mi rekli da dodam u jpeg-u pa ni to nije radilo. Nakon toga sam pokušavala sa drugim dokumentima i sa vozačkom, i svaki put isto, pa prednju stranu pa stražnju stranu, pa pišem korisničkoj službi i javljaju da se odbija jer adresa nije ista na osobnoj i bankovnom računu, što nije bilo točno.
2024 03 12
Pa sam onda njima rekla neka oni uploadaju, pa opet nisu uspjeli. I tako je to trajalo jedno 10 tak dana. Verifikacija nije prolazila iz nekog ludog razloga i sve se pretvorilo u Monty Paython već je izgledalo kao trolanje. Meni se radilo o malenom iznosu no svejedno čovjek bi pomislio da se radi o nekoj prevari. Izgledalo je kao da imaju problem sa našim hrvatskim službenim dokumentima. Naime sve verifikacije provodi Stripe jer je on platforma za plaćanje preko koje Trustap radi, ja sam dobro upoznata s njihovom politikom jer ih koristimo zbog posla međutim nismo imali takve probleme s poslovnom verifikacijom.
2024 03 12
Na kraju je korisnička služba direktno pokušala riješiti ovu glupu situaciju i naravno utvrdila da je adresa ista no nisam znala što dalje napraviti , nije da mogu imati drugu osobnu. Budući da se sve verifikacije provode kompjuterski onda i nastaju takve greške. Sistem nešto odbije i to je to , tako je i sa bankama. Inače traže račun od režija kao i Paypal no ja sam dala izvadak iz banke kao drugi dokument. Prvi dokument je identifikacijski a drugi je potvrda adrese stanovanja. Totalna glupost jer bi ovaj prvi trebao biti dovoljan i odgovarati podacima na bankovnom računu što je jedino i bitno. Kod nas na nekim dokumentima adresa nije ni navedena. Onda traže račune, totalna glupost jer neki ljudi nemaju režije na svoje ime. Uglavnom na kraju smo uspjeli tako da su mi iz korisničke službe poslali dva linka preko kojih sam direktno napravila novi upload oba dokumenta sa prednje i stražnje strane. I samo je tako radilo. Naime na aplikaciji nisam to uspjela napraviti. Ona po meni isključivom korisniku online i digitalnih transakcija zahtjeva još puno dorada što sam im napisala kasnije. Dakle ova moja priča je bila zamorna no sve platforme traže neke dokumente pitanje je samo da li ćete imati ovih problema ili ne. Čim je bio Stripe u pitanju nisam imala sumnje da je legitimno. Ista stvar je sa svim drugim platformama. Nakon uspješne verifikacije sredstva su odmah došla na račun u istom iznosu, nema provizije ni drugih taksi. Jer to isto nisam mogla znati ranije jer nigdje nije posebno specificirano.
2024 03 12
Trustap postoji relativno malo vremena i nije poznat kao neke druge slične aplikacije. U svakom slučaju vjerujem da sam bila iznimka i da će se to popraviti pa da drugi korisnici neće imati problema. Problem koji postoji kod zaštite kupca je da on može pokušati iskorištavati ovakve varijante primjerice ako odluči da mu se predmet odjednom ne sviđa te ga inače prilikom ovakvih kupnji ne bi mogao vratiti, kako će se postupiti u tom slučaju jer u Hrvatskoj se svašta događa i uvijek se može očekivati zlouporaba nekog sistema ili pokušaj istog? Inače se to rješava pregledavanjem fotografija na temelju kojih je predmet kupljen i ako se ustanovi da je sve bilo po PS-u i da je kupac imao sve potrebne informacije onda ne može proći njegov prigovor. No ne znam kako Trustap to rješava. Ja nisam nikada imala tih problema ni s jedne ni druge strane no vidim to kao nešto što bi mogao eventualno biti problem na krpicama. Što se tiče samog slanja ova opcija da ide direktno peko prepaid naljepnice je meni najdraža. Naručim prikup i super. Sve kontrolirano i praćeno u svakom trenutku.
2024 03 12
1 2 3 4 5 6 7 8