Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ulaganje/dodatna zarada

> sanjaurban: > Naravno da treba, ukoliko se može, sačuvati koji euro sa strane, ali to kažem, da mi je nevažno na kojem je lova računu, ne mora mi biti posebno odvojena jer me to neće poticati da štedim manje ili više. To je samo zavaravanje sebe, a treba radit na samodisciplini. Ove dječje štednje mi se također ne sviđaju jer u momentu kad taj novac trebaš, ne možeš ga dobiti van. Meni da banka ne da moj novac? Pa to mi je suludo. Meni su bankari često ko neki mafijoze(neka se ne uvrijede pošteni bankari). Uvijek nešto u rukavicama, a nisu mi sve rekli. Posebno znaju "obradit" starije osobe. Nudit mi sad kredit koji ne trebam (a kad sam kumila i molila stambeni onda su rekli ne može), tako da imam tih slučajeva s bankama da je to milina. Vraćam dupli iznos za stambeni kredit. Godinama plaćaš najveće kamate, a glavnica skoro da stoji. Nakon 20 godina naplaćao si se tih kamata, a glavnice si tek pola otplatio. Ako su nešto krivi (a kod mene su svjetski zaribali) ideš preko reda, prima te direktorica i nude ti kavu uz isprike na stotu. Nakon toga ne možeš ih dat ni u novine. Sanja, izgleda da nema toga u čemu se mi nebi složile, ajde sad je nešto bolje bar u nekim stvarima, nesmijemo se ni sjetiti švicaraca kredita koji su mnoge obitelji odveli u dužničko ropstvo itd. A istina je za dječju štednju ali idemo na tu opciju da ta sredstva danas sutra baš budu za djecu. Iskreno više čovjek nije pametan., ali neka ih je to nemože propasti.
prije 15 dana, 12:53
Djetetu ne treba dati ništa osim ljubavi i školovanja- tako stvarno mislim i iskustva svih mojih poznanika govore tako. Ako želite ljenčinu, niškoristi 40-godišnjaka u kući, svenagotovo mladu osobu koja će vas naživcirati, onda mu dajte stan, auto, brod na moru i povelike džeparce. Od te silne love i provoda oni ne vide tko su, što su, za što su sposobni i što ih zanima. Rekla sam ti ja, imamo tema za 50+ koliko hoćemo.....
prije 15 dana, 13:20
Pa dušo neće im sigurno to biti za jahtu nego za školovanje, na svog sam potrošila za školovanje što ovdje i što vani i jahtu i vilu, ali ulaganje u obrazovanje za dijete nemože biti skupo. 5 godina Zagreb stanarina sa svim ostalim, kasnije Njemačka 2 godine sa svim ostalim ali nije mi žao i sretna sam da je sve toliko teško odradio kako treba, pa jezici koje je išao dodatno, znaš sama koliko to košta., eto ti ga na i da mu nisam dala svoju nekretninu išao bih u kredit što nisam htjela bolje da dam djetetu nego da propada a da dijete nespava i misli što se može dogoditi sa kreditima kod nas. Samo radne navike od malih nogu tj. već kad prohodaju pa nadalje, puno truda i odgoja , kontrole i svašta nešta jako teško je odgojiti dijete i izvesti na pravi put a pogotovo u današnje vrijeme kad su razni poroci na dohvat ruke. Dobro dok je dobro ali da je krenuo krivim putem sigurno se kao mama nebih mogla odreći djeteta nego pomoći teško je to moja Sanja sve je dobro dok je dobro. E sad druga je priča kad ljudi stvarno filaju novcem djecu a netraže i neznaju što im djeca rade jer imaju svoja 2 ili 3 života , te novca da ni sami neznaju koliko pa na kraju taj novac ih sve sredi ovako ili onako . Nevalja kad ga imaš, nevalja kad nemaš, zlatna sredina se nekako uvijek pokazala najboljom.
prije 14 dana, 16:12
Tako je, sve si dobro rekla, Mare, moraju naučiti cijeniti nečiji trud i novac i biti skromni u glavi, pa će im sve što dodatno dođe i otvori im se na putu biti kao nagrada. Moraju znati vrijednost novca. Da novac nije zarađen tek tako i ne može se cijela sezonska zarada spiskati na Zrću u jednu noć. Šta je to? Mislim, bili smo svi mladi i ludi, ali mi smo imali mjeru. Znali smo što smijemo, a što ne bi bilo baš najbolje i tako smo se ponašali. Dosta mladih je povodljivo za društvom, treba se truditi odgojiti djecu da budu svoji i da se vode nekim moralnim načelima, a ne prijateljima koji peglaju roditeljske kartice.
prije 14 dana, 20:04
Ja ulazem preko banke u fondove, uzela sam najrizicniji jer se najvise isplati na duge staze, Ili se bar tako ocekuje. Ne znam nista o tome jer se sve desi automatski, moze se i preko Revoluta i zapravo su uvjeti i bolji nego preko konvencionalne banke. Uvjerila sam samu sebe da mi dio novca ne treba tako da isti dan kad mi sjedne placa imam trajni nalog za fondove. U dvije godine imam godisnji povrat od 17%. Sve sam ugovorila online. Radi na princip da banka ulaze u dionice 500 najvecih europskih firmi u moje ime. Ja nikak ne kontribuiram osim sto im dajem novac. Naravno mogu novac dici kad hocu no sve se to ne isplati kratkorocno. Sto se vise ulozi vise se i dobije. Nadam se da ce mi novci biti uloga za penziju, iako sam jos daleko od toga.
prije 12 dana, 21:53
> TinTina987: > Ja ulazem preko banke u fondove, uzela sam najrizicniji jer se najvise isplati na duge staze, Ili se bar tako ocekuje. > Ne znam nista o tome jer se sve desi automatski, moze se i preko Revoluta i zapravo su uvjeti i bolji nego preko konvencionalne banke. Uvjerila sam samu sebe da mi dio novca ne treba tako da isti dan kad mi sjedne placa imam trajni nalog za fondove. U dvije godine imam godisnji povrat od 17%. Sve sam ugovorila online. Radi na princip da banka ulaze u dionice 500 najvecih europskih firmi u moje ime. Ja nikak ne kontribuiram osim sto im dajem novac. > Naravno mogu novac dici kad hocu no sve se to ne isplati kratkorocno. Sto se vise ulozi vise se i dobije. Nadam se da ce mi novci biti uloga za penziju, iako sam jos daleko od toga. bravo! moderna rješenja za moderne probleme
prije 11 dana, 12:31
1 2