Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

procitajte i sudjelujte!

prvo sto bi vas zamolila je da cim vidite temu, da joj dignete ocjenu tako da ostane u naj temama, jer tako mozemo da pomognemo drugima. ovo bi trebala biti tema s popisom gradova (kojeg cete ostavit u komentaru) tko od nas ima kefir gljivu za podijelit drugima. ja sam iz Siska i ako bilo kome treba, nek mi se javi. podijelila sam svima koji su je htjeli i nemam mjesta u frizideru da je zamrzavam toliko. zato javite se. a sad malo opis o kefiru i nacinu pripreme, ako se do sada jos niste susrele s njom! Ljekovita svojstva kefira: Taj ukusan i osvježavajući kiselkasti napitak priprema se od takozvanih kefirnih gljiva, iako se zapravo radi o simbiozi korisnih bakterija i gljivica. Iskustvo je pokazalo da kefir povoljno utječe na zdravlje, te liječi ili pomaže pri liječenju mnogih bolesti i tegoba. Redovita konzumacija kefira... jača imunitet čisti organizam od toksina pomaže uspostaviti normalan krvni tlak smanjuje razinu kolesterola pomaže kod želučanih bolesti obnavlja floru i ublažava bolesti crijeva pomaže kod bolesti jetre, bubrega i žuči liječi upalne procese (prirodni je antibiotik) pomaže kod slabokrvnosti i slaboj cirkulaciji liječi respiratorne bolesti pomaže kod stresa, nesanice i bolesti živčanog sustava usporava širenje stanica raka djeluje protiv gljivica i bakterija pomaže kod astme i alergije
2014 01 19
Priprema kefira Važno je napomenuti da se industrijski proizveden kefir ne izrađuje uz pomoć 'kefirne gljive', nego hmelja i kultura bakterija koje napitku daju isti okus, ali ne i kvalitetu. Iz tog razloga, kefir je najbolje pripremiti u domaćoj radinosti. Način priprave kefira doista je jednostavan. Potrebno je samo mlijeko i gljive, odnosno zrnca kefira. Tradicionalno, za pripravu kefira se ne koristi metalno posuđe i žlice, jer mogu poništiti ljekovito djelovanje napitka. Za pola litre kefira potrebno je dvije žlice zrnaca i bilo kakvo mlijeko (kravlje, ovčje, kozje). Mlijeko može biti kuhano ili nekuhano, no ne smije biti vruće. Preporučuje se da mlijeko ne sadrži manje od 2,8% masnoće - što je sadržaj masnoće u mlijeku veći, kefir je bolji. Postupak Mlijeko usuti u staklenu ili u plastičnu posudu. U mlijeko staviti zrnca. Poklopiti (primjerice, tanjurićem), i ostaviti na sobnoj temperaturi 24 sata. Temperatura u prostoriji ne smije biti viša od 30 stupnjeva. U roku od 24 sata tekućina će se zgusnuti. Možete ju povremeno promiješati u svrhu provjere gustoće. Nakon toga, kefir je potrebno procijediti (preporučuje se koristiti plastično cjedilo), presuti ga u bocu i držati u hladnjaku. Gljivu kefira potrebno je oprati hladnom ili mlakom vodom i dan-dva (do iduće uporabe) ostaviti u hladnjaku, u hladnoj vodi ili u mlijeku. Zrnca kefira vrlo brzo će se umnožiti, što će omogućiti dobivanje veće količine napitka. Količina mlijeka za pripravu kefira povećava se razmjerno količini zrnaca. Napitak u cilju očuvanja zdravlja i vitalnosti možete piti svakodnevno. Preporučuje se započeti s 1 dcl i postupno povećati količinu. U terapijske svrhe pijte jednu litru kefira dnevno. [slika:a973a6f8-a6c7-4b9e-971f-5d8a239fe5d0]
2014 01 19
može meni gljiva, ja sam je prije imala ali je umrla [:place] pošalji u inbox podatke za uplatu da ti pošaljem za dostavu [:smije]
2014 01 19
hm, nama se kefir radi u frižu a ne na toplom i super je, a također treba napomenut da se radi od svježeg, nikad od onih trajnih mlijeka. i proces je ovisan o kvaliteti mlijeka, npr nama je nedavno trebalo cak 4 dana da se napravi kefir s nekim lijevim mlijekom iz kauflanda, dok npr sa dukatovim treba otprilike 2 dana..
2014 01 19
također ova lošija mlijeka zbog svog sastava mogu uništit te gljivice pa i na to pripazite. inače mogu izdržat solidnih 20 godina (jer se same razmožavaju) :)
2014 01 20
i ja bih gljive da si napravim, moram dizati imunitet pod hitno :)
2014 01 27
kome treba, nek mi se slobodno javi.
2014 02 02
Imam ja 6 komada u frižideru, iz Bjelovara sam pa ako nekome treba iz blizine da ne plaća pt! Poklanjam, naravno!
2014 02 07
Meni se to baš sviđa al sam ja tak smotana da ni ne znam kak bi to spravila bez obzira na upute xD Ako nekom bude trebalo iz okolice moje proslijedit ću ih ovdje :D A možda se i odlučim na to xD
2014 02 07
I moja gljiva je krepala, jer mi ona baba ni blizu dobro nije objasnila kako se koristi.
2014 02 09
ako ti treba, javi se. uplatis za postarinu i ja ti posaljem, ako nema nitko blize tebi da napravis primopredaju.
2014 02 10
ja sam u Rijeci i ne znam više gdje ću sa gljivom koliko se to namnožilo [:smije] ako nekom treba, javite see :)
2014 02 11
jel ima tko iz Varaždina da ima gljivu
2014 03 24
split?
2014 03 28
Jel ima netko gljivu u Đakovu, [:zaljubljen]
2014 07 01
1 2