Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vrtlarska tema

a glede voćki, ja imam onu golemu Vrtnu enciklopediju. Divna stvar. Pobrojano u njoj milijun sorti koječega. No kad dođem u dućan, u dućano obično sasvim neke desete sorte. Pa sam kupovala prema simpatičnosti naljepnice i slično [:hihot] Naravno da sam imala more promašaja - evo pun vrt voćki koje sam kupila misleći da su samooplodne, a one zapravo trebaju drugu voćku "partnera" jedino dunja ispala ok. [:jezik] i jabuka zlatni delišes. Iako ne paše joj tlo pa su plodovi mini jabuke [:hihot] Ispalo na kraju najbolje ono što sam molila susjeda da mi iskopa od svojih voćki starih 100 godina, sve se primilo i sve rodi.
2014 03 10
curke, sadite li u vrtu kamilice i takve vrste za pripremu čaja? baš me danas pukla tema da bih to mogla zasaditi, ali nemam veliki vrt. jel bi uspjelo da to posadimo u zagorju? treba li se stalno zaljevati ili je dovoljno jednom mjesečno zaliti? [:smije]
2014 03 10
ja berem u polju. mora negdje u zagorju biti toga po polju [:smijesi] I ja sam imala prvo ideju posijati u vrt (središnja hrvatska). izraslo to, ali meni to nije bilo dovoljno za onoliko čaja koliko mi svi popijemo. Onako, za gušt da... ne treba njima puno brige, ja sam ih zalijevala samo dok nisu ojačale i povremeno za vrijeme vrućih dana.
2014 03 10
od ostalih vrsti sadila mentu, matičnjak tj.melisu, gospinu travu... Sve to raste ko korov :) [:jezik]
2014 03 10
jel je menta ona biljka koja miriši ko zeleni orbit? ne ne, u biti sjetila sam se, to su 'božje plahtice' jeste pomirisale ikad to? :) (ja bi mogla otvorit temu sama sa sobom :D )
2014 03 11
božje plahtice ja nisam pomirisala [:sramezljiv] evo sad sam išla progooglati, moram priznati da je nisam nikad ni vidjela uživo... ili jesam ali ne znam da jesam?? [:sramezljiv]
2014 03 11
Ne sadim kamilicu, ali nabavim ljudima sjeme. Isto tak nađem po poljima :) kaj su božje plahtice? Koji je engleski il latinski naziv? A menta, imaš je 100 vrsta. Najpoznatije su peppermint i spearmint. Kako bi neko reko peppermint ti je ko zubna pasta, a spearmint blaži.
2014 03 11
Zahvaljujem [:zaljubljen] Čini se jako korisna biljka
2014 03 12
Evo da podjelim neobično iskustvo [:zaljubljen] Utamanila ja jučer jedan prefini mango. Dok sam jela razmišljala sam kako bi Bilo fora da imam svoj, bar za ukras. Kad sam bila gotova zaboravila sam sjemenku na terasi na suncu. I tako danas, nakon hladne noći, dođem ja i uzmem sjemenku, a ona puknuta i viri klica! [:hihot] Nešto kasnije pronađem sjeme avokada od prije par dana koje se 'zagubilo' u kuhinji, ono ista stvar - opna popucana i strše maleni korjenčići! Zabola sam ih u zemlju, obilno zalila, pa ako šta bude, podjelim s vama! [:smije]
2014 03 12
fora, podijeli! jel bi oni rasli u ovak čudnoj klimi? :) mislim plodovi, s obzirom da je za banane prehladno :)
2014 03 12
... sjetila sam se! one voštane suze sam imala na Adamu! I na sanseverijama (iliti svekrvin jezik, kako stručno piše za tu biljku u mojoj literaturi [:smije] ) ...samo da se nadoštukam na ono o čemu smo raspravljali na onoj temi o orhidejama...
2014 03 12
anitramartina, sve to može rasti kod nas, ako ne vani, onda u tegli... [:kesi] da vidiš koliki ananas je meni narasao iz onog zelenog što odrežeš s ananasa iz dućana [:sokiran] [:sokiran] [:smije]
2014 03 12
Sve će to rasti, ali je problem što vjerojatno nisu samooplodni. Ima li itko da mi objasni kako nabaviti muško i žensko? [:smije]
2014 03 12
jel je bil jestiv? :D meni su super recimo paprike drugačije :D tipa ona vrtlarica je nabavila sjeme crne paprike :) sve bi ja, ali baka je na vrtu šefica :D sad smo mama i ja uzele borovnice i neki duguljasti luk :) fora izgleda :)
2014 03 12
@AnitraMartinA sumnjam, iako moji susjedi imaju dvije velike biljke banane na otvorenom i žive su godinama! Odrežu im sve listove kad jako zahladi, ostane samo deblo. Čak cvatu i zametnu se bananice, ali zima ih uništi :( Postoje vrste manga i avokada koje bi mogle živjeti u priobalju, ali šta ja znam koja je ovo vrsta što mi sad niče, a i u Slavoniji sam. Ja se nadam da ću uspjeti uzgojiti kvazi-bonsai, odnosno stablo u posudi [:zaljubljen] jer u prirodi rastu i 30 metara visoko! Mango navodno rodi nakon 4 godine :)
2014 03 12
1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 30