Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Endometrioza

Hvala Zagi, javim ako postanem vukodlak :) Spirala za endometriozu? Svašta se da ovdije naučiti. Morati ću malo proučiti o čemu se radi jer sve hormonalne tablete su me uništile i prestala sam sa svim tim otrovima, od sada samo prirodno pa kako bude. A na laparaskopiju ću ići jer mi je dosta lakše, nisam niti jednom na hitnu išla kao doprije nje-u prosjeku jednom u dva mjeseca.
2015 01 10
Ne radi se o hormonskoj terapiji, niste upućene pa nemojte ni raspravljati!
2015 01 10
Almensita, nitko nije rekao da se kod Vas radi o hormonalnoj terapiji ili da to ne valja, nego da nama naše hormonalne nisu pomogle... Ne bi bilo loše pročitati dva puta komentar prije nego nekoga ''napadnete''. Krivo ste razumjeli :)
2015 01 10
I kod mene je hormonalna terapija napravila kaos..Ginekolog mi je rekao da je zaboravim,cak i u menopauzi!Almensita,u prvom postu pises da si stavila hormonsku spiralu,kasnije kazes kako se ne radi o hormonalnoj terapiji?!
2015 01 10
Ja sam isprobala sve oralne hormonske i svaka bi me puknula na nešto drugo...od jedne sam bila stalno gladna, od druge me sve živo boljelo, osobito grudi...od trećče sam bila nemoguća sama za sebe a zamislite kako je bilo ljudima u mojoj okolini. Jadni [:vrti] ! ChloeLove, jeste li Vi imali problema s licem? Mene su pubertetske muke o licu zadesile iza laparaskopije. I sve gore i gore. Idem kod dermatologa u ponedjeljak jer sam skužila da će ako ne poduzmem nešto, biti još gore. A nikada nisam imala problema s prištićima ili aknama [:tuzan]
2015 01 10
Je l moze neko napisati kakvi su ti oblozi? Ja u najgorim epizodama skoro padam u nesvijest, muka na povracanje, hladni znoj, crnilo i ne mogu se doslovno pomaknu barem 2 sata... i to sve uz tablete protiv bolova..
2015 01 10
Iazzra, pošaljem link u pp [:smijesi]
2015 01 10
Freya nisam imala problema,bas suprotno,lice mi se ocistilo.Prednost kod laparoskopije je ta da se tek tad vidi pravo stanje.Naime,meni su nasli i neke sitne cistice na dijelu crijeva i na mjehuru.Rekli su mi da bi se to vidjelo na recimo 3D uzv,ali ovi obicni ne pokazuju tako detaljno.Tako da su meni tad sve ocistili.Ja znam sad imati akne po bradi i to u vrijeme menstruacije ili kad je nekakav problem sa jajnicima.Dermatologinja mi je zbog toga bila preporucila hormonalnu terapiju,ali to ne dolazi u obzir,tako da ih tretiram onom maskom od aspirina i meda i uljem sjemenki konoplje..I bude ok.
2015 01 10
Ali imala sam problema ranije s nekih 20-ak god.Pila sam Merz za kosu,kozu i nokte.3mj,pa mjesec dana pauze i opet,tako dvije godine.U tom periodu nisam imala akne cak ni za vrijeme menstruacije.
2015 01 10
Tako su i meni rekli odnosno našli te priraslice tek kada su radili zahvat. Našli su kaos. Doduše, vezano za bubuljice, moguće da je kod mene onda problem u nečem drugom jer nije normalno da ih dobijem tek u 27 godini života bez nekakvog ovoda a nisam mjenjala nikakve rutine. I ja sam pila Merz ali vrlo kratko jer su me svi isprepadali da ću se udebljati (sklona sam tome) i još uz to volim papati. Mogla bi sada probati opet. I ja sam radila masku s medom i aspirinom ali bez ulja sjemenki konoplje. Kako sam u to vrijeme svašta stavljala na lice, svakakve homemade ripravke, bilo mi je još gore. Sada sam počela koristiti Avene kozmetiku i dermatoliške pudere i čini mi da mi je malo bolje. Čitala sam da je moguće i da sam neku bakteriju kožnu dobila pa idem kod dermatologa da mi napravi bris pa ćemo vidjeti. Uglavnom, hvala na osvrtu i preporuci za masku [:poljubac]
2015 01 11
Znači da postoji mogućnost da se i meni vratila [:tuzan] , odnosno da je negdje a da se ne vidi. A jesmo sretnice...ali ima puno gorih bolesti od endometrijoze pa se neću žaliti toliko.
2015 01 11
Meni je od OP prošlo 5 godina pa je moguće da se opet počelo neš javljati jer ponekad opet dobijem prištić na bradi.. Nakon OP sam koristila kontracepcijske i to je bilo super, ali kad sam se skinula KAOS: koža koma, ciklusi se poremetili, skratio mi se ciklus.. doduše, možda to ima veze i s time da su mi isto pola desnog jajnika morali maknut.. ma.. i onda me ovaj moj zeza da me stalno boli trbuh, muški su blaženi po tom pitanju [:smijesi]
2015 01 11
Moguće je i to. Vidjet ću što dermatolog kaže sutra.
2015 01 12
Ginekolog? Možda su i kod mene te pa pucaju.. dok se ove druge polako rade hahahaa [:sramezljiv]
2015 01 13
Ne, ne baš dermatolog [:smijesi] I tako, otišla ja danas na ppregled kada dermatoginja kaže: ''evo Vama još jedna krema od Avenea (koju naravno morate kupiti) i ajdete kod naše u bolnici kozmetičarke (koju ni manje ni više za jedan tretman trebate platiti 250,00 kunica). Zamislite, udostojila se čak pogledati u lice i zadržati pod lupom oglem sekundu i pol. Iako sam pokušala s njom razgovarati da mi da nekakve smjernice osim financijskog troška, nije se dala ta doktorica [:sokiran] [:vrti] [:place]. I dets ol fok. To vam je naše zdravstvo. Za ovu dijagnozu nisam niti trebala ići kod doktora.
2015 01 13