Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Kosa....pomoc!

Godinama imam platinastu kosu, bojala sam samo izrast i nikada nije bila pretjerano ostecena jel sam prirodno pepeljasto plava pa sam boju izvlacila bojama bez blajha... U 9tom mjesecu nakon mora posto mi je dosta izraslo odlucila sam napraviti samo pramenove i to sam isla kod frizerke koja mi ih je izvukla s blajhom, nije trebao ni preljev ni ista jel je brzo izvuklo.. odlicno je ispalo... kad eto nakon mjesec dana ti pramenovi kao da su se skroz isprali???i opet sam ostala s velikim izrastom. Nisam htjela dirat nista da ne unistim kosu, jos je bila zdrava. U 12tom mj sam odlucila sama pobojat taj izrast kao i obicno i sve super, jucer ujutro gledam i eto opet veliki izrast i mislim si ne da mi se vise, odlucim za preljev u svojoj prirodnoj boji nazovem frizerku i dogovorimo tretman. Stavimo preljev i krenem ja kuci kad na danjem svjetlu sve ljubicasto/sivo na nekim mjestima zelenkasto... odmah nastala panika i zovem salon da se vradim da mi to poprave.. Krene ona stavljat preljev i nakon 5min cijela kosa tamno sivo ljubicasta!!! ja u soku vicem mici to iz kose i tako ona to nekako neutralizira i ja zavrsim neka kenjkavo toplo plava reko ok idem dok nisma ostala bez kose. Dodem doma i gledam od narancaste, ljubicaste i sivo smeckaste ... katastrofa! udrila i plac i zvala bratovu curu, u meduvremenu oprala glavu 3 puta head and shoudlersom.. Dolazi i radimo blajh kupku koja uspjeva gotovo sve izvuci al naravno gore ostaje pilic narancasta vrhovi jos malo ljubicasti.. stavila wella 12/1 preko i ona je to nekako izjednacila da nije previse primjetno al jos uvijek je gore narancasto a dole sivkasto.. Pomirila sam se s tim da boju ne budem uskoro imala normalnu sve dok se to ne ispere al osim tog nezadovoljstva sad mi je kosa SPALJOTINA! Imam kosu preko pola leda i sisanje mi ne dolazi u obzir.. istrpit cu mjesec dana s ovom bojom ali KAKO popraviti stetu? Zna li itko nacin da oporavim kosu ? molim vas svaki savjet je dobrodosao...
2015 02 11
možeš stavljat maske..ulja..ma svašta..to će ti sam malo "uljepšat" izgled..jer...za kosu spaljenu blajhom nema pomoći...nema šanse da se oporavi..samo šišanje...sorry..znam jer sam to puno puta napravila i pokušavala je zakamuflirat svakakvim proizvodima..ali bi je uvijek na kraja ošišala..bolje kraća a zdrava kosa nego duga a spaljena [:kesi] ..
2015 02 11
Pronađi tzv. AMLA ulje za kosu koje tradicionalno koriste žene u Indiji. Savršeno nešto, možeš ga koristiti i na boji (ali malo potamnjuje kosu - prirodno). Vidi paše li ti, meni je spasilo kosu nakog godina pokušavanja spašavanja (imala sam ddreadlockse, čisto za usporedbu [:hihot] )
2015 02 11
Bila je blajh kupka ne cisti blajh, kada se osusi nije toliko strasna ali dok je mokra se na nekim mjestim rasteze onako je gumenasta...Ma mora postojati nacin da se malo barem oporavi [:place]
2015 02 11
Ja crnu farbanu kosu do guzice isla farbat u peljastu i rezultat bio kao i tvoj [:place] Pokusavala sam godinu dana sa svime i svacim i nista nije pomoglo nazalost. Sva u bedu morala sam skratit do ramena,ofarbat se u najslicniju prirodnoj i "uzgajat" ju ponovno...uspjela izrast do pola leđa ali jos uviek ima malo ostataka te spaljotine...kako raste tako sisam. Sretno [:sramezljiv]
2015 02 11
Maži bademovo , avokadovo i kokosovo ulje. Meni se od tog doslovno obnovila kosa nakon blajhanja iz crnog u plavu ;)
2015 02 11
jao,jao..stvarno mi je žao što si morala sve to proći i na kraju dobiti lošu boju i spaljenu kosu..ali gle,to što si napisala..da kad ti je mokra kosa se rasteže i gumenasta je..e toj kosi nema spasa!....ošišaj se bar par centimetara..i to je nešto...a dok budeš čekala da se ponovo ofarbaš će izrasti [:smijesi] ....ja ti mogu preporučiti kokosovo ulje..svašta sam probala ali kokosovo mi je najviše pomoglo...prije pranja kao masku...ja preko ljeta stavim malo na mokru kosu,sad po zimi ne jer je feniram....
2015 02 11
I meni je bila tako gumena u početku kad sam iz crnog u plavo se ofarbala [:hihot] I nisam je šišala, obnovila se nakon nekih mjesec-dva. Stavljala sam svaki dan, ili svaki drugi ta ulja .d presuper su! etoo malo nade [:jezik]
2015 02 11
Nakon procitanog, dobro je sto jos imas kosu... Vrhovi kose su po opisu mrtvi, dakle s tim nista ne mozes osim odrezati. Kad je koda mrtva nikakav tretman ju nece vratiti u zivot. Da ublazis izgled kose stavljaj puno ulja na vrhove, makar i maslinovo...ako nemas druga..
2015 02 11
ja koristim kokosovo ulje i zadovoljna sam :)
2015 02 11
Ista situacija kod mene prije 3 god. spaljena kosa pomoci nije bilo osisala sam se na bob. Niti Kerastase nije pomogao nista [:tuzan] mozes stavljati proteinske maske, keratinske. Meni se kosa na mjestima kad ju je frizerka rezala pretvorila kao u pepeo i sad dok to gledam drago mi je da je jos imam na glavi. [:tuzan]
2015 02 11
I ja suosjecam i znam sto znaci imati dugu kosu, i zelju da uvijek bude duga te da ju nikako ne sisam jer svaki cm mi je ko metar. Ali s godinama sam se uvjerila i stazem kod frizerke da je bolje imati zdravu a kracu kosu nego dugu a metlu... Svakom njegovo...u svakom slucaju sretno!
2015 02 11
Probaj ti ipak sa Lorealovim pakunzima za kosu ili kada bi mogla naći Dikson masku za kosu ona ima sadržaj neke kitove izlučevine, meni kada je kosa bila skoro spaljena obješena, puna pramenova i duga naravno, taj pakung me spasio, nisam ga već dugo vidjela na tržištu, možda da nazoveš u Domjanićevu u frizer pribor da pitaš ja sam ga jednom sasvim slučajno kupila u Trstu tako sam ga i otkrila, nemaš šta izgubiti, probaj. Sretno [:kesi]
2015 02 11
gdje kupujete to kokosovo ulje?ja sam bila pitala u DM-u pa me poslala na odjel zdrave prehrane...jel to to ulje? [:tuzan]
2015 02 11
znam da to najmanje sada zelis cuti, ali morat ces ju osisati jer ispucali kosi nista drugo ne pomaze..na kraju ce se svesti na to da če ti kosa biti toliko ostecena da ce se sama otkidati, i ispast ce jos kraca..ni ja nisam htjela cuti za škare..platinasta sam plavusa i imala sam kosu do ramena, odkad sam se pomirala da ju moram sisati, svaki mjesec redovito otkinem ispucale vrhove, kosa mi je do pola leđa narasla. Njegujem ju raznim stvarima, i perem ju jednom tjedno, blajham kosu..sve..a ona raste ko luda :)
2015 02 11
1 2