Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Dopunsko - prijedlog za ovrhu... molim savjet

U petak sam dobila divnu plavu kovertu [:zaljubljen] Nisam imala pojma zbog čega mi mogla bit, kad ono prijedlog za ovrhu zbog neplačanja dopunskog osiguranja. I to na samo 518.37 sa sudskim troškovima, uz napomenu da kamate teku i dalje do podmirenja duga. Sve je to meni jasno, da nisam plačala i spremna sam platiti. Međutim ne i sudske troškove, jer nisam dobila ni jednu opomenu, barem ne na ovu adresu na kojoj trenutno jesam, gdje živim već 2 godine. Dok mi je plava kovertica normalno stigla na trenutnu adresu. Imam li se ja pravo žaliti na to? I kome? Zvala sam dopunsko i bilježnika, ali nitko mi se ne javlja. [:tuzan]
2015 02 17
Jesi li prijavljena na toj adresi? :)
2015 02 17
Da, na ovu adresu na koju mi je stigla koverta.
2015 02 17
Pročitala ugovor i opće uvjete? Ako moraju slat, piši prigovor :)
2015 02 17
Oki doki :D Hvala!! [:smijesi]
2015 02 17
Jesi li prijavljena na tu adresu (na kojoj si sada) boravištem ili prebivalištem? I kao što piše gore, provjeri točno što piše u ugovoru, jer negdje neplaćanje xy rata podrazumijeva automatski ovrhu. Ako imaš osnova za žalbu, onda se žališ sudu (tom kojem moraš podmiriti sudske troškove)
2015 02 17
frend rusio sudske troskove i troskove biljeznika. zastara i nepostivanje obveza od strane hzzo-a. dakle platio samo zaostale rate s kamatom i ni lipe vise. stovise, sutkinja nagazila biljeznika koji je omanuo s rokovima..sve se moze, sam treba procitat ugovor, dakle sto je sve hzzo bio obvezan tebi javit i kada..pa nadalje..
2015 02 17
i ja mislim da se može, ali prvo treba dobro sebe preispitati i provjeriti da si čist kao suza, osim što nisi plaćao rate :) a ovdje prebivalište i boravište mogu zakomplicirati stvari. jer sve stiže na adresu prebivališta, bez obzira i ako si prijavio u mup-u boravište, dužan si otići i u druge ustanove (npr. hzzo, porezna i sl.) i tamo se javiti i dati adresu boravišta ukoliko želiš da te kontaktiraju (iz bilo kojeg razloga) na toj adresi. isto tako, ako si promjenio prebivalište, pa je moguće da su se opomene slale na tko zna koju adresu
2015 02 17
sve rokove vidi, sve pise u ugovoru o dopunskom i u chitabama koje si sad frisko zaprimila. dakle, rokovi za obracanje hzzo-a tebi, zatim razdoblje za koje idu u naplatu duga, pa razdoblje koje je proteklo do prebacivanja slucaja biljezniku, pa rok u kojem je on to stavio u postupak..etc.. u medjuvremenu podmiri dugovanje s kamatom drito na hzzo rn. i tu uplatnicu cuvaj kao dokument
2015 02 17
Vodi računa o roku za prigovor.
2015 02 17
oboje, pobogu. postoji dug plus kamata na isti. postoji trosak biljeznika i na sve to sudski trosak. [:smije] biljeznika ne da mosh rusit nego mu na grbu navalit i inspekciju poslovanja. sve se moze. samo ako je omanuo rok vec sam hzzo, a kamoli ako je njemu na stolu to stajalo neko vrijeme. rokovi bitni.
2015 02 17
Koliko dugo nisi placala
2015 02 17
cipelitza ti je sve rekla.
2015 02 17
bora, polica se ugovara na godinu dana, 12mj. srecom [:smije]
2015 02 17
Da, ali se automatski produžuje ako se osiguranik ne izjasni u pisanom obliku da želi prekid.
2015 02 17
1 2