Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

svjedočenje na sudu pomooc

Cure trebam malu pomoc Pozvana sam na sud da svjedocim,nije me strah ali imam par pitanja -znaci razlog je tucnjava,sasvim slucajno sam se nasla kad su se dva kret*na pocela tuci. i pozvana sam da svjedocim na sudu..Od događaja je prošlo više od godinu dana par puta sam vec dala izjavu ali posto je proslo dosta vremena ne sjecam se bas svega a i ne zelim se zamjeriti nekima. Naravno rekla sam svu istinu kakva je i bila,ali sam ih i zamolila da me vise ne zovu... Pa sad kako da se izvucem iz toga da me vise ne zovu,jer stvarno nemam vremena ni zivaca za neke klince i njihove problematicne ispade.Mogu li se izvaditi na cinjenicu da sam zaboravila neke pojedinosti? Dal će se u toj prostoriji gdje ću ja davati svoj iskaz,nalaziti i tužene osobe? Jer stvarno nemam zivaca ni volje svako malo jurit s posla davat izjave za nesto gdje sam se sasvim slucajno nasla [:place] [:znoji]
2015 02 23
Izjave ste vjerojatno dali na državnom odvjetništvu, ne možete ih zamoliti da vas ne zovu, u sudnici gdje ćete davati iskaz bit će nazočni i tuženi. Nemojte davati lažan iskaz [:jezik] . Izdržite
2015 02 23
Naravno da možeš reći da se ne sjećaš nekih pojedinosti ili da nisi sigurna. Ja sam jednom bila svjedok kad je neka ekipa namlatarala jednog dečka i bili su u sudnici oni, ja i sutkinja. Stalno su se podsmjehivali i upadali mi u riječ pa je bilo stvarno neugodno u nekim trenucima...
2015 02 23
da bas zbog toga pitam da bar na neki nacin izbjegnem neugodnosti ali ocito ne mogu [:znoji]
2015 02 23
da dajem lazni iskaz sad bi se vec tresla od straha [:smije]
2015 02 23
hej, ne brini se ništa, nije bauk, ono što ne znaš ne trebaš govoriti, jednostavno reci da se ne sjećaš. unutra će biti i ta 2 kretena s kojima ti nemaš ništa, samo gledaj u suca kada ti se obraća i smireno, nažalost puno ljudi se nađe u toj situaciji, ali bolje da se pojaviš i daš iskaz da te više ne pozivaju:) i poslodavac ti je dužan dat slobodan dan taj dan-osim ako nije privatnik
2015 02 23
Ako ne dodete sudac moze naloziti da vas dovede policija, zato preporucam da doedete. Davanje laznog iskaza je kazneno djelo- pa to ne preporucam. Odvjetnici i sudac bi trebali voditi racuna o redu u sudnici, znaci da za vrijeme davnja vaseg iskaza bude red i mir i da da mozete nesmetano iskazivati. Ukoliko se ne sjecate nekog dijela jednostavno to recite. Bolje nego izmisljati. Vi cete u sudnicu uci nakon okrivljenika i tužitelja i izici cim date svoj iskaz tako da necete imati neugodnosti prilikom izlaska i susretanja na hodniku.
2015 02 27