Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Kurkuma ! :)

Pozdrav svima! Zanima me na koji nacin sve koristite kurkumu, u kojim sve jelima i kombinacijama? Hvala na odgovoru :)
2015 03 17
Ja doslovno stavim u sve što se sjetim.. od pirea do kuhanja riže..
2015 03 17
I ja u sve(ajd ne u kolače),,makar u sane i nju stavljam [:hihot]
2015 03 17
..rižu, piletinu, varivo,mlijeko..
2015 03 17
stoj to crvena paprika?
2015 03 17
ja sam ju večeras u jogurt umutila, rado ju stavim i u jutarnji smoothie, a povrće pareno u woku bez kurkume mi je nezamislivo, pa u pac od piletine... tako, svašta, volim ju [:zaljubljen]
2015 03 17
moze li se opisati njena aroma? stalno ju pikiram ali nikako da pokusam nesto s njom. tako je bilo i a curryem pa ga sad uvijek imam pri ruci :)
2015 03 17
Meni je okus nedefiniran,rekla bih sličan curryju. Ja sam složila njoke od tikvica i dosta kurkume i bili su jako dobri.
2015 03 17
Da, i ja bih rekla da je najsličnije curryju. I ja stavljam u sve i svašta. Najčešće u rižu, proso, kus-kus i heljdu.
2015 03 17
Sličan je curryu jer se kurkuma stavlja u curry,otud mu žuta boja.Ja je obožavam,moja djeca baš i ne,zato sam ograničena u korištenju.Stavljam je ,najčešće u rižu ,po krumpiru.Prezdravi začin koji bi morali što češće koristiti.
2015 03 17
U rizu obavezno! [:kesi] [:smijesi]
2015 03 17
Ponekad je stavim u rižu, proso, ili po krumpiru, u variva itd.. ima vrlo egzotičan okus, gorko slatkasti, odličan začin :)
2015 03 17
kurkumu? ajmeee... [:zaljubljen] stavljam ju svuda...od slanih jela do kolača,umaka,u njoke,u čušpajže,u grah.... imaš otvorene ruke...jako je zdrava,a pogotovo je super za palačinke ili biskvite jer daje lijepu žutu boju ako nemaš recimo domača jaja,pa budu kolači onako neapetitlih bljedunjavi.... [:hihot] curry je nešto drugo,on je više smečkast,ali okus nebo i zemlja,neusporedivo,ali da ima u njegovom sastavu i kurkume... Moj muž kaže da sam ja ovisnica o kurkumi...čim imam jednu bočicu doma samo odma idem po novu hahahhahah ,da nebi možda nestalo [:smije] [:smije] [:smije]
2015 03 17
ona ti je recimo ko vegeta u sve paše i uz sve ide,tako da ne možeš pogriješiti.. po meni okus definitivno nije gorkast? [:sokiran] ,a slatkast,da malo vuče na slatkasto... jednostavno kupi i stavi u neko jelo pa procjeni,svidjet će ti se sigurno... i pazi s čime mješaš jer je njezina žuta boja po svim plastičnim kuhačama i nejde dole hehhehehheheh
2015 03 17
hm teško je opisat okus jer ne možeš s ničim usporedit, specifičan je. moraš jednostavno probat i vidit jel ti paše. ja je isto u sve i svšta stavljam, to stvarno ovisi o tebi uz što će ti pasati, i da obaveno pazi jer boja po svuda ostaje... ja često radim i masku za lice od kurkume, jer imaa "kao" prot [:smijesi] uupalna svojstva [:sramezljiv] [:sramezljiv]
2015 03 20