Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Tražiti više osobnih informacija pri registraciji

Možda ne bi škodilo da svaki korisnik pri registraciji mora ostaviti i svoj OIB ili broj osobne iskaznice (vidljiv samo administratorima) jer koliko čitam ima muljatora ko u priči. Ovako u slučaju prevare bar znaš koga tražiti/tužiti...
2013 03 14
Slažem se,curama koje su fer i poštene ne bi trebao biti problem dati osobne podatke.
2013 03 14
I ja se slažem to bi trebalo napraviti [:smijesi]
2013 03 14
pa i na njuskalu se treba oib pa opet nikom nista
2013 03 14
Slažem se i ja, ali se pitam jeste li sigurne da naše podatke vide samo admini? Ima tu puno, ajmo reći, FBI-ovaca...i bliskih suradnika admina. Bar tako kažu. To mi se nimalo ne sviđa. Da neko drugi barata mojim podacima. [:vrti]
2013 03 14
ne pada mi na pamet da dajem svoj OIB na raspolaganje bilo kome
2013 03 14
Ma da ne bi.
2013 03 14
Meni je to njuškalo samo po sebi totalno degutantno, skupusano i nepregledno, a još se eventualno i plaća. Budući da je to ipak koliko-toliko stara stranica, nije mi jasno da nisu mogli tehnološki evoluirati i poboljšati sistem pretraživanja pošto u svakoj kategoriji ima brat bratu više od 5 tisuća oglasa.. Kad dođem tamo imam osjećaj ko da me netko ubacio u kontejner i sve što vidim oko sebe je hrpa stvari koje mi toliko okupiraju mozak da više neznam ni što tražim. Sve u svemu, ne sviđa mi se. S druge strane, one aukcije pak, 15 kuna provozije na prodaju od 100 kuna ili tako nešto? Katastrofa. Pa kažu stavi početnu cijenu 20 kn. Uvijek postoji način da se spriječi otvaranje duplih profila od jedno te iste osobe. IP match, telefonska provjera, jedinstven kod za registraciju i slično. Samo treba malo pažnje, volje i novaca. Jučer administratorica kaže da ne dopuštaju nikom da radi osim nje, prosto mi je žao cure jer ono što nedostaje ovom portalu je upravo sugestivnija, stabilnija i stroža tehnička podrška i backup. Iz tih razloga boljem se ne nadajte, jer stranica je osmišljena na ovakav način pa tako nekako i gura. Možete samo bit poštene, ne varati i širom otvorenih očiju moliti Boga da ne budete prevarene.
2013 03 14
Kada nešto kupujete valjda imate podatke od te osobe na čiji račun uplaćujete novac??? ne kužim
2013 03 14
O ovoj temi se diskutira svako malo, no OIB tu nece pomoci, kao ni na njuskalu gdje se treba staviti prilikom registracije, ali je toliko prevara tamo bilo da je i na tv-u zavrsilo, pa opet nikom nista. Stvar je do nase drzave, jer ako si prevaren putem ovakvoga trgovanja, odes na policiju s podacima od prevaranta i onda te lijepo odje** jer ne da ne prelazi svota koju si uplatila 1000 kn, nego ne prelazi 1500kn, onak' za ubit' se od ovih nasih zakona. Jedino sto bi ja napravila je da korisnici koji ne potvrdjuju svoje e-mail adrese ne mogu sudjelovati, puno prevarantica ima usklicnik na profilnoj slici, sto znaci da operira po portalu, a veliki je minus na njuskalu sto nema za ostavljanje komentara kao i ovdje, da znas s kime da suradjujes, s kime ne, to bi tamo bilo sasvim dovoljno uvesti, a ne ovako nasljepo da kupujemo.
2013 03 14
a ne zna više, očito siguran način ne postoji, postoje samo sigurniji načini i oprez a mene zanima bi li vi bez okljevanja dali svoj oib, br. osobne i broj mob-a i da se pri tom čujem o ako bih ja recimo od vas kupovala više stvarčica ili možda mob ili tako nešto vrjednije?!!
2013 03 14
ne vrijede osobni podaci kad ni policija neće izlaziti ako nije veća vrijednost u pitanju :(
2013 03 14
Ništa to ne vrijedi. Na njuškalu traže puno podataka (između ostalog i oib i kućnu adresu) pa opet ima toliko prevaranata jer im policija ništa ne može! Užas!!! [:frustriran]
2013 03 14
policija [:frustriran] im MOŽE ali NEĆE!!!!!!!
2013 03 14
po zakonu se ne smije...a sto adminka ima od toga,apsolutno nista
2013 03 14
1 2