Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Prijavljujte prevarante/prevarantice

Evo na upoznavanje... U Narodnim novinama broj 56/2015 od 22.05.2015. objavljen je Zakon o izmjenama i dopunama Kaznenog zakona... Svim oštećenim osobama koje su prevarene od strane nama već poznatih imena malo nade. Naime u članku 52. Kaznenog zakona unijete su izmjene glede Produljenog kaznenog djela, što bi značilo da je nebitno koliki je iznos materijalne štete kod krađa, prijevara - važno je da je ta osoba počinila više kaznenih djela i da će se štete zbrajati (bitno je da svi oštećeni to i prijave)... Evo copy/paste čl. 52. Produljeno kazneno djelo Članak 52. (NN 56/15) (1) Produljeno kazneno djelo je počinjeno kada počinitelj s namjerom izvrši više odvojenih radnji u prirodnom smislu kojima se ostvaruju bića istog ili istovrsnih kaznenih djela, ako one s obzirom na njihovu prostornu i vremensku povezanost čine jedinstvenu cjelinu u pravnom smislu. (2) Kaznena djela koja predstavljaju napad na život, tijelo, spolnu ili druge slobode osobe ne mogu se pravno označiti kao produljena. (3) Ostvaruju li se radnjama navedenim u stavku 1. ovoga članka obilježja više istovrsnih kaznenih djela, produljeno kazneno djelo će se pravno označiti prema najtežem od tih kaznenih djela. (4) Ostvaruju li se radnjama navedenim u stavku 1. ovoga članka obilježja više istih kaznenih djela, produljeno kazneno djelo će se pravno označiti uzimajući u obzir zbroj vrijednosti svih stvari, imovinskih prava i koristi pribavljenih odvojenim radnjama. (5) Za produljeno kazneno djelo može se izreći kazna za polovicu veća od gornje mjere kazne propisane za utvrđeno djelo, koja ne smije prijeći gornju mjeru propisanu za tu vrstu kazne. Nadam se da sam nekome pomogla...
2015 05 26
meni na srecu netreba l odlicnoooo
2015 05 26
Jooooooj...dodje mi da sada doticnoj to proslijedim pa mozda se trgne [:ljut]
2015 05 26
i meni netreba ali dobra stvar samo oštro [:frustriran]
2015 05 26