Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

neznam više dal je to dobro ili loše?! :)

Moja Astra ( moja pesica iz azila ), sad kak je porasla malo, ne pušta nikog, njoj nepoznatog niti u dvor, a kamoli u kuću... npr kumovi koji ne dolaze često, neki susjedi koji također ne dolaze često kod nas ili bilo ko njoj nepoznat, nesmije se približit ulaznim vratima. Laje i laje, a i gricnula bi ona... užasno se zaštitnički ponaša. Neki dan je jedna klinka u igri gurnula malu nečakinju s leđa, i mala je opala, a moja Astra vidla, dotrčala i počela lajat na malu guralicu i mala se više nije smjela približit nečakinji do god nismo Astru zatvorili u kuću! I ja također nesmijem glasnije viknut, odma ona dotrči, onak ko snagator, pogleda ispod oka... ono čisto smješno [:hihot] pa neznam više el to dobro ili loše?! [:hihot] I neki dan ju šetam, i stane neki lik s autom da pita el sam vidla kakvog starog dedu da je prolazil tuda ( čoveku se izgubil deda [:hihot] ), a Astra stala ispred mene, nakostrešila se, digla uši i reži, i ja ju smirujem, a ona stane, i čim ovaj progovori, ona opet zareži! [:smije] [:smije] Inače učimo ju lijepom ponašanju, i prava je dobrica i maza, al jednostavno ima slabe živce za nepoznate ljude!
2015 06 07
Naravno da je loše. Pozabavi se tim prije nego nekoga ugrize. Psi čuvari se školuju da budu čuvari pa se onda i znaju ponašati. [:smijesi]
2015 06 07
Dobro je jer bar imate sigurnu kuću,loše je jer može tako napasti nekoga..
2015 06 07
Iskreno...i ja bi takvog psa [:smije]
2015 06 07
znači u šetnji, vani, bilo gdi kad je na uzici, ne obazire se na nikoga, čak ni na druge pse, mada se voli igrati s drugim pesekima, al skužim da joj je nekak bolje biti uz mene, iako je pustim da se igra. Znači kad smo vani i među ljudima, jako je dobra i poslušna. A ako je u pitanju kuća, dvor, ja, moji ili klinci, e tu je zaštitnički nastrojena. Jednostavno pazi dvor, kuću i nas... neznam dal je to alarmantno?!
2015 06 07
Vidim da si iz kc, možeš nazvati trenera i pitati. Stipanić ti drži dresuru ili kinološko društvo. :)
2015 06 07
Možda je malo preagresivna, bolje da se posavjetuješ sa stručnjakom za pse dok nekoga ne napadne, pogotovo stariji psi znaju bit agresivni ili ako su nešto bolesni, svakako se posavjetuj sa strucnjakom
2015 06 07
A koja je vrsta pesek? Jel veliki ili mali? Ako je veći, onda to može bit problem i nije šala, može nekoga ugristi..
2015 06 07
To ti je sasvim normalno za pse iz azila pogotovo kujice, moja frendica ima jednu ženku iz azila, jednostavno ju je naučila da je sluša, nema druge, strogo (nažalost), dok ne počne slušati, inaće su ti psi strašno inteligentni jer su prošli svašta [:smijesi]
2015 06 07
definitivno lose jer bi mogla u trenu kad ju ne pratis napraviti neku stetu pa ces imat 1000 i 1 problem Duma... ako je i malen pas moze biti problem. nije to samo kod velikih.. Come Stai... Dubravko jos ima treninge? ide to sve ok kod njega ? znam da se neko vrijeme vise fokusirao na dresuru pasa za vojsku ili policiju... manje na treninge poslusnosti ovako sa ljudima i psima,,,,
2015 06 07
Naravno da je loše.Još da ugrize neku djevojčicu pa ona ode roditeljima pa ga moras uspavat STRASNO. [:boji] Potraži nekog trenera,dresera psa on će ti najbolje pomoći, dok jos nije kasno. Koliko je stara? [:smijesi]
2015 06 07
Da, radi dresuru. Ima par pasa koje radi "sebi". Evo, baš od dečka kujica bila, i sve ok, isto je imala problema s naravi. [:jezik]
2015 06 07
moja Cmr je isto iz azila i iman isti problem -.- al samo oko kuće, vani ne. prije nije bila takva i u dvorište je moga uletit tko god, a sad šizne čin naleti netko koga ne zna dobro il tko joj ne paše . loše u svakon slučaju [:znoji] mislila san ić na dresuru sa zvjerkon, al kolko znan u šibeniku se nitko ne bavi time [:znoji]
2015 06 07
o pa super. mi smo davno bili sa nasom kujom koja je sada nazalost pokojna...ali naucili smo tamo puno tako da sad sami ucimo nase pse :)
2015 06 07
o kojoj pasmini se radi?imam 3 psa razl. rase pa mislim da ti mogu dati kvalitetan savjet-neka pas ide na dresuru.sa psima iz azila se posebno treba raditi jer nikad ne znas kakve je pas traume prosao,dobro je da se pas zastitnicki ponasa ali ovo iz tvog opisa nije dobro. ja imam dobermana i npr kad sretnem nekog na cesti od frendova (npr kojeg on jos nije upoznao) prvo osobi kazem da ne radi nagle pokrete rukom i da da psu da ga posnjofa,inace bi moj pas shvatio nagle kretnje kao napad na mene..ne bi mu nista nazao napravio jer je dresiran ali uzrujao bi se to sigurno.i to je ok. ali nije ti to dobro,radi na socijalizaciji,vodi psa vise medu ljude,obrati se nekome za dresuru inace ti sto problema moze biti,ako nemas povjerenja u svog psa nece ni on imati u tebe,i nece te nikad slusati onak kak ti zamisljas
2015 06 08
1 2