Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Udomljene životinje

Tema za sve koji su već udomili neku životinju. Danas smo bili na cijepljenju u Dumovcu za našu mješanku koja brzo raste (labrador/retriver). Predivna je. Ljudi su nas pitali u čekaoni jel se hoćemo mijenjati za psića, kad su vidjeli kako je slatka, kako sluša. No nećemo je nikad nikome dati naravno :-) Njena priča nažalost počinje tužno, ali završava vrlo lijepo. OStavljena je bila u kutiji sa bracom ispred Konzuma, tako tužno :-( Prijavljena je u Dumovcu bila, ali smo je mi odmah uzeli. Ima veliko dvorište, šumu, slobodna je ko ptičica na friškom zraku ima sve. Ljubav, hranu, vodu. To je moj prvi pesek u životinju jer sam oduvijek alergična na dlake psa i mačke. Svima kažem da je ljubav pobijedila alergiju. To je obaveza, ali ja ju spremno prihvaćam. Moj pesek je moj najbolji prijatelj. Osjeća moju energiju, stav i karakter a ne procjenjuje me s obzirom na rasu, izgled ili financijske mogućnosti. Hvala ti na tome [:poljubac] Slobodno napišite vaša iskustva s udomljenim životinjama, možete staviti slike itd. Još nešto. Ja bih najradije sve njih udomila, ali to je nemoguća misija. Jako mi ih je žao :-( Sva sreća da ih u Dumovcu ne ubijaju. Danas sam čitala u novinama kako je jednog peseka vlasnik izgladnjivao, mučio na lancu, nije dao vode..Labrador koji treba s 5 god imati minimalno oko 25 kn imalo je 10 kg. Strašno! Pa tko to ima srca raditi? Ljudi morate prijaviti takve strahote, to nije normalno. :-((
2015 08 22
Imas pravo! Ja sam udomila par maca, koje su se okotile, par sam macica zadrzala, a par dala osobama kojima vjerujem. Uzasno mi je kada cujem da neke osobe koje ubijaju ili ostavljaju zivotinje prepustene same sebi, uvijek se rasplacem kad nesto takvo cujem...
2015 08 22
Moja prica, imam podosta životinjica,sve sam ih udomila i to sa ulice,zadnja je mala crna pekinezerica, prošle godine ostavljena pred Lidlom,tada nije imala ni dva mjeseca,a sad je prava mala dama, i još smo udomili iz azila jedno štene,sad je to jedan veliki i sretan pas,Fabi : ) tu je još jedna civava koja je izbacena usred zime na ulicu, [:place] da je nisam pokupila mislim da bi se smrzla,tu je i jedna draga kujica kojoj su mamu otrovali [:frustriran] i to moji susjedi,a u tom dlakavom društu su moj Tigi koji je na slici moga profila,njegova mama,brat,jedna mala kineskinja,tako ju zovemo jer slici na kineza [:smije] i jedan divan macor koji vec dvije godine dolazi na doruckove,ruckove i vecere kod nas,eto iskreno uživam u njima i njihovim vragolijama,samo mogu reci da mi je puno srce srece jer znam da sam ih spasila od sigurne smrti [:zaljubljen]
2015 08 22
Moja prica je ispricana sa krivog profila,Cartinka nisam ni skužila da sam na kcerinom profilu [:hihot] u prici sam spomenula mog macora Tigija koji je na slici [:zaljubljen]
2015 08 22
sanjakova kako ide postupak udomljavanja? i jel istina da se mora svaki mjesec s pesekom veterinaru ako se udomi?
2015 08 22
ja upravo tražim psa za udomit, nažalost možemo samo malog psa radi okolnosti , ali nevjerojatno je na kakve ljude naletis . vec mjesec dana tražim po azilima i udrugama i jako malo ljudi je bilo susretljivo kao zadnje 2 drage cure na koje sam naišla, ostale sam morala molit za info i na kraju odustala , kao da im nije bolje udomit životinju nego da se pati tamo, a i oni sa njima vjerujem da nije lako to sve izdržat. ali jedva čekam da nađemo nekog mališana za maženje [:kesi]
2015 08 22
Imaš na njihovoj stranici. Ne znam kako je u drugim azilima, ali u Dumovcu moraš potpisati ugovor u kojem piše sve i svašta poput tog : da ćeš se brinuti za psa, hraniti, cijepiti redovito itd. Mi smo otišli par puta u Dumovec, jer imaš pravo na besplatna cjjepiva, čipiranje i sterilizaciju u prvih godinu dana. Tako da ne moramo plaćati idućih godinu dana cjepiva. Naravno to sve vrijedi samo ako ti je životinja zdrava..Ako je pasmina koja je često bolesna, možda i moraš ići često veterinaru. tO SVE ovisi o mnogočemu. Eto nadam se da sam barem malo pomogla.
2015 08 22
dancea - u koje azile si išla?
2015 08 22
kontaktirala sam ih dosta preko fb jer smo još na morskoj adresi, sve koje sam nasla u blizini , međutim čim se vratim u zg idem u potragu
2015 08 22
[slika:e22eb2cb-22d6-4a2d-9f95-6945b9db3880] Imamo jednog lijepog napustenog psica u rustici ... ako ga netko zeli udomiti javite na broj 091 151 8645
2015 08 22
evo naše priče.. muž je htio psa (nikad nije imao) pa smo krenuli u potragu i na stranicama dumovca smo ju vidjeli.. Ugl do 3 mj starosti bila lutalica, netko ju je udomio al nije slavno završilo, na kraju završila u dumovcu. Odmah smo ju uzeli i evo je s nama već peta godina. Evo slike iz dumovca..naš mali oportunist :) [slika:fa10a4b0-53b9-437e-b3d9-717ffd066866]
2015 08 23
nina, pa to je prava ljepotica,šecer [:zaljubljen]
2015 08 23
prekrasna je
2015 08 24
hvala cure [:zaljubljen] al slika vara, zapravo je prava harambašica [:smije]
2015 08 24