Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Flora /

Ukrasne loncanice za cvijece

Trazim ukrasne loncanice (keramicke) za orhideje -boje koje dolaze u obzir su bijele, narandaste, roze i zelene ;)
2015 10 08
Moze usput i meni mala pomoc. Imam one velike,standardne orhideje i neku vrstu mini. Kako se to presaduje,kada?
2015 10 08
moze ;) jednu svoju sam samo presadivala i to samo zato sto mi je ispala, a stare su 3 godine i jos ne planiram ,. jedino jednom u tri mjeseca skuham im zeleni caj [:kesi]
2015 10 08
zasto caj
2015 10 08
pa jedna gospoda koja ima preko 80 komada mi rekla da ih zelijem sa cajem (jer je njoj preskupo kupovati gnojivo za njih sve) pa ona kao zamjenu koristi zeleni caj i prekrasne su joj
2015 10 08
Jeste sigurni da ih zalijeva sa zelenim čajem...ja ih imam dvadesetak i zalijevam i prehranjujem redovno..čini mi se..tj.sigurna sam da je ta dohrana ''jednom u tri mjeseca'' nedovoljna. One imaju svoje cikluse mirovanja i cvatnje. I jedan i drugi ciklus traje po nekoliko mjeseci. Meni je to iskustvo sa zelenim čajem nepoznato,a bavim se orhidejama vec dugo.
2015 10 08
i da ja svoje preko ljeta drzim vani.... na prozoru malo su zasticene od direktnog sunca ali imaju dovoljno
2015 10 08
U orhideje je dobro staviti koru od banane. Odlicno ih nahrani i ne trebaju se stavljati raznorazna gnojiva. Kori od banane narezati na tanke kockice i staviti u teglu. Godinama to prakticiram bez dodataka kupovnih gnojiva i super su mi
2015 10 08
sabina u ukrasnu teglu staviti kore ili bas u njihovu loncanicu gore ? [:kesi]
2015 10 08
Da li Vi Snjeza zalijevate vase zelenim cajem.I koliko cesto?
2015 10 10
da da. jednom u tri mjeseca, a u meduvremenu zaljevam sa obicnom kisnicom (ali sada po zimi, zagrijanu na sobnu temperaturu ) jer bude prehladna :)
2015 10 10
Da li ih samo zalijete ili ih ostavite uronjene u zeleni caj,onako obilnije,pa nakon par sati ih izvadite i ocijedite.Opisite mi malo sto tocno radite,ako nije problem.Hvala.
2015 10 10
Snjeza00 stavim narezanu koricu bas u orhideju na vrh. Odlicno ih nahrani
2015 10 10
Tajci.. pa skuham caj (ohladim) i onda potopim ih na jedno sat (Ali i gornji korjen onako polijem odozgora kada se sjetim) iscjedim ih dobro skroz dok ne prestane kapati. Sabina ovo je odlicna ideja... volim te jeftine fore.. umjesto ovih skupih gnojiva..
2015 10 11
Razumjem,hvala Snjeza00..Meni prodje 2 mj.do ponovnog cvjetanja. Koliko vasim orhidejama treba do nove cvatnje uz ovakvo prihranjivanje?
2015 10 11
1 2