Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zdrav zivot

Uzrok svih naših zdravstvenih problema je zatrovanost tijela i to - lošom hranom - cjepivima koje primamo kroz život - lijekovima koje pijemo kroz život - nedostatkom sunca - nedostatkom kisika u našem tijelu - nekretanje - život u lošem okruženju - obiteljske svađe, mobing na poslu, stres općenito pa kad netko kaže..treba znati dijagnozu, mene osobno to ne zanima jer sam uvjerena da je svemu uzrok gore navedeno ujedno, to je moje mišljenje nikome ga ne mislim nametati i s osobama koje su mi bliske vodim ratove oko ove svoje teze pa kako onda da očekujem da to svi prihvate?
2015 12 22
i naravno, nisam ja ta koja je to otkrila.. samo sam prihvatila spoznaje onih koji su to otkrili kroz svoj život, mnogi su posvetili tome desetljeća rada i svi znate da malo malo negdje pročitate nešto u ovom obliku ali, masovno to nije duboko prihvaćeno čim nekoga nešto zaboli, odmah se ide liječniku neću ovdje protiv njih..sami razvijte svoje mišljenje na tu temu moja prva reakcija je- nešto brljam, nešto ne radim dobro... pa da, jedem previše slatkiša.. trebam čišćenje tijela, više pažnje prehrani, kretanju i slično..ne uplašim se. kažem sama sebi - tijelo moje, sad ćeš ti to lijepo riješiti naše tijelo je fantastično... kao što se razboli jer ga ubijamo tako divno ozdravlja kad mu pomažemo i zato često znam biti dosadna kad kažem da se svaki zdravstveni problem liječi - zdravom hranom koja podrazumijeva - najviše sirovog povrća i voća...blendane zelene kašaste sokove, salate, kratke lešade s maslinovim uljem i puno češnjaka, općenito upotreba puno začina - kajenski papar, papar, korijander, kurkuma... sjemenke svih vrsta, orašasti plodovi, bademi, orasi---piti čistu i zdravu vodu... mesa minimalno i provjerenog kvaliteta.. mnogi su mišljenja da se ozdravlja kad se meso potpuno makne... šećer... otrov... sve kemijski obrađeno... i znamo da ništa više nije iskonski čisto, ali sigurno je zdravije skuhati svoju povrtnu juhu nego izvrnuti vrećicu gotove juhe..
2015 12 22
sunce je izvor života..pokreće nas- uvijek na sunce i lovite ga očima bez naočala ikakvih kretanje, cirkulacija, hladno tuširanje, hodanje, najbolje po prirodi..šuma liječi odmak od stresa - shvatite i posvijestite sebi da neće svijet propasti ako nešto ne napravite i ako nemate za novi auto.. prestanite se takmičiti sa susjedima.. shvatite da je divno hodati i gledati svijet. ako ste okruženi ljudima koji vas iritiraju, pa odmaknite se. pupčana vrpca postoji samo u prenatalnoj dobi. odmaknite se od krivih ljudi koji vas iscrpljuju koristite sve što je besplatno, a pogoduje zdravlju to je sigurno slijedeće: puno kretanja, boravak na suncu, svako tuširanje završite hladnim tušem, duboko disanje barem 15 minuta dnevno, maknite kemijske dodatke jelu i koristite prave začinske biljke, ne kupujte kemijski obrađenu hranu, gotova jela i slatkiše. vjerujte da se odlično preživljava na kupusu, krumpiru , grahu i žgancima i smijte se, smijte se sami sebi prihvatite sebe takvi kakvi jeste čovjek s pozitivnom energijom je uvijek divan čovjek ona latinska . ponavljanje je majka znanja.. je odlična... treba s vremena na vrijeme tako... ako mislite da je prekasno za promjene krivo mislite uvijek je dobro vrijeme za promjene na bolje volite sebe i budite si dobri tako je i svijet bolji
2015 12 22
Zanima me Vase misljenje. Pogotovo misljenje mlade generacije. Radim studiju osvijestenosti ljudi o ovoj temi. Pa eto ako imate volje malčo komentirati... Hvala
2015 12 22
Cim vidim jednu pozitivnu osobu odma je svijet ljepsi. ;)
2015 12 22
Slažem se...lijepo napisano! Samo bih ja malo više pažnje pridala mentalnim obrascima i psihi. Prije ćemo se od toga razboljeti nego od ostalih utjecaja, to je moje mišljenje. Što se tiče hrane, svatko ima svoju teoriju. U principu se slažem, samo možda ipak treba više nekih zdravih masnoća i proteina (opet, što je 'zdravo', svatko ima svoju teoriju).
2015 12 22
slažem se s tobom,nastojim se hraniti zdravo,svoje povrće,voće ,sve se jede sezonski,ne kupujemo doma gotova jela,koristimo prirodne začine,vlastiti med ..,priroda posla mi je takva da sam 90%vremena vani(proljeće,jesen,ljeto),jedini mi je problem stres jer je posao stresan inače sam živac po prirodi,no više trpim u sebi i nije me lako izbaciti iz takta,hehe. lijekove izbjegavam,antibiotike pogotovo,sve kaj mogu koristim domaće i prirodno..
2015 12 22
E da, pšenicu bi bilo najbolje izbaciti, nikakve koristi od nje, a štete ko u priči. A posvuda je, to je jako teško ostvarivo, bar meni!
2015 12 22
mlada pšenica je jako zdrava...eto prilike sad kad se šiša božična pšenica ubaciti ju u blender skupa s ostalim voćem i povrćem :0)
2015 12 22
Vezano za vegetarijanstvo... Ima mozda pola godine otkako sam se pocela prehranjivati po krvnoj grupi i osjecam se fantasticno. Prije sam imala dosta problema s probavom i ovim potezom sam se izlijecila. E sad, dosta ljudi mi je preporucavalo vegetarijanstvo, da u prehranu ubacim integralne zitarice i sl. Ali to sve se pokazalo da mi skodi. Tako da smatram da (za bilo sta u zivotu) nema univerzalnog lijeka i ne trebamo se stavljati u kalupe jer ono sto odgovara tebi ne mora odgovarat meni ili nekom trecem. ;)
2015 12 22
Pozdrav svima. Lijepo rečeno i dobar podsjetnik na dobre,zdrave i smislene stvari koje često zaboravljamo činiti. A sad - s riječi na djela..... Hvala ti.
2015 12 22
MarinaZulim ja isto vjerujem da svatko sebi treba naci lijek u prirodi. Po meni je bitno vjerovati u odredjeno alternativno lijecenje. Ako nema vjere nema ni lijeka. Opet to je samo moje misljenje.
2015 12 22
Mrvica, da bas to! Kad sam pocela slusat svoje tijelo puno se bolje osjecam.
2015 12 22
Upise zupaniju ili grad i tako trazis. Neznam tocno sta sve imaju i to je dosta nova stvar tako da se mnogi proizvodjaci tek prikljucuju.
2015 12 24