Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kako podesiti neke opcije?

Pitala bih vas nešto vezano za facebook stranicu. Naime kako preko svoje facebook stranice stisnuti like nekoj drugoj stranici? Pritom mislim baš na vlastitu izrađenu stranicu, a ne na vlastiti profil. Da li je moguće uopće lajkati drugu stranicu preko vlastite stranice? Vidim na linkovima nekih stranica kako pod "sviđa mi se" imaju druge stranice. I još pitanje, kada se nudi opcija Boost your page for 2 dollar, na što se točno odnosi, da li to pomaže u promociji stranice, dovodi više ljudi na stranicu? Također kada se objavi neki status/slika postoji opcija promoviraj objavu? Ona je povezana sa prethodno napisani i naplaćuje se ili ne? Riješite me nedoumice. Hvala vam puno.
2016 01 25
Dakle radi se o stranici koju si napravila na fejsu?! Boost post znači isto što i promoviraj objavu (ja imam stranicu ali ja koristim engleski, ne hrvatski fejs međutim koliko znam to je isto). Što se tiče plaćene reklame koju plaćaš fejsu preko kartice direktno ili paypal-a..kada namjestiš sve te opcije u ads manageru ukratko imaš 2 načina da tako kažemo (imaš i opciju reklamiranja svoje web stranice ako je imaš, ali ovdje ću ti reći o reklami koja se vrti na fejsu i gdje reklamiraš baš fejs stranicu).Dakle: 1. imaš neku objavu i imaš opciju da je promoviraš tj. boost post-minimalan iznos je 1 $ dnevno a sama odrediš koliko dana želiš da taj post tj objava bude udarna..npr. ako prodaješ nakit i imaš nešto novo što je na promociji i u pola cijene sljedećih 7 dana i napisala si objavu i stavila sliku ili slike i sad tu objavu možeš promovirati da stalno iskače "iz paštete" i svima se pojavljuje stalno - sama odrediš koliko dnevno želiš potrošiti i koliko dana
2016 01 25
2. reklamiraš svoju stranicu-ideš na ads manager gdje napraviš cijelu reklamu: cijene su iste tj ti odrediš s tim da ideš na promociju da imaš što više lajkova na stranici (imaš i dr opcije ali to je ta za reklamu)..tu odrediš ciljanu publiku, možeš učitati mislim 5 ili 7 slika različitih i biraš što će pisati pored svake! Imaš opciju preview da vidiš kako izgleda oglas kada se pojavi nekome. Također obrati pažnju na veličinu slike tj moraju imati formu mislim 1200 x 333 (kao cover slika)..za početak možeš početi sa slikom koju imaš na coveru i koja će ti po defaultu biti na reklami a tekst će biti kratki opis koji si napisala o stranici tj vjerojatno samo prva rečenica jer je tekst ograničen. Pazi da na slikama nema teksta jer ti reklama neće proći. I polako istražuj ;) dolar dnevno udari 7 dana pa vidi kako ide.. nadam se da sam pomogla-ja sam sve to morala sama "prokupusiti" ali zato sada radim kao marketing associate i na nekim drugim stranicama ;) ! Malo truda, malo google translate ako treba pa help i ići će..MOJ SAVJET: odmah ograniči sebi potrošnju za taj mjesec da se ne bi zaletila i stavi neki minimum od npr 10 dolara pa to lako kasnije promijeniš..to su ti "kučice" u ads manageru ispod kojih se pojavljuju tvoje reklame tj promovirani postovi ili promocija stranice sa statistikom..POZZZ
2016 01 25
Hvala puno Karmenf. Sad mi je jasnije. Još me jedino zanima kako da sa svoje stranice lajkam neku drugu stranicu. Kad odem na neku stranicu i lajkam ju, ode mi pod moj vlastiti profil da mi se sviđa. A vidim kod nekih drugih stranica kako imaju stranice da im se sviđaju.
2016 01 25
sorry nisam bila na krpicama odavno jer i ja imam stranicu..ako hoćeš lajkati druge kao stranica (ako nisi do sada skontala :) ) moraš ići se ulogirati kao stranica -znači prebaciš sa svog privatnog profila na stranicu se - to ti izbaci tamo gdje je i log out na dnu: znači koristi facebook kao xxx stranica a ne Petra Perić i onda tražiš i kopaš :). kisss i nadam se da ti ide!
2016 02 07