Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Introvertna osoba

> SaraKedavra: > River me preduhitrila :) Introvertiranost nije ništa loše, takva si kakva si. Teško da ćeš to moći sama od sebe promijeniti, možda se eventualno "priučiti" i prisiliti se da odeš češće u neko društvo ili na neka događanja. > A mislim da ti je curica ipak još premalena da bi shvatila te neke stvari...Drugo je npr. da je zbog introvertiranosti ne vodiš npr. na igralište jer ima ljudi tamo, a tebi se ne da biti u gužvi, ali vjerujem da to nije situacija, tako da ne brini ;) > @sonja, ne, dijete može biti dijametralno suprotno. Ako je pravi ekstrovert, mama joj može biti zatvorena u sobi i u kontaktu samo sa 2 osobe, ali dijete će uživati u društvu. Tako da si što se toga tiče u krivu. A i nisu svi ljudi po prirodi društveni. Pogotovo ako misliš na ono "imam društvo" od 55 osoba. Nekome treba svih tih 55 osoba, nekome je potrebna 1 osoba. Potpisujem @trigonometrija- mislim da ti uopce problem (ako se to moze tako nazvati nemas)... Al ok kuzim kao majka trenutno se brines kako bi se to moglo reflektirati na dijete...pravila nema...i evo bas mi drago kad netko podijeli tako sto sa svog profila jer obicno se o ovakvim stvarima kreiraju trolovski- A što opet govori da ti "problema" nemaš
2016 08 30
Jednu stvar sam primijetila da se ponavlja poput pravila. Ljudi koji su vjesti u komunikaciji, pristupacni i elokventni, nemaju potrebu za ispoljavanjem toga. Nevjesti i neartikulirani pak izgaraju od zelje da izbace dnevnu kvotu rijeci iz sebe i nazovu sebe drustvenom osobom koja silno uziva okruzena dr ljudima. A zapravo drze monologe. Kad se te dve kategorije sretnu, prvoj najcesce usi krvare od ovih drugih. Jos ako to pokazu, haos. Izuzetno cesta pojava. Samo jedan od kuteva gledanja na to sto se kolokvijano naziva "drustvenoscu".
2016 08 30
> smisnamala: > > mirnaz: > > nedavno me netko opisao kao "lažnog ekstroverta", odn. osobu koja je zapravo introvert, ali je skužila socijalno funkconiranje. neka nova psihološka kategorija :-) bilo mi je smiješno, dok mi nisu krenuli opisivati, i fakat je istina. ne volim timski rad, izabrala sam zanimanje koje radim sama, volim jako puno čitati, ali ne volim raspravljati o knjigama, volim yogu, ali većinom j radim sama, mrzim noćne klubove isl. ali recimo, volim razgovarati, družiti se, popiti pivu s određenim krugom ljudi, ali sigurno ne s bilo kim, zapravo jako loše glumatam, ako mi se osoba ili situacija ne sviđa, jasno to dajem do znanja. ali, imam te neke svoje ljude s kojima bih uvijek i sve, nema ih milijon, ali vrijede milijardu :-) naletit ćeš ti na takve. što bi Balašević rekao "samo rijetki nađu rijetke... kad tad" :-) > A što je s nama gustima Mirnić? > 😄😜😘 najbolji su mi gusti :*
2016 08 30
Gusti sa slagom. Auuuu
2016 08 30
> cipelitza: > Gusti sa slagom. Auuuu mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :-) btw, od "društvenih" su mi top one djevojčice koje silno žele izraziti svoju "ženstvenost i prpošnost". ono, usiljeno se smiju, stalno nacerene, pričaju isključivo o cipelama, ekstenzijama za trepavice, susjedama i kolegicama. i misle si da su strašno zabavne, dok je svima naokolo lagano muka od glumatanja. daj mi radije dobrog introverta i dobru pivu :-)
2016 08 30
Cipelitza, otprilike tako,i onda s vremenom izgubiš volju za slušanjem nečijih bezciljnih monologa.
2016 08 30
Mirna, ja ne bih rekla da si "priučeni introvert" već ambivert- osoba koja je sredina između intro i ekstro. Rekla bih da zapravo najviše ljudi tu spada jer većina ima karakteristike i jednog i drugog. Ja bih se isto u tu sredinu svrstala, ne bih rekla ni da sam izrazito introvertirana, ali ni ekstrovertirana. Jedan zgodan članak- super mi je "It’s Not a Label, It’s a Spectrum" dio. Svaka osoba je drugačija, ima drugačije društvene potrebe i to je to. :")
2016 08 30
Pa onda OK, ako nemam problem time još i bolje. Hvala cure na mišljenjima. :D
2016 08 30
> SaraKedavra: > Mirna, ja ne bih rekla da si "priučeni introvert" već ambivert- osoba koja je sredina između intro i ekstro. Rekla bih da zapravo najviše ljudi tu spada jer većina ima karakteristike i jednog i drugog. > Ja bih se isto u tu sredinu svrstala, ne bih rekla ni da sam izrazito introvertirana, ali ni ekstrovertirana. > Jedan zgodan članak- super mi je "It’s Not a Label, It’s a Spectrum" dio. Svaka osoba je drugačija, ima drugačije društvene potrebe i to je to. :") moguće :-) kolegica je postavila "dijagnozu", pronašla sam i par članaka o tome :-) manje više se bazirala na mojem druženju s jedne strane i ljubavi prema SF/Fantasyju s druge strane. guglam tvoj članak :-)
2016 08 30
Šta te briga, netko jednostavno nije za društvo. Netko će se uklopit gdje god da ga staviš i u kakvoj god sredini osjećat će se super. Ja sam uvijek ona koja na hodniku stoji 2metra dalje od svih i tipka po mobitelu. Ne znam uživo započet razgovor iz čista mira (kako bi moja stara rekla) da se bogujem. Imam jednu prijateljicu s kojom kad sam u društvu mogu biti najglasnija. Drago mi je što sam pronašla tu jednu osobu ;)
2016 08 30
Meni se čini da je veći problem bio ta neka # sranja# koja su proizašla iz asocijalnosti..ajmo tako sad reć iz uvodnog posta..ako nema takve vrste problema to što si takva kakva si ne bi te uopće trebalo brinu.uživaj
2016 08 30
uhhh... koja pogreška onih koji su od tebe umalo napravili zombija, umjesto da su te "pogurali" da se razvijaš na svoj način !! ne znam zašto ljudi imaju potrebu ukalupljivati sebe ili nekoga u ustaljene kalupe, bojeći se vidjeti vlastite vrline i mane, pogledati realnosti u oči, misliti da je nešto što je uvriježeno bolje od njih samih onakvi kakvi jesu. kad-tad vlastiti nam karakter ispliva na površinu.... pa čemu ga sputavati misleći da je nečiji drugi bolji? a sasvim je jednostavno: nemamo vremena pretvarati se da smo nešto i netko drugi., kakvi god da jesmo: ozbiljni, nadrkani, velevažni i bahati...smiješni, prepametni, blentavi, točni, mudri, usporeni, ozbiljni, društveni ili asocijalni. mogla bih nabrajati do sutra kakvih nas sve ima.... ono što je najvažnije je da budemo svoji !! jednostavno nemamo vremena biti bilo što drugo. lipe moje.... ne pitajte se kakve ste... predivne ste baš takve kakve jeste, u granicama svojih mogućnosti, želja i potreba. ako trebate rušiti barijere, rušite ih u svojim glavama, napredujte i nemajte potrebu mijenjati nikoga.
2016 08 30
Najs Danka :* <3
2016 08 30
Bravo Danka! :")
2016 08 30
bas sam se pronasla u ovome a taman sam mislila sto nije uredu samnom,,,imam krug svojih malih prijatelja s kojima volim s vremena na vrijeme popiti kavu ali i to se nekada razduzi,,jednostavno se neosjecam ugodno u drustvu gdje ima onih glavnih i samo oni brbljaju,inace ljudi koji puno tracuju i sve komentiraju takve sam maknula od sebe jer nevolim previse traceve par puta su me uvukli u nepotrebne traceve gdje sam ja osobi objasnjavala da nisam nista lose rekla,,jednostavno sam ovako sretnija,mirnija i bez problema...i jedina koja mislim tako da nemoram ja poznavati cijeli komsiluk
2016 08 31