Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

kako preživjeti

Neznam dal spada ova tema ovdje al neznam kud drugdje da ju smijestim a htjela bi cuti vasa mišljenja Naime ...muci me ovo ...ja ne radim ,cekam supruga da ode u mirovinu i da se ja konacno zaposlim ,doma sam 6god.i imamo blizance....sad ,suprug konacno moze u mirovinu i pocelo je neckanje dal cemo moci sa tom mirovinom zivjeti ...ako se ja zaposlim imat cu oko 3,000kn placu( jer tu gdje ja zivim vece nisu ,ja sam trgovac po struci) a mirovina bude oko 4,000kn..rezije s vrticem su oko 3,000kn i kredit 2,300kn ..do sad je bilo oko 9tis primanja....znam da je ovo dosta osobno al zanima me s koliko primanja mjesecno se moze prezivit? Koliko su vam rezije,kredit...?
2016 10 18
s 3000 ja i dvoje dece. kredita nemamo jer nikad me nije takva sila natjerala da ga dizem,minusa nemam. 1000kn rezija, stan imam i ostalih 2000 raspodjelimo
2016 10 18
prehrana u skoli besplatna(stariji samo mlijecni obrok a mladji cijela prehrana)osim boravka 100kn
2016 10 18
Svaka obitelj ima svoje potrebe! Zar muž bar mora u mirovinu? Ima li mogućnosti zarade (u fušu) kad ide u mirovinu? Jesi li ti sigurna da ćeš naći posao? S obzirom da očito ima dobru plaću, po meni se kao puno bolja opcija čini da ostane raditi! A ti pričekaj dok djeca ne krenu u školu, pa se zaposli, ako je to moguće. Ako nije moguće, stavi na papir sve troškove bez kojih se apsolutno ne može, zatim one bez kojih je stvarno teško. Uzmi u obzir troškove popravka i registracije automobila, kućne popravke. Pokušaj to sve podjeliti s 12 i vidjeti koliko je. Uzmi u obzir i da svaki mjesec bude neki izvanredni trošak i dječji rođendan, te da će troškovi biti još veći kad djeca krenu u školu.
2016 10 18
Ja imam velike izdatke za kredite pa mi ne ostane preveć od plaće..onda na kartice..pa ukrug-(( A šta se može-) Najbitnije je biti organiziran i planirati
2016 10 18
Stvar je u tome da radi jako opasan posao i da strepim od toga svaki dan ..i sad kad se ukazala prilika mislim si super ,neka bude kod kuce ,znam da je vrijedan i da ce se snaci u fušu...kao sto velite,uvijek iskrsnu neplanirani troskovi ,pa bude i sljedecu jesen skola ...boze ,novaca nikad dosta ...s tim da je suprug jamac i da nas nekad znaju blokirati na 3 mj. Dva put godisnje ...mislim koliko god sjedim i pisem i brisem nisam/nismo pametni  ..al mislim ,ima ljudi koja imaju i manje pa se nekako raspodijeli cijeli mj....
2016 10 18
Ima ljudi koji mogu s manje, puno manje! I mi smo jednom morali s manje i uspjeli smo, 6 mjeseci. Štedjeli smo tamo gdje smo mogli. Na kreditu i režijama se ne može, bar ja nisam znala kako! Kupovala sam jeftinije proizvode za kućanstvo, osobito za čišćenje, nismo baš izlazili, nismo kupovali odjeću. Svaki, ali baš svaki put kad bih otvorila novčanik, sam razmišljala je li taj trošak nužan. Ali ne bismo uspjeli tako kroz duže vremena, npr. par godina. Tad sam vidjela koliko je, zapravo, troškova nepotrebno i obećala si paziti i kad se situacija vrati u normalu. Naravno, nisam. Život je ljepši kad si možeš priuštiti nešto lijepo i ugodno!
2016 10 18
a zasto ne pazi djecu kad je doma?
2016 10 18
A jos nije u mirovini,krenuo bi sa 01.01 i tad mislimo ispisati djecu iz vrtica..i upisati ih u redovnu malu skolu ....i tu bi ostalo nesto novaca
2016 10 18
Pa i sad dosta sparamo,stiskamo jer od tih bolkada se tesko oporavljamo ..pa nam je i taj lik problem jer ne placa svoj kredit al opet si mislim zasto da moj suprug svaki dan nosi glavu u torbi za njegovu neodgovornost ...mislim puno je toga ...
2016 10 18
Mislim da je predškolski obavezan?nek me isprave ako griješim ?
2016 10 18
Htjela sam cuti iskustva kako ...jer znam da nikom nije bajno
2016 10 18
Da Sanja obavezan je al nasi sad idu u sklopu vrtica ..a djeca su u vrticu jer ja s vremena na vrijeme idem na neke zamjene ...a zivimo sami pa nemam kome djecu ostaviti
2016 10 18
Nisam na to mislila nego ako je predškolski obavezan nemozete djecu ispisati?druge godine su školarci ako sam shvatila dobro? Nije vam lako imate jako velike izdatke jos vas muče i te ovrhe zbog jamstva ...ja stvarno neznam savjet ,a mogu rec za sebe da sam ok ekonomist
2016 10 18
Dok su djeca tako mala,osobno ne bih razmišljala o mirovini. Djeci treba nešto priuštiti/omogućiti,a ne gledati kako proći jeftinije za prehranu u školi. Djeca kad krenu u školu, povećavaju im se i potrebe,puno toga treba,a možda će ih trebati upisati i na kakvu aktivnost,a i to košta.....
2016 10 18
1 2 3 4