Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

kako preživjeti

> MilaElena: > Ima ljudi koji mogu s manje, puno manje! I mi smo jednom morali s manje i uspjeli smo, 6 mjeseci. Štedjeli smo tamo gdje smo mogli. Na kreditu i režijama se ne može, bar ja nisam znala kako! > Kupovala sam jeftinije proizvode za kućanstvo, osobito za čišćenje, nismo baš izlazili, nismo kupovali odjeću. Svaki, ali baš svaki put kad bih otvorila novčanik, sam razmišljala je li taj trošak nužan. > Ali ne bismo uspjeli tako kroz duže vremena, npr. par godina. Tad sam vidjela koliko je, zapravo, troškova nepotrebno i obećala si paziti i kad se situacija vrati u normalu. Naravno, nisam. > Život je ljepši kad si možeš priuštiti nešto lijepo i ugodno! Slažem se,kratkoročno se može......
2016 10 18
Znate sto me najvise muci i zasto bi da se makne i da mu je vrijeme ...pirotehničar je ...neznam ,znam da sve dalje zivot je skuplji ali kroz neko vrijeme ce se nekako posloziti kocke ,djeci cemo priustiti a za nas nije ni toliko vazno ..znate kakav je osjecaj kad nemas izbora
2016 10 18
Neka suprug potraži drugi posao,a i vi se zaposlite....... ;)
2016 10 18
> SilaVila: > Neka suprug potraži drugi posao,a i vi se zaposlite....... ;) A za drugi posao bi mu plaća bila 4000 kn, koliko i mirovina! Ako!
2016 10 18
> SilaVila: > Dok su djeca tako mala,osobno ne bih razmišljala o mirovini. Slažem se s ovim, osim ako baš nije turska sila. Kasnije će postati sve skuplje, a sumnjam da će se onaj kredit za kojeg je jamac tako skoro otplatiti. Taj kredit je baš veliki problem. Može li suprug promijeniti radno mjesto?
2016 10 18
Sad tek vidim odgovor, pardon.
2016 10 18
Gledajte, djecu možete u međuvremenu i privremeno riješiti nekim čuvalicama da ih prate iz male škole, pričuvaju na par sati i sl. Ja zapravo ne vidim razloga protiv da oboje radite ako imate gdje raditi i ako je to posao koji je manje opasan itd. U mirovinu uvijek može otići, zar ne?
2016 10 18
Neznam ... ..moramo sjesti i dobro razmisliti ..bilo bi lakse da nemamo kredit ili ovaj kojem je jamac jos 7godina ...bas smo stjerani u kut,da je neki drugi njegov posao u pitanju nebi razmišljali o tome ali ovako dosta mi je strahovanja ...
2016 10 18
Malo se strpite dok djeca ne porastu, a onda svakako zaposlite. Možda i sad možete raditi nekakav posao dok su djeca u vrtiću ili školi, par sati. Supruga stvarno nagovorite na mirovinu, njegov posao sigurno vam stvara dodatni stres. Iz mirovine, sigurno će se snaći za neki fuš. Obzirom da smo u Hrvatskoj to je normalno. Čovjek i ako ne zna raditi neki posao, može brzo naučiti ako ima volju. Fuš+mirovina+ vaš posao- to bi trebalo biti dovoljno za normalan život. Zvuči jednostavno, a u praksi sigurno nije tako. Iz mirovine se banka sigurno neće moći naplaćivati kao s plaće po pitanju jamca. Sretno!
2016 10 19
> sanjaurban: > Iz mirovine se banka sigurno neće moći naplaćivati kao s plaće po pitanju jamca. > Sretno! Ovo je i meni palo na pamet, također validan argument (nažalost). Trebalo bi provjeriti.
2016 10 19
> hanami: > > sanjaurban: > > Iz mirovine se banka sigurno neće moći naplaćivati kao s plaće po pitanju jamca. > > Sretno! > Ovo je i meni palo na pamet, također validan argument (nažalost). Trebalo bi provjeriti. Vezano za ovo,od prije dosta godina pa možda se nešto i promjenilo- i sa mirovina banka uredno skida ako ste jamac. Čak se nisu držali ni propisane 1/3 nego doslovno čistili račun :@
2016 10 19
> snjezana111: > > hanami: > > > sanjaurban: > > > Iz mirovine se banka sigurno neće moći naplaćivati kao s plaće po pitanju jamca. > > > Sretno! > > Ovo je i meni palo na pamet, također validan argument (nažalost). Trebalo bi provjeriti. > Vezano za ovo,od prije dosta godina pa možda se nešto i promjenilo- i sa mirovina banka uredno skida ako ste jamac. > Čak se nisu držali ni propisane 1/3 nego doslovno čistili račun :@ Da ,tu ste u pravu jer se nista nije promijenilo samo je gore ...taj lik ima mjesečnu ratu kredita 3,300 plus kamate i suprugu uzmu cijelu ratu i nekad je bilo vise od te 1/3 u plaći,a neznam kako rade kad je mirovina ... rade sto im volja .... Hvala vam na savjetima ,uvijek je dobro cuti druge strane za lakšu zivotnu odluku
2016 10 19
Gledajte, da je lako nije. Ljudi su danas toliko optereceni financijama da ne stignu ni zivjeti i uzivati u svojoj obitelji. Ali svaka situacija mora imati izlaz, barem se ja tako tjesim. Na vasem mjestu prvo bih se dobro informirala o tome kako bi se banka naplacivala ( ako bi) od muzeve mirovine. Ne vjerujem da bi mogla, ipak vam je to jedini prihod i cijela obitelj se uzdrzava od toga. Drugo, racunati mozete samo s onim sto imate tj ne razmisljati ako ja nadem posao i sl. Tek kada ga nadete u racunicu ubacujete prihod, isto vrijedi i za fus. Znaci troskove na papir i vidjeti sto se moze pokriti s mirovinom. Najvaznije rezije i hranu. Ako za to ima, ostalo cete popunjavati u hodu. Sigurno imate i dj dopatak pa neke potrebe na mjesecnoj bazi mozete od toga namirivati. Djeci zapravo ne treba puno, drustvo nas uvjerava da treba, djeci trebaju roditelji i stabilan dom
2016 10 19
Nažalost,isto,ovako kako sam gore napisala. I nemožete zakonski ništa dok se ne isplati kredit,odnosno poslje 3 g. od početka vraćanja morate podnijeti tužbu. Ima jedan sistem za izbjegavanje plaćanja tuđih kredita ali je komplicirano.
2016 10 19
A u meduvremenu dok muz radi, planirajte unaprijed. Npr. ako odlucite da ce muz raditi jos par mjeseci u tih par mjeseci odvojite novaca ili kupite ono sto znate da vas unaprijed ceka dok jos imate visok prihod. Samo hrabro, sreca prati hrabre, mozda taman kada sve to izrealizirate bas uleti i vama neki posao. Uostalom, javila se mislim Andrea i vjerujem da iako je njezino primanje skromno, da njezinoj djeci nesto fali
2016 10 19